Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor imádkozunk, kihez szólunk?

Amikor imádkozunk, kihez szólunk?

Figyelt kérdés
Jézushoz vagy Istenhez? mert a 2 nem ugyan az. Sokan írják hogy imádkozzunk Jézushoz, mások azt hogy Istenhez. Most akkor mi a helyzet?

2015. máj. 28. 02:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz, akihez imádkozol!

Te döntöd el, kinek a segítségét kéred!

2015. máj. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

szia


Szerinted Jézus mit tanított?

kihez kell imádkozni?

ime néhány segítség amiből meg tudod Isten és Jézus mit gondol erről


(János 15:16) . . ., hogy bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek.

(Máté 6:9) 9 Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved.

2015. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
felhívnám a figyelmedet, hogy ugyanezen írásszövegek nevüket vállaló,hozzáértő (értsd: bibliai nyelveket értő, ilyen írányú képzést kapott) fordítók fordításában egészen máshogy hangzik
2015. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A Bibliába ez az imádság amit te nem értesz, a tanítványoknak való. Jézus a tanítványainak mondja, hogy hogy imádkozzanak. Mivel világi vagy, és nem Jézus tanítványa, nincsenek meg a szellemi feltételeid ahhoz hogy az atya elé járulhass Jézus nevében, így ezt jobb megpróbálni megértened.


Minden felkent ember közbenjárója Jézus. Ő megy az Atyához, a te imádságoddal, és Ő az aki közben jár az Atyánál a felkentért.A tanítványért.


A világi ember addig míg Isteltől kegyelmet nem kap a megtérésre, vagy nem veszi a megtérés ajándékát, addig egyszerűen nem is jut el a kérése sehová.És nem értik az emberek, hogy miért nem kapnak választ az imáikra sok esetben.Ezért kell ilyenkor egy felkent közbenjáróval egy akaraton imádkozni, mert Ő az aki tud szellemi módon imádkozni