Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mit gondolnak a...

Jehova Tanúi mit gondolnak a Hit Gyülekezetéről és a hasonló karizmatikus keresztényekről?

Figyelt kérdés
A karizmatikusok pedig minek tartják a Tanúkat?

2015. máj. 18. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
azt amit a Teremtő leiratott a Bibliában.
2015. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
én testvéreimnek tekintem őket, olyanoknak, akik áldozatokat hoznak az életükben Jézus krisztusért, olyanoknak, akik méltók a megmentésre. csakúgy, mint mindenki más. nem csak Jehova tanúi fognak ám megmenekülni.
2015. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 selvian ***** válasza:
81%

Nem a mi dolgunk hogy más vallásokról véleményt alkossunk. Mindenkinek személyes döntése hogy mi szerint éli az életét. Az a fontos, hogy úgy éljünk, hogy a Teremtőt ne bántsuk meg a tetteinkkel. Ítélni pedig ez alapján fog Jézus, ha annak eljött az ideje. Nekünk nincs jogunk senki felett bíráskodni.

Egy Tanú.

2015. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Szeretjük az embertársainkat, bármilyen hitüek, bármilyen a meggyözödésük. :)


Különben nem keresnénk fel öket a Biblia jó üzenetével a szabad idönkben és ingyen.


Örülünk ha segíthetünk....

Mi senkit sem itélünk, nincs rá jogunk. A Jézus Krisztus szava szerint: "Ne itéljetek, hogy ne itéltessetek".


Az ítéletet Jehova Isten a Jézus Krisztus kezébe adta. Ö fog itélkezni. És ez igazságos lesz, mert Jehova is és a Fia is látja a "belsö embert"....vagyis azt amik a valójában vagyunk.

2015. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
nocsak. :-)
2015. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én azt gondolom, hogy nagyon tévelyegnek.
2015. máj. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Sőt inkább, mi a véleményünk rólad? Te azt hiszed, hogy feldobod a csontot, és majd azon röhögsz, ahogy marakodunk rajta. Hát nem! Ami vitás kérdés adódik, azt a megfelelő kérdés alatt vitatjuk meg, és nem az általad rendezett pankráción, legalábbis a Hit Gyülekezete és a hozzá hasonló karizmatikus keresztények.
2015. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
egyszer az egyik ajtóban egy hölgy jött ki, tiszteletteljesen elmondta, hogy hit gyülis, és nem szeretne velem a bibliáról beszélgetni, viszont nagyon szívesen megkínál üdítővel, vagy étellel. :-) aranyos. és kedves volt, kimutatta az agapé szeretetet.
2015. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Asperrimus


Könyvet a borítójáról? Furcsa ez a nem keresztényi viselkedés tőled. Részemről a kíváncsiság volt a vezérlő elv ezen az oldalon. És az eddigi válaszok kellemes csalódással töltenek el. Másutt, sőt különösen élőben tanúja voltam nem túl szép megnyilvánulásnak mind a Jehova Tanúihoz mind a Hit Gyülekezetéhez tartozó emberek részéről. Szóval a kölcsönös sátán által megtévesztettnek és tévelygőnek való beállítottságról.

Sőt, egyszer jelen voltam egy hitgyülis összejövetelen. Maga az összejövetel egész kellemes volt. Mind az istentisztelet mind a beszéd amit a gyülekezet vezetője mondott.

Viszont mikor szünet volt akkor az aktuális beszédtéma a tagok között a mormonok és a tanúk voltak nagyrészt. Miszerint amerikából származó álkeresztény biznisz szekta mindkettő. Külön kiemelve az Őrtorony szervezetet. És egyebek. Nem akartam hinni a fülemnek.

És hát a másik két felekezet tagjai ilyenkor még meg sem tudnák magukat védeni (szavakkal) mivel nincsenek is jelen.

Legközelebb többször is gondolt át mielőtt elhamarkodottan írnál bármit is kedves Asperrimus. Csontokat nem akarok dobálni még akkor sem ha te speciel négylábúnak érzed magad.

Az eddigi válaszokat köszönöm, mint írtam jó ezt látni.

2015. máj. 19. 09:03
 10/14 anonim ***** válasza:
igazad van, kérdező. valójában azomban a tanúknak ugyanez a véleményük a paráznákról, és homoszexuálisokról is. és a hit gyülekezeteseknek is. Isten a cselekedetet ítéli el, nem az embert. azért ilyenek a válaszok, mert mint emberre vonatkozik a kérdésed vége. pl ha ezt írnád: mi a véleménye egy tanúnak a nyelveken szólásról, a hitgyógyításokról, vagy a démonűzésről, már egészen más válaszokat kapnál. :-)
2015. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!