Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egy igazi sátánista?

Milyen egy igazi sátánista?

Figyelt kérdés
Mivel foglalkoznak pontosan minden tévhit nélkül? Mit csinálnak, hogy telnek a napjaik stb. Olyanok véleménye érdekel, aki sátánista, illetve akinek van ilyen ismerőse. Utána néztem, de érdekelnek a személyes véleményük, leginkább tőlük, hogy ők hogyan is látják ezt az egészet.

2015. máj. 23. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
előre is elnézést kérek, de nem fogok kielégítő választ adni. Viszont arra rá szeretnék világítani, hogy ez a kérdés talán éppen azért megválazolhatatlan mert számos közösség vallja magát a hiteles sátánizmus gyakorlójának ,sé nem igazán vannak történelmi dokumentumok vagy jogfolytonosság ami alapján ki lehetne deríteni melyik az "igazi" de mégcsak egy "fő ágazat" sincs
2015. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
akkor olyan írjon aki sátánista és hogy ő milyen életet él, miben hisz stb illetve ha van olyan ismerőse.
2015. máj. 23. 21:47
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

első vagyok, leírom amit én tudok:


van olyan ágazat ami a "bibliai sátánt" tiszteli, ez megint több irányba oszlik, egy részük szerint a sátán nem is olyan felfoghatatlanul gonosz, inkább mint mondjuk hitler, a követőit feljogosítja mindenféle erőszakra, hedonizmusra, mások elnyomására, különösen ha azok keresztények. Mások úgy vélik a sátán az ember valódi teremtője, az isten meg hazudik és elnyomja az embert, ami ha a sátánt követi, áldozatokat mutat be (állatokat öl le) varázsol meg ilyenek akkor végül kiteljesedhet valami felsőbbrendű örökéletű lénnyé, ezt az ágazatot követő emberek is "gonoszak".


Létezik olyan ágazat ami azt mondja nem a bibliai ördögöt imádja hanem egy a kereszténységtől teljesen független istenséget, ugyanakkor hazsnálja a "sztereotip sátánista" jelképeket, mint a lefordított pentagram ,elfordított kereszt, 666, és így tovább, de teljesen más tartalommal igyekszik megtölteni.


Harmadszor pedig vannak az "ateista sátánisták" mint pl a LaVey féle sátánizmus, ezek amolyan valláshelyettesítő ideológiák, amik nagyrészt felmondják a klasszikus erkölcsiséget. Ateista létükre mégsem materialisták, pl kötelező hinniük a mágia létezésében.


Néha hallani esetekről amikor sátánisták valakit különös kegyetlenséggel lemészárolnak, esetenként meg is eszik, illetve legendás, hogy egyes szektában 3 dobókockával dobnak és az eredmény alapján kell cselekedni valamit, és amennyiben kijön a 3 6-os (666 ugye) öngyilkosnak kell lenni. Nagyon ritka az ilyen ténylegesen keményvonalas szekta, álltalában ők sem olyan kemények, csak szeretnének "valami nagyot alkotni" de mivel nem értenek hozzá a rendőrség simán elfogja őket. Persze ez a meghalt személyt már nem vigasztalja :(


A nagyrészük pedig inkább komolytalan kamaszgyerek akik gyakran jobb emberek az átlagnál (holott ők szeretnének gonoszak lenni), jó esetben kinövik.


Szerintem amúgy mérhetetlen kamu és pózolás a legtöbb ilyen, keress csak rá a képeknél az említett LaVey-re, ha ez egy bűvész lenne vagy egy 30-as évek beli horrorfilm figura még azt mondanám jó a hangulata, de így ,hogy komolyan veszi magát egyszerűen nevetséges

2015. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Közben olvastam is róla egy keveset. Hogy az állatokat lenyúzzák meg temetőben kell tölteni az éjszakát, az csak ostoba tévhit. Hát én nem tudom. Neked van sátánista ismerősöd?
2015. máj. 23. 23:26
 5/16 anonim ***** válasza:

rengeteget ismerek :D

Mint írtam is már, az irányzatok különbözőek, és egymást kölcsönösen tévesnek tartják ,ezért a temetőben randarírozást, állatok gyötrését egy részük hülyeségnek ,egy részük bűnnek, megint másik részük helyesnek itéli... melyik az igazi? jó kérdés...

2015. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
tehát akkor egyesek tényleg űzik ezt?
2015. máj. 24. 11:01
 7/16 anonim ***** válasza:

igen, persze nem napi szinten, néha egy temetőben alszanak, aztán másnap nyavajognak ,hogy megfáztak mert hideg volt, állatokat mégritkában bántanak, ez nagy élmény nekik, mondjuk vesznek egy eleven csirkét, vagy elfognak egy galambot, rituálisan elvágják a torkát és isznak a véréből, ettől baromi keménynek érzik magukat, de hallottam már olyan esetet is, hogy elevenen égettek el macskát.


Szokásuk ,hogy apró sebet ejtenek egymáson és egymás vérét "isszák" mert ők "vámpírok".


Egyszer láttam egy beszélgetést Dr. Zacher Gáborral, említett egy esetet amikor egy sátánista kamaszlány rengeteg apró sebet ejtett magán ami így nagy vérveszteséget okozott, és a rokonaitól elpott nyugtatók hatása alatt volt amiket bőven túladagolt és alkohollal vette be ezeket, hát gondolhatod mennyire kikészült, na ő nyilván már egy keményvonalasabb leányzó volt ,bár ki tudja.


Én azt figyeltem meg, hogy az ilyen nagyon roteszk dolgokat is olyan emberek csinálják akik amúgy pózerek meg komolytalanok(mondjuk szerintem majdnem az összes sátánista az), de egyszer szeretnének "nagyot alkotni"

2015. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
itt jobban le van írva szerintem: [link] nem ártanak amúgy semmilyen élőlénynek, főleg nem kockadobások alapján...
2015. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

spiritsoferidu, lavey, joyofsatan, churchofsatan, elysium666, schyte, wikipédia, biblia


Ha a sátánizmus érdekel, akkor a fenti felsorolásban szereplő dolgokat nagyon messzire kerüld el, mert azokból semmi nem derül ki a Sátánizmusról.


Üdv, egy ES-t valló...

2015. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ez az ES-től való minden ilyen kérdésre kiírja a maga "eszét" de mikor megkérdezem hogy írjon privibe hogy miben

különbözik a vallása a többitől.... nem válaszol szóval tehát vagy arról van szó hogy a spirits of eridun és más oldalakon lévő infót magának akarja vagy egy keresztény aki el akarja a kezdő sátánistákat bátortalanítani vagy egyszerűen menőzik hogy ő a "kemény,meg az okosabb..."

szóval amit ez az ember állít egyenlő a semmivel....

2015. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!