Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 'Te jó ég, és hasonló',...

'Te jó ég, és hasonló', Isten, Jézus, egyéb bibliai nevekkel kapcsolatos felkiáltások: szabad ezeket használni?

Figyelt kérdés
Ti használjátok?
2015. febr. 8. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Úristen, esetleg Jézusom. Ezeket szoktam. Általában csúnyábban oldom meg.

Ilyen formában még szabad használni. Miért ne?

2015. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ebben nincs semmi rossz, csak vulgáris szavakat nem illik hozzáfűzni. A "te jó ég!" meg "Uram, teremtőm!", ezek egyfajta megszólítások lehettek régen, de ebben nincs semmi sértő.
2015. febr. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:
100%

Megoszlanak ebben a vélemények, de ami engem illet, én nem használom. Meggyőződésem ugyanis, hogy Isten szemében bűn: ellenkezik a Tízparancsolatban foglaltakkal (Isten nevét hiába ne vedd).


Tudniillik a mai világban Isten nevét általában akkor használják, ha megbotránkoznak valamin (meg sajnos trágár módon is szokták).

Lényeg, hogy nem hittel, nem hálaadással mondják ki a nevét, hanem úgy ahogy nem kéne.


Szóval én - ha valamin megbotránkozok, vagy valami kellemetlenül érint - ezt mondom: "az iskoláját neki".

2015. febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maryan ***** válasza:
63%
Bár nem élünk a Mózesi törvények alatt de Isten nevének használata, ami tiszteletlenül vagy nem az imádat részeként történt komoly büntetést vont maga után. Isten szent nevének mindenféle káromlása a halálbüntetés terhe alatt állott. — 3 Mózes 18. 20. fejezet. Ez irányt mutat számunkra, hogy ne véletlenszerűen vagy helytelen érzelmi töltetből esetleg indulatbólhasználjuk. Inkább imádathoz kapcsolódóan, vagy hálaadás esetleg kérés esetén használható nyugodt lelkiismerettel. A korai keresztények is így tettek.
2015. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tamás321 ***** válasza:
Szerintem, ha valaki az igazságot szeretné követni, legelőször a beszédében változzon meg. Ezt a legtöbb, vallással foglalkozó ember egyáltalán nem teszi meg. Úgy beszél, mint a világ fiai. Szlengek, trágárságok, és egyéb szóhasználatok, melyekkel a bűnösök egymásnak igyekeznek tetszeni, de az élet és a lélek tisztaságát nem nézik. Pedig ha valaki a nyelvének tud parancsolni, az egész teste felett tud uralkodni. A vallásokat szerető emberek nem az igazságot keresik, hanem az igazság helyett választanak valamilyen vallást, amivel emberek tetszését akarják elnyerni. Nyelvüknek pedig nem akarnak parancsolni. Mert minden ember a beszéde által teszi nyilvánvalóvá, hogy milyen léleknek veti alá a maga életét: tisztátalannak, vagy tisztának. Mindenkit azon nyomban elárul az ő beszéde, hogy hová tartozik: a világhoz, vagy az igazság keresőjéhez. Törekedjünk a beszédünkben a tisztaságra, mert ez az egyedüli, amivel kifejezhetjük, hogy akarunk-e igazság szerint járni. Aki akar, legelőször a beszédével fejezheti ezt ki. Ha nem a jó érzés diktálja, ne vedd szádra feleslegesen Isten nevét, mert az ember az ő beszédével áll ki leginkább a bűn mellett. Az emberek az ő beszédeikkel fertőzik meg egymást.
2015. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!