Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ma Magyarországon normális...

Van ma Magyarországon normális pap?

Figyelt kérdés

Mielőtt a keresztények dühösen rám támadnának, már évek óta szeretnék megkeresztelkedni, de eddig nem jártam sikerrel. A döntésem mögött elég komoly okok állnak, hiszem a keresztény tanításokat, amikkel kapcsolatban kétségeim, kérdéseim vannak, szerintem egy értelmes pappal le lehetne beszélni,d e az igazság az, hogy valahogy kifogtam a durván jobbos papokat.

Engem nem érdekel a politika, nem vagyok sem jobbos, sem balos, de mikor a pap ahelyett, hogy prédikálna, leolt mindenkit, aki nem ír alá holmi fideszes kérdőívet (nem tudom, mi volt az, de a nevem meg a címem kellett volna) és mindezt a szószékről, az nagyon gáz.

Szomorú, mert most Húsvétkor is kicsit rossz kedvem volt, jön a Pünkösd...szívesen eljárnék templomba...ha nem lennének benne papok.

Ti mit gondoltok erről?


2015. ápr. 8. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%
Nem, nincs köztük normális, mind elmeháborodott. Mindegyik egy elképzelt, kitalált lényben hisz, és ehhez a tévképzetéhez makacsul ragaszkodik.
2015. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
hát szabad ennyit hazudni, kérdező? elég sok papot, lelkészt ismerek, egyik sem ilyen
2015. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Katolikus papot keresel? Merre élsz?
2015. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy katolikus pap. Ő szerintem pont olyan, amilyennek egy papnak lennie kell.
2015. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ez remek, 2/4

Mondd kérlek, hogy nem katolikus vagy. Ne ábrándíts ki még jobban :(

2015. ápr. 8. 18:45
 6/13 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Nem válaszoltál a kérdésemre kedves Kérdező. Mindenesetre a Kalocsa-kecskeméti egyházmegyében van nagyon sok jó katolikus pap.
2015. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha tényleg ilyen papotok van sajnálom, de attól, hogy egy a sok közül így viselkedik még nem azt jelenti, hogy az összes ilyen. Én most kapásból 50 papot tudnék felsorolni, akit jól ismerek. Igen vannak hibályik ők sem tökeletesek ők is csak emberek.
2015. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, én is ismerek sok jó papot, bár sajnos sok kevésbé jót is.


De kedves Kérdező, ha arra vársz, hogy az Egyház valamilyen neked nem tetsző tanítását az egyik pappal "lebeszéled", és akkor majd azt mondja, hogy "áh, az nem is úgy van", akkor ki kell ábrándítsalak. Erre a papoknak nincs hatáskörük. Minimum a pápánál kell kopogtatnod, de még ő sem változtathatja meg egyetlen döntésével a tanítást. Nem lehet, hogy csak jóváhagyást vársz egy paptól arra, amiről a lelked mélyén te is tudod, hogy helytelen?

Szintén szeretnélek emlékeztetni arra, hogy a templom nem szórakoztató központ vagy pszichológia, ahova akkor megy az ember, ha "rossz kedve van". Ha rossz kedved van, nézz meg egy szép filmet, vagy beszélgess egy barátoddal.

És ha szívesen eljárnál templomba, csak zavarnak a papok, akkor menj olyankor, amikor nincsenek benne. A nap nagy részében a templomok üresen nyitva állnak.

2015. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a templomok a nap nagy részében zárva vannak. Köszönhetően a vandalizmusnak. Mise előtt 1-1/2 órával nyit.
2015. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ha tényleg igazán érdekel az Istenben hívők élete és tényleg meg akarsz keresztelkedni akkor imádkozz Istenhez és ő meghallgat téged! Ha teljes szívedből imádkozol hozzá biztos vagyok benne hogy segíteni fog neked:)
2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!