Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitetlen emberek kitől...

A hitetlen emberek kitől kérnek segítséget Fortunától? ilt ahhoz imádkoznak? Vagy ők is isten segítségét kérik?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 22:50
1 2
 1/20 anonim válasza:
Senkitől.
2015. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
A hitettlen azért hitettlen, mert nem hisz senkiben semmiben. Azaz se fortunába se istenbe, igy nem is imádkozik egyikhez sem.
2015. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 2xSü ***** válasza:
97%

Nem hiszek semmilyen a világot irányító istenben. Ha valamin tudok változtatni, akkor megpróbálok változtatni rajta. Ha nem, akkor elfogadom, hogy az adott dolog olyan, amilyen.


Segíts magadon, Isten is megsegít. Isten senkin nem segít, csak erőt ad ahhoz, hogy te magad változtass.

2015. máj. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is "hitetlen" vagyok, pont nem érdekel ez a Fortuna vagy kicsoda. Nem szoktam imádkozni, mert hülyeségnek tartom. Általában igyekszem megoldani saját magam a problémákat, ám ha mégis segítséget kérek, akkor azt egy létező személytől (barátomtól).
2015. máj. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

én személyesen még soha nem beszéltem erről olyan emberel aki egyáltalán nem hisz istenben.


# 3/4,# 4/4. kielégítő válasz a kérdésemre kösz hüvelyk új fel.


2xSü. Segíts magadon, Isten is megsegít. Isten senkin nem segít, csak erőt ad ahhoz, hogy te magad változtass.


bocs azért hogy meg kérdem de ha így látod,akkor valahol csak lát hatod hogy van isten. (csak erőt ad ahhoz, hogy te magad változtass.) már ez önmagában is egy egy fajta segítség nem?.



én pl hívő vagyok és ha segítség kell imádkozok mindig meghallgat és segít.

eddig még nem hagyott cserben s szerintem nem is fog.ha más valaki által tud segíteni akkor aszt az utamba küldi.haver vagy pont a megfelelő embert.

2015. máj. 21. 11:45
 6/20 A kérdező kommentje:
# 3/4,# 4/4. 71% 86% két előttem lévő
2015. máj. 21. 11:50
 7/20 anonim ***** válasza:

Teljesen hitetlen ember nagyon kevés van.

Akik nem hisznek valamelyik hagyományos vallásban nagyon sokan hajlanak például az ezoterikus tanok felé, vagy a maguk módján mégiscsak vallásosnak tartják magukat.


A nem vallásos emberek spirituális igényeinek a kielégítése az egyik legnagyobb biznisz a világon, elég ha csak rápillantasz egy átlagos könyvesbolt kínálatára.

2015. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 2xSü ***** válasza:
100%

> bocs azért hogy meg kérdem de ha így látod,akkor valahol csak lát hatod hogy van isten. (csak erőt ad ahhoz, hogy te magad változtass.) már ez önmagában is egy egy fajta segítség nem?.



Nem így látom, de át tudom érezni egy vallásos ember hitét. Ez olyan dolog, hogy nem szeretem a barna sört, de el tudom képzelni, hogy aki szereti, az hogy viszonyul hozzá, hogy érez, még azt is, hogy mit szeret benne.


Az ima segít. De nem Isten miatt. Vizsgálták pl. statisztikailag, aki hisz a gyógyulásban, az valóban nagyobb eséllyel gyógyul. Viszont ott már nincs eltérés, hogy Istenben hisz, a Jedi erőben, vagy abban, hogy az eper ízű gyümölcstea hatásos a rák ellen. Tehát a hit a fontos, nem annak a tárgya. Ilyen módon objektíven megítélve csak azt lehet mondani, hogy Isten nem segít. Pontosabban nem Isten segít. Hogy egy szubjektív személyes megélés milyen, az más kérdés.


Meg egy csomó dolog van, amiért Istenhez fohászkodik valaki. Pl. hogy ő nyerje az állásajánlatot, őt vegyék fel a munkahelyre. Csak az ezzel a gond, hogy ez kizárólag más rovására mehet csak. Isten gondolom nem részrehajló ilyen tekintetben. Ha lehetőséget adott arra, hogy egy ember hitetlen legyen, annak a nagy isteni terv részének kell lennie, tehát nem lenne igazságos, ha ezért büntetne Isten. Persze ez az én személyes igazságosság fogalmam szerint van így, lehet, hogy Isten – ha van – valójában sajátosan igazságos (vagy éppen igazságtalan).


