Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt a kijelentést hogyan kell...

Ezt a kijelentést hogyan kell elképzelni, értelmezni?

Figyelt kérdés
"A Véneket a szent szellem nevezi ki"
2015. máj. 19. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nyelvtani anomália, ahol egy általánosságban megnevezett csoport gyűjtőnevét nagybetűvel írják, az egyetlen Szent Szellemet pedig, Aki a Szentháromság harmadik teljes jogú tagja, kisbetűvel.
2015. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:-) ez fel sem tünt... de tényleg vicces. azt tudtam, hogy a régi vezető testület kisbetűs, az új meg nagy.
2015. máj. 19. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:
MOndjuk ez egy jó kérdés, mert a Szentlélek náluk nem személy és nem Isten.
2015. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, azért volt kém vénük.
2015. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kém vén? én is arra gondolok, hogy akkor hogy is megy ez. ki szól elősször neki, hogy vén vagy, és ő kitől tudja?
2015. máj. 19. 16:01
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Ahogyan az első században tették a gyülekezetekben:

[link]

2015. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor semmi köze a szent szellemnek a kinevezésekhez. merthogy a belinkelt oldalon nem szerepel a szent szellem egyáltalán. ha jól értem, tavajig teljesen másként csinálták, mint most. eddig nem bibliai alap szerint ment, csak tavaly óta. a leglényegesebb rész pedig az ajánlás, hiszen ha nem ajánlanak valakit, akkor azt nem is nevezhetik ki. hol itt a szent szellem? a már amúgy is kinevezettek barátait, és közeli hozzátartozóit nevezik ki, olyanokat, akiknek nincs problémájuk az adott vénekkel. tehát a kerdésembe bemásolt kijelentés nem igaz?
2015. máj. 20. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!