Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kép jellemezné a...

Milyen kép jellemezné a Gnosztikus kereszténységet?

Figyelt kérdés
Egy kép amiről mindenkinek a gnosztikus kereszténység jut eszébe.

2015. máj. 4. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ilyen kép :)


Az úgynevezett gnosztikus kereszténység igazából nem keresztény irányzat. A gnoszticizmus alapvetően ellent mond a keresztény tanításnak, csak egyes irányzataik átvettek néhány elemet a kereszténységből, ezért ragadt rájuk a név.


A gnoszticizmus és ezen belül az úgynevezett keresztény gnoszticizmus számtalan irányzatból áll. A fennmaradt iratok alapján ezeknek az irányzatoknak a tanítása egymásnak is ellent mond. A vallásgyakorlatukról, szervezetei felépítésükről pedig semmi hiteleset nem lehet tudni.


Ma is vannak magukat gnosztikusként meghatározó szekták. Ezekről sem lehet megbízhatót tudni, mert szeretik magukat titokzatosnak beállítani.

2015. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
a gonoszticizmus nem felekezet volt hanem egy gyűjtőfogalom, ezek a kis szekták egymásnak is durván ellentmondó nézeteket vallottak(vallanak) szóval maximum az adott közösség jelképét lehetne felmutatni
2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk a rózsakereszt kimondottan olyan szimbólum, ami a gnoszticizmushoz kapcsolódik.
2015. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A gnosztikusok nem keresztények. Időnként kereszténységre emlékeztető zsargont használtak, ennyi.Ez meg önmagában véve semmi, csak felszínesen emlékeztető jegyek. A kereszténységgel szöges ellentétben állnak a tanaik. Fura, hogy egyesek keresztény irányzatnak tartják őket, holott semmi lényegi hasonlóság nem áll fenn.
2017. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a keresztény nézőpont. A gnosztikus nézőpont hogy teljesen elfogadott a kereszténység istennek való hitt.

A biblia tökéletes de nem kellett bele minden és amit nem raktak bele az is épp oly tanulságos mint amit beleraktak. A kérdés óta elég mély gnosztikus jellegnek mondható hitem van isten felé. Szerintem jobb mint amikor csak keresztény voltam és hagytam magam megtéveszteni a félremagyarázott biblia álltal.

Én mindenkit elfogadok olyannak amilyen és eggyütt örvendek vele ha nem csak én járok isten útján. :)

2017. jan. 30. 02:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a gnoszticizmus kereszténynek mondja magát, annak ellenére, hogy semmi LÉNYEGI köze nincs a keresztény tanokhoz, akkor nem kell azon csodálkozni, hogy keresztény nézőpontból lesz megítélve. De sem keresztény, sem pedig objektív, semleges nézőpontból nem tekinthető kereszténynek a gnoszticizmus. Nem tudom, milyen szintűek a teológiai ismereteid. Az, hogy kereszténységre emlkékeztető terminológiát használ egy vallás, nem teszi kereszténnyé. Bármiféle hasonlóság a két vallás között kizárólag a külsőségekre szorítkozik. Ez sokaknak megtévesztő lehet.
2017. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazat kell adjak.
2017. jan. 31. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!