Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy igazi sggfej voltam...

Egy igazi sggfej voltam eddigi életemben nagyon utálom magam ha öngyilkos leszek a pokolba kerülök mégha megbántam a büneim akkor is?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező. a binlia szerint a bűnbánó szívet nem veti el a Teremtő. ha megbántad a dolgot, Ő máris megbocsájtott neked. ha Ő megbocsájtott neked, te is bocsáss meg magadnak, mert ha nem teszed, sátán malmára hajtod a vizet. a túlzott önmarcangolás sátán fegyvere. ne engedj neki, aTeremtő már régen megbocsájtott neked itt van egy rész, hogy hogyan áll hozzá Jézus a bűnösökhöz:

8 Jézus pedig az Olajfák hegyére ment. 2 Virradatkor azonban ismét megjelent a templomban, és az egész nép odasereglett hozzá, ő pedig leült, és tanítani kezdte őket. 3 Az írástudók és a farizeusok ekkor odavittek egy házasságtörésen ért asszonyt, és középre állítva, 4 ezt mondták neki: „Tanító, ezt az asszonyt tetten érték, amikor házasságtörést követett el. 5 Mózes azt írta elő nekünk a Törvényben, hogy az ilyen asszonyokat meg kell kövezni. Hát te mit mondasz?” 6 Ezt persze azért mondták, hogy próbára tegyék őt, hogy legyen mivel vádolniuk. Jézus azonban lehajolt, és az ujjával írni kezdett a földre. 7 Amikor nem hagytak fel a kérdezgetéssel, fölegyenesedett, és ezt mondta nekik: „Az vessen rá elsőként követ, aki bűntelen közületek.” 8 És ismét előrehajolva tovább írt a földre. 9 Akik pedig hallották ezt, távozni kezdtek, egyik a másik után, kezdve a vénektől, és ő ott maradt egyedül a középen álló asszonnyal. 10 Jézus fölegyenesedett, és ezt mondta neki: „Asszony, hol vannak? Senki sem ítélt el téged?” 11 Az így szólt: „Senki, Uram.” Jézus ezt mondta: „Én sem ítéllek el. Menj el; mostantól fogva ne gyakorolj többé bűnt.


én is hasonlóképpen éltem, és gondolkoztam. én elnézést kértem azoktól, akikkel ilyen voltam, és ők, képzeld el, megbocsájtottak. az élet szép, a múlton nem változtathatunk, de a jövőn igen. Jézus meghalt érted, a Teremtő megbocsájtott már neked. légy szives, te is bocsáss meg magadnak. köszönöm.

2015. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.Minden öngyilkos oda kerül. Rendszerint a gyilkosok, és az árulók és az okkult emberek illetve a leszármazottaik lesznek öngyilkosok.Jellemzően.
2015. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm jólesett első
2015. máj. 27. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha igazi ..ggfej voltál eddigi életedben és sok rosszat csináltál, de már bánod ezeket a dolgokat és van benned olyan elhatározás éppen ezért, hogy változtatsz az életeden, és így bocsánatot kérsz, mindazért amit elkövettél rosszat, vagy elmulasztottál jót, akkor Isten meg fog neked bocsátani, ez biztos. De nemcsak hogy megbocsát azt hiszem, ha igazán és őszintén bűnbánó lélekkel állsz elé, hanem ennél sokkal több történik. Mert Isten végtelen szeretettel és örömmel fogad téged, ha bűnbánó lélekkel és a javulás szándékával mész hozzá.

De ha öngyilkos leszel, akkor lerontod mindazt végérvényesen, amit éppen megjavítottál, vagy megjavíthattál volna, és elvesztheted Isten irgalmát, mert súlyos bűnben fogsz meghalni az öngyilkosság által. Súlyosabb bűnben, mint ami a lelkedet valószínűleg eddig valaha is terhelte, bármit is tettél valaha is eddigi életed folyamán.

Az öngyilkossággal semmit nem fogsz megoldani, hanem valószínűleg véglegesíteni fogod azt a rossz állapotot, amit eddig elérték...és semmit nem fogsz törleszteni úgy, sem Istennek, sem az embereknek, akik ellen elkövettél bármit is. Azzal az ördög malmára hajtod a vízét, ahogy eddig is tetted, ha és amikor bűnt követtél el. Ha valóban megbántál bármit is, ami rossz volt, akkor most már ne folytasd Ugyanezt a rossz gyakorlatot, hanem állj a jó mellé, kapaszkodj meg Istenben és Ő nem fog téged elküldeni, de segíteni fog talpraállni, mert ez az egyetlen jó alternatíva, hogy az ember felkel onnan Isten irgalmas szeretete segítségével, ahová a bűnei juttatták, bármilyen mélyen legyen is.

2015. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mulder614 ***** válasza:

először neked kel kel megbocsájtani saját magadnak!

lehet furán hangzik de Istentől ne várj bocsánatot addig amig folyamatosan ostorozod magadat. Ne kifelé indulj először Isten felé, hanem saját magadban tedd helyre a dolgokat, mert nyugtalan zavaros belsővel nem sokat nyersz Isten bocsánatával.

2015. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:
Te már most a pokolban vagy, a bűntudat a pokol tornáca, szabadulj meg mihamarabb tőle !
2015. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

A Biblia segít abban, hogy legyen önbecsülésed, és tiszta lehess Isten előtt.

Sátán meg tényleg azt szeretné elhitetni az emberekkel, hogy annyira roszak, hogy Isten úgysem bocsát meg bekik. Pedig ezzel alattomosan arra céloz, hogy a Krisztus halála, áldozata nem képes az egyén, az ember bűneit eltörölni. Nem bibliai tanítás.

Mi, mindannyian nagyon értékesek vagyunk Isten szemében. Ezért adta a Fiát értünk. Ez a legnagyobb szeretet kinyílvánítása:-)

2015. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
Nem bűn az öngyilkosság. Bűnbánatot nem gyakorol egy szellem sem – bűntudata van, ha vétkezett, és ennyi. A lelkiismeret-furdalás az nem sokat ér – a lélek halandó.
2020. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!