Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a protestáns egyház elfogadta a homoszexuális házasságot, és össze is adja az egynemű párokat?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 20:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%
Istentelen gyakorlat ez,amennyiben igaz.
2015. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
kis korrekció, olyan, hogy "a protestáns egyház" nincsen, ez egy gyűjtőfogalom, melyik egyház is fogadta el pontosan? Illetve azt is tartsuk észben, hogy ha pl a német református egyház elfogadta (úgy tudom ők igen) attól még a többi nem bitos, hogy elfogadta (pl a magyar nem)
2015. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez gyűjtőfogalom, azért is írtam kisbetűvel :)

Most hallottam ugyanis a hírekben, hogy a francia "protestáns egyház" (Église Protestante) két vagy három másik ország után szintén összeesketi a homoszexuális párokat.

Félreértés ne essék, nem vagyok se protestáns se egyéb, nincs a melegekkel semmi bajom, (sok kedves barátom homoszexuális), csak kíváncsi vagyok az ezellen kapálózók véleményére is.

2015. máj. 17. 20:34
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a másodiknak! Rengeteg protestáns egyház létezik. Még egy adott felekezet sincsen központi irányítás alatt, mint pl. a katolikus. Szabad megkérdeznem hogy melyik protestáns egyház fogadta el, illetve csak egy bizonyos országban-e?
2015. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Látom megválaszoltad amit kérdeztem...


Utánanéztem. Ez az église protestante unie de France lesz (egyesült protestáns francia egyház), ami a református és evangélikus felekezetek összeolvadásából jött létre.


Hát mit mondjak... Franciaország mindig is a liberalizmus sereghajtója volt, a protestáns egyházak pedig a katolikus egyházakhoz képest voltak mindig liberálisak (persze ha egy liberális beszélgetne egy "csőreformátussal", valószínűleg ultrakonzervatívnak tartaná).


Szóval hogy ténylegesen mit is szólok... Hívő (református) emberként hogy ilyen paradoxonnal éljek, hidegen hagynak a melegek...

2015. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%
második vagyok, csak hogy válaszoljak is, én nem tudom mit szóljak, nincs kiforrott véleményem a melegházaságróla melegek így is úgy is "házasodnak", mert a házasság nem "csak egy papír" és ami annál több azt nem az állam adhatja, illetve valahol tiszteletre méltó, hogy a melgek hajlandóak küzdeni ezért a jogért egy olyan világban ami nem tiszteli a házasságot és a hűséget. A szűk baráti körömben is vannak melegek, közülük néhányan keresztények (gyakorolják rendesen, ne mcsk úgy "hát az vagyok"), nem választották, és nem lesznek ők ettől kevesebbek, változtatni nem tudnak ha akarnak sem (és akarnak), én innentől fogva magasról teszek rá ki meleg és ki nem ,nem veszem figyelembe a melegség puszta tényét az egyén megitélése során
2015. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%

Mit kéne szólnom? Semmit nem szólok. Nem illik a másik felekezet belügyeibe beleszólni, és nem szabad a másik embert vagy a másik közösséget megítélni. Az ítélkezés nem az ember feladata.


Más kérdés, hogy ugyanakkor meggyőződésem az is, hogy a mi egyházunk maradt hű a Kinyiltakoztatáshoz.

2015. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
3%

Szia


Sajnos a Teremtő természetes tiszta imádatát szennyezik be, és azt közvetitik hogy Isten ezt jóvá hagyja,


amiért hatalmas büntetést fognak kapni azok, akik ezt támogatják, semmibe véve Isten erkölcsi irányadó mértékeit ez irva vagyon, hogy lesznek ilyenek az utolsó napokban:


(Róma 1:32) 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.


Súlyos büntetés vár Istent gyalázó engedékenységükért

2015. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 selvian ***** válasza:
4%
Isten elítéli az egyneműek kapcsolatát. A Bibliában sok helyen szerepel hogy ilyenek nem öröklik Isten Királyságát és Isten fenttartja őket az ítélet napjára. Érdemes elolvasni az 1Korintusz 6:9,10 es verseket. Amúgy meg elgondolkodni azon, hogy milyen vallás az ami elfogadja a Bibliát Isten szavaként, de ellentétesen cselekszik vele.
2015. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

Semmit nem szólok. Felőlem úgy élnek együtt ahogyan nekik tetszik.

Én személy szerint azt nem értem miért van jelentősége annak, hogy egy pap ámen fakereszt-et mond egy ilyen házasságra? Az állam ismerje el/ne ismerje el úgy is az a mérvadó. Ha az állam elfogadja akkor a probléma meg van oldva. Az az "erősebb" ha úgy tetszik.

Azt nem lehet egy közösségre rákényszeríteni, hogy elfogadjon valamit, idővel a katolikus egyház is el fogja fogadni. Mindent elfogadott amit a világ elfogadott max. lassabban, a túlélése múlik azon, hogy követi e az adott kort avagy sem. Nem lényeges kérdés, hogy az egyházak mit pampognak.

A világ afelé halad (a fejlett világ teszem hozzá), hogy elfogadja két ember döntését, nem szól bele, hogy márpedig irgumburgum. Papírt aláírják = házasok és kész. :)

Én meg nem szólok semmit, ha nekik ez így jó részemről kalap-kabát :)

2015. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!