Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tesz egy igazi sátánista?

Mit tesz egy igazi sátánista?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve sátánista vagyok, vagyis követem a sátánisták törvényeit, és teljes mértékben egyet értek a sátánizmus tanításaival. Viszont úgy érzem, hogy még tennem kéne valamit a vallásomért. Csak mivel egyetlen sátánista ismerősöm sincs, sajnos nem tudom, hogy milyen is egy igazi sátánista.
2008. szept. 22. 21:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Keress ilyen érdeklődésű társakat az interneten. Amúgy meg szabad kérdeznem hogy hány éves vagy?
2008. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Te nem sátánista vagy, hanem egy igazi kis hülye...
2008. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

azt írod, hogy követed a sátánisták törvényeit és egyetértesz a tanításaival - milyen törvényeket, és milyen tanításokat követsz(ha szabad kérdeznem...), ha itt zizegsz azzal, hogy nem tudod, hogy "milyen is egy igazi sátánista"...

kisfiam - te vagy kamuzol, vagy gyári hibás vagy.

2008. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
81%
Amíg nemtudod "mit tesz" nem vagy az.... s0ciopath@hotmail.com vegyél fel mesnre:P
2008. szept. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekeket eszik nyersen, és három műszakban dolgozik legalább 35 éven át.......
2008. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

Manapság már elég nehéz igazi sátánistának lenni. Régebben könnyebb volt, hiszen minden igazhitű sátánistának részt kell venni egy igazi piramis építésénél, így lehetett, hogy egykoron egész népek foglalkoztak ezzel a vallás miatt. Lásd http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


kérdésnéál is!


Vagy ilyesmi, szóval nem tudom mit tanácsoljak...

2008. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%

Ember,

egyrészt, ugyan ki avatott Téged sátánistává? Mi alapján jelented ezt ki magadról? Ha azt sem tudod, mit kéne tenned a "vallásodért", akkor hogyan gyakorlod azt a vallást, hogyan vallod magadénak?

Másrészt: Te a LaVey-féle sátánizmusra gondolsz, vagy valami másra? Utóbbiról elég sokat találsz a neten! Már ha tudsz angolul! (A többiek számára közlöm, ezek nem veszélyes tanok, inkább individualizmusról van szó, és csak polgárpukkasztásból választották a Church of Satan nevet.)

Továbbá: mi vonz Téged a sátánizmus felé? Gondolkozz el azon, hogy, ha mint most is, követendő szabályokat keresel, akkor csak "fordított keresztény" vagy, és ugyanolyan birka, amilyennek a bigottak látszanak.

Van némi fogalmam a témáról, ha gondolod, írj privit, megbeszéljük. Bár lehet, nem pont azt fogod kapni, amire gondoltál.

ui.: Ha egyetlen kutyát, macskát is bántani mersz, utolérlek és megnyúzlak!!! Ezt komolyan mondom!

2008. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
28%
megvagy te keresztelve?Mert az eleve nemlehet satanista,ha megvan keresztelve,iparkodj minnel hamarabb a kereszteny hittre atterni,hogy bocsassa meg neked az ur,mig nem keso.
2008. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat (főként az építőjellegűeket)

Először is nem egy elhatározás miatt vallom magam sátánistának, hanem egy ismerősöm kérdezte meg több mint egy éve, hogy sátánista vagyok-e? Tudni kell, hogy ez az ismerősöm nagyon vallásos keresztény, és szinte minden vallásról tudja az alap tudnivalókat valamint a családunk egyik nagyon jó barátja. Így LaVey féle sátánizmusról is tud valmennyit. Aztán kifejtette, hogy a viselkedésem pár része megtalálható a sátánizmus 11 törvényébe pl.: ha másnál voltam, akkor mindig megadtam a tiszteletet, még akkor is ha éppen sértegettek stb., viszont ha az illető nálam volt akkor nem néztem el az ilyen dolgokat, valamint az a gonsolkodásom, hogy nincs Isten, hanem minden ember a saját maga istene. Miután ezt elmondta utánna néztem a neten a dolgonak és elkezdtem ténylegesen a 11 törvényt betartani illetve igyekszem minnél jobban megismerni a vallást. Viszont ez beláthatóan nagyon nehéz, ha nem ismerek olyan embert, aki szintén sátánista. Viszont valóban van egy probléma, ez pedig a megkeresztelkedés....ugyanis anyum fontosnak tartja, hogy keresztény legyek, mert az egész családunk az. És így meglettem keresztelve....így pedig egyértelműen nem lehetek teljes jogú sátánista. Így az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ezzel kezdeni valamit, vagy ez már így marad örök életemre?


u.i.: nincs szándékomban macskákat vagy kutyákat bántani, csak ha megtámadnak. Főként azért nem mert a kutyákat különösen szeretem.

2008. szept. 23. 20:22
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Értem. :) Reméltem is, hogy csak viccből kell írnom a macskakínzás következményeit - tudod pár ilyen esetről lehetett hallani valami kifacsart sátánizmus-fogalom nevében- de lehet, ez csak városi legenda.

Ma Magyarországon a sátánizmus inkább sztereotípia, melyet a feketét kedvelő szubkultúrákra ragasztanak rá olyanok, akik életükben nem láttak gótot vagy black metalost 10 méternék közelebbről.

Továbbá: lehet, hogy léteznek zenekarok , akik látzstra sátánista szövegeket írnak, de ezeket a dolgokat a rajongóik többsége sem veszi komolyan és nem állítgatnak otthon oltárt a Sátánnak :) (ezt most azoknak mondom inkább, akik ide találnak tévedni, és tévképzeteik lennének)

A diabolikus, ördögimádó sátánizmusnak nem sok értelme lenne, hiszen az egyház nem bír olyan kényszerítő befolyással az emberek mindennapi életére, mint más korokban, más országokban, amikor az inverz kereszténységnek volt valami társadalomkritikai jelentősége. Itt pl. nincsenek abortuszklinikákon lövöldöző fundamentalisták, és nem követelik a kereszténység nevében a szexuális nevelés önmegtartóztatásra biztatásra korlátozását. Az olyan patika is kevés, ahol vallási okokból nem adnak fogamzásgátlót. Tehát szerintem nem sok ok adódik arra, hogy indulatok halmozódjanak fel a kereszténység ellen.


Ki kellene tehát hangsúlyoznod, hogy Téged a LaVey-féle sátánizmus érdekel, mert az teljesen más.

Lényeg a lényeg, szívesen összehozlak a LaVey-sátánista egyház egy tagjával, aki személyesen találkozott az egyház alapítójával - de ahhoz tudnod kell angol vagy francia nyelven írásban kommunikálni. (MAgyarországon, úg ytudjuk, nincs az egyháznak kirendeltsége, de a levelezés okulásodra válhat.)

2008. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!