Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudományos felismerések a...

Tudományos felismerések a Koránban?

Figyelt kérdés

[link]


A kérdést elsősorban egyfajta könnyed vitaindítónak szánom, nem szeretnék egyoldalúan senki pártjára állni.



2015. máj. 16. 07:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Nálatok tényleg szövegértési gondok vannak :)


"Ugyanis ezt a Korán úgy gondolja, hogy MIUTÁN elkészült a Föld - UTÁNA jött a vas az égből. Ez pedig nem igaz"


Hol látsz időt? Nincs szó arról hogy ez mikor történt. Így akarod megcáfolni hogy beleképzelsz dolgokat? :)

Szerintem az a helyzet hogy nem hiszitek el, mert nem akarjátok elhinni. Nem lehet véletlen mert nem 1-2 dolog hanem sok, és mindet igazolta a mai tudomány. Egyet nem tudtok mondani ami ellentétes lenne azzal. Nem csak hogy nem ellentétes, de még azt is üzeni a Korán hogy foglalkozz a tudományokkal, gondolkozz. Ha végigolvasnátok talán összeállna a kép.


Ozmium42 te sem tudsz semmi konkrétat mondani. Amibe belekötöttél azt sem értetted. De ha már ennyire a tudomány embere vagy magyarázd el hogy jött létre szerinted az élet. Hogy lett élettelenből élő? Biztosan tudod a választ :)

2015. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Ozmium42 ***** válasza:
Hát nem vízből és farokcsontból, azt garantálom :)
2015. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Nincs szó arról hogy ez mikor történt."

Persze.

Csakhogy az, hogy "A vasat Allah hozta le a Földre" - EGYÉRTELMŰEN azt jelenti, hogy ELŐBB volt ott a Föld, és CSAK UTÁNA jött a vas.

Elemi szövegértés.

2015. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
28%

Ozmium42 ilyen válaszra számitottam, nem is vártam mást :)


De akkor mégis hogy jött létre az élet? Ja hogy fogalmad sincs :) Fenti állitásokat nem tudod megcáfolni, vagy bebizonyitani hogy ellentétes tudománnyal. Csak annyit mondasz hogy nem Isten teremtette.


Másik válaszoló, ha nem érted a szöveget nem tudok mit mondani :) Pedig magyarul van. Vas nem volt sem a Földön sem a Naprendszerben. Kivülről érkezett meteoritokban. Viszont azt nem mondja hogy a Föld történetének melyik időszakában történt.

2015. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%
A Korán Isten szava, semmi nem ellentétes a tudománnyal, ami benne olvasható. Minden amit itt felsoroltak, mint ellentét, az nem igaz, mert nem értik a Korán nyelvezetét. A gyakorin soha nem fogják neked beismerni, hogy nem tudnak egyetlen tudománnyal ellentétes sort sem felmutatni a Koránból, mert nem személyesen, szembe egymással ülsz ezekkel az emberekkel. A Korán szavait pedig a neten keresztül kiforgatják, és nem lesz energiád, sem türelmed vitatkozni a csípőből tagadókkal. Ők inkább hazudnak maguknak is, csak ne keljen a hit útjára vezető, apró jelek illatát se megérezniük. Ilyen a hitetlenség. Ez van.
2015. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
62%

"Vas nem volt sem a Földön sem a Naprendszerben. Kivülről érkezett meteoritokban."

Na, ez az, ami nem igaz. A vas a többi fémmel együtt a Föld keletkezésekor már ott volt.

A Naprendszer is tele van vele, és a Nap is.

Mivel nem első generációs csillag...

annyi meteorit a világon nincs, ami ráadásul sok-sok fényév távolságról ilyen rövid idő alatt ideszállítsa ezt a sok vasat.

2015. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
89%
Ja! Csak ez sehol nincs a Koránban.
2015. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21%
Látom az észérvek nem hatnak rád. Én elmondtam amit akartam, ha nem akarod megérteni te bajod.
2015. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!