Most nem akarlak lebeszélni a hitedről, sőt remélem, hogy ettől nem fogsz kevésbé hinni Istenben. Mert én ugyan nem hiszek, de ha valaki ebben talál lelki békét, ha ettől tud erőt meríteni ahhoz, hogy jobb ember legyen, ebből tanulja meg, hogy milyennek kellene lennie, az számomra pozitív.


Én hiszek abban, hogy a vallások olyan erkölcsi tanításokat foglalnak össze, ami ateista szemmel is értékelhetők. Hiszek abban, hogy a nem fizikai fogalmak – Isten, lélek, idea, stb… – ténylegesen reprezentálnak valamit, amibe az emberek belelátják ezeket (dolgok, jelenségek, történések, jellegek). Ilyen módon tudom értelmezni pl. a lélek fogalmát, csak számomra mást jelent, így erre fordítom le magamban.


Hiszek abban, hogy a világ mélyen transzcendens és misztikus. De nem azért, mert ezek mögött bármi ténylegesen létező lenne, csak az ember gondolkodása, felfogóképessége miatt látjuk így. Ott vannak pl. a fraktálok. Egy nagyon egyszerű szabály egy nagyon-nagyon komplex, bonyolult, összetetett, rengeteg belső szabályt, összefüggést magában foglaló valamit hoz létre. Ez mélyen misztikus, annak ellenére, hogy minden lépése egzakt, kiszámítható. A világot is így fogom fel, csak az jóval komplexebb valami.


Pont ezért azt is gondolom, hogy a tudomány a komplexitás miatt bizonyos kérdésekkel nem tud egzakt módon foglalkozni, pl. etikai kérdésekben nem tud válaszokat adni, így az embernek szüksége van filozófiára, márpedig a vallások azért filozófiai világképet, értékrendet is adnak.


Na így vagyok én ateista. Maximum a panteista jelző húzható rám, de az is csak igen tág értelemben.


De nem, !abszolút! nem hiszek egy a világot irányító, felügyelő olyan intelligens entitás létezésében, ami foglalkozna a sok-sok ember egyéni vágyaival, félelmeivel.

2015. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 2xSü ***** válasza:
86%

> Teljesen hitetlen ember nagyon kevés van.

> Akik nem hisznek valamelyik hagyományos vallásban nagyon sokan hajlanak például az ezoterikus tanok felé, vagy a maguk módján mégiscsak vallásosnak tartják magukat.


Igen, az ezoterikus tanokban sokan hisznek. Vannak, akik saját módon hisznek Istenben,akár ezoterikus tanokat átvéve, agy bizonyos dolgokat kihagyva a vallásból.


Aki viszont ilyen formában sem tartja magát hívőnek, az is lehet látens hívő. Csináltak anno egy olyan kísérletet, hogy embereket állítottak meg az utcán, megkérdezték őket, hogy hisznek-e a kereszténység Istenében. Akik azt válaszolták, hogy abszolút nem, azoknak azt mondták, hogy a Biblia szerint egyetlen bűn van, ami alól semmilyen formában nincs feloldozás, és biztosan a pokolra jut az illető, ha megtagadja a Szentlélek létezését. De mivel ők úgy sem hisznek Istenben, így bizonyára nem utasítják el azt a kérést, hogy írjanak alá egy papírt, amiben nyilatkoznak – anonim módon –, hogy ők nem fogadják el a Szentlélek létezését.


Az eredmény az lett, hogy a magukat ateistának valló emberek több mint fele – most pontos számadatot nem tudok mondani – nem merte aláírni a papírt. Gondolom a „mi van, ha mégis létezik Isten” gondolat merül fel ilyenkor az emberekben.

2015. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A "hitetlen" emberek racionálisan oldják meg a problémákat, nem pedig imádkozik, hogy egy isten megoldja nekik.


Pl. ha beteg, akkor elmegy az orvoshoz, ahelyett hogy imákat mormolna és várná a csodálatos gyógyulást.

2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!