Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon van a Neturei...

Magyarországon van a Neturei Kartának Zsinagógája?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 18:42
 1/10 A kérdező kommentje:

És ha igen hol?


Válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. máj. 16. 18:56
 2/10 anonim ***** válasza:
ez az az ortodox zsidó szervezet ami elítéli Izrael államot ugye? Így kifejezetten szervezetileg nem tudok róla, hogy lenne, de a Köves Slomó féle csapat is vall ilyesmi nézeteket, részleteket sajnosn em tudok, mert én személy szerint nem vagyok zsidó
2015. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,az.

Nem Köves Slomó Statusquo Ante tudtommal talán (chábád-lubavics) haszid de ők nem vallanak ilyen nézeteket.

2015. máj. 16. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, Kérdezõ # 3-ban:


R. Köves Slomó az EMIH ( Statusquo Ante ) hitközség vezetõ rabbija, ezt a közösség a Chabad Lubavics egyesület alapította, vagyis inkább újította fel e néven a Statusquo Ante ( "ahogy korábban is volt" - a neolog - ortodox szétválás elõtt ) hitközséget.


A Chabad Lubavics egyáltalán nem anticionista, ellenkezõleg, szellemileg támogatja Izrael Államot ( pl izraeli chabad rabbik olykor a honvédség egységeinél elõiadkoznak, imádkoznak a katonákért ). Mindössze Herzlnek ( a politikai cionizmus alapítója ) azt az elvét nem vallják, hogy minden zsidónak Izraelbben kell élnie. Megértik, ha egy zsidó szülõhazájában otthon érzi magát, hazájának tekinti és nem akar alijázni, sõt szellemileg hasznosnak tartják, ha élnek vallásos zsidók világszerte, de ettõl még támogatják Izrael Államot és ha egy zsidó alijázni akar, segítik ebben.

2015. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom h Oberlander Baruch vagy Köves Slomó mondta egy előadáson, de ott kifejtette h Izraelt nem ellenzik, de nem is cionisták, nekik az fontos h a szent helyekre eltudjanak menni és tudjanak imádkozni. Ezt pedig egy zsidó államba sokkal könnyebb mint egy muzulmán államban.
2015. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A Chábád-lubavics mozgalom tudtommal támogatja a cionizmust.

Legaláb is én így tudom.

Amúgy írtam levelet Yisroel Dovid Weissnek és külön a Neturei Kartának.

2015. máj. 17. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Miert erdekel annyira ez a Neturei Karta?
2015. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdv!


Én zsidó vagyok.


És azért mert nagyon szimpatikusak.

2015. máj. 29. 17:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Szimpatikusak? Fura izlesed van...
2015. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne "fura" ízlésem? :D


Nem értem ,de komolyan.

Kérlek , elmondanád?

2015. máj. 31. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!