Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezetére miért...

Ak0sgfx kérdése:

A Hit Gyülekezetére miért mondják hogy szekta vallásban élnek?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom mondta nekem, hogy a Hit Gyülekezete lelkészt úgy hívják, hogy Németh Sándor, ő azt mondja hogy keresztény, de ez nem igaz, azért nem igaz, mert ők nem a keresztényben hisznek, hanem a zsidó vallásban. Ezt úgy hívják hogy zsidó vallás. A zsidó valláshoz hozzá tartozik a judaizmus és az izraelita.


Ha van cikkek, és oldalak, amik bizonyítják hogy a Hit Gyülekezete egy zsidó szekta, akkor küldjetek csak.


Én ezt nem fogyatékosságból mondom, és nem provokációnak tartom ezt, akik értik hogy mire célzok, akkor jó.



2015. máj. 27. 17:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem tudják miről beszélnek, és keverik a szezont a fazonnal.
2015. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
54%

A szekták általános jellemzői:

- vallási fanatizmus

- rendkívül erős dogmatizmus

- erős politikai kötődés (ha nem is párthoz de valamilyen nem vallási jellegű ideológiához)

- intolerancia, gyűlölet a máshogy gondolkodókkal szemben

- "nyelveket beszélés" és más önkívületi és egyéb "csodák"

- a szekta vezetője körül kialakult vallási fanatizmus

- a tagok kihasználása, élősködés, jelentős pénzszedés, világi javakról le kell mondani az egyház javára vallási és fizikai zsarolás mellett is akár

- a kilépni próbáló tagokat üldözik, zaklatják


A Hit Gyülekezetében ez mind megtalálható.

2015. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%

"a szekta vezetője körül kialakult vallási fanatizmus" - inkábbis személyi kultuszt kellett volna írnom.


Ja:


[link]


_Függetlenül_ attól, hogy Posta Imre, a könyvet nem ő jegyzi, hanem egy volt hitgyülis, csak ezt a letöltést találtam.

2015. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
46%

2-es le vagy maradva, de nem kicsit.


Egyházzá lett nyilvánítva és elismerve, és ma Magyarországon a 3. legnagyobb Egyház, több millió taggal, és: nincs kötelező pénz(még mielőtt ezt leirnád)és a hivőket nem zsigerelik ki.

2015. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

A 62%-os úgy 20 évvel le van maradva.


Amit még kifelejtettem: Nemzetközileg elismert Egyház, és Német Sándor az egyetlen olyan magyar lelkész aki az USA-ban a Capitóliumban is beszédet tartott a hitről,azt hiszem 2 éve-de lehet hogy csak 1,5 éve.

2015. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Itt megtudod nézni a Capitóliumos beszédét:


https://www.youtube.com/watch?v=Xr_qG21bvBw

2015. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
A Hit Gyülekezet mára Európa legnagyobb Neoprotestáns egyházává nőtte ki magát.
2015. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%

Itt mindent megtudsz róla, és ez nyilvános, hiteles:


[link]

2015. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

"Egyházzá lett nyilvánítva és elismerve, és ma Magyarországon a 3. legnagyobb Egyház"


"Amit még kifelejtettem: Nemzetközileg elismert Egyház, és Német Sándor az egyetlen olyan magyar lelkész aki az USA-ban a Capitóliumban is beszédet tartott a hitről,azt hiszem 2 éve-de lehet hogy csak 1,5 éve."


Mindezek semmit nem cáfolnak a leírottakból.


"nincs kötelező pénz(még mielőtt ezt leirnád)és a hivőket nem zsigerelik ki" - hát hogyne...


"a 3. legnagyobb Egyház, több millió taggal" - hát hogyne...


14., kb. 30.00 taggal. Légyszi, legalább ilyen könnyen ellenőrizhető (hivatalos statisztikák által nyilvántartott) adatokról ne hazudjatok! Ezzel csak a saját egyházatokat teszitek még hiteltelenebbé a kívülállók szemében!

2015. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

62 %-os, az életrajzot amit nyilvánosan ki van adva, és amit belinkeltem minden mostani beszédedet mélyen cáfolja. Elhiszem, hogy gyűlölöd a gyülekezetet, gondolom örömödet leled a rágalmakban, és a hazugságaidban róla. Különben mi másért tennéd azt, amit tettél, de amit pár kommentben simán cáfolni lehet.

Nem 30-ezres tagsága van, hanem milliós, egész Európában. az életrajz abszolút hiteles, és abból látható, hány országban szolgál még a HGy.


Én a helyedben befejezném a szokásos rágalomhadjáratodat, mert ezzel egyes egyedül magadra hozol bajt, és akik elakarnak jönni, azok elfognak, csak maximum nehezebben, mert a rágalmaid miatt 1-2-3 hétre megtorpannak. ami nem azt jelenti,hogy nem érnek oda.

2015. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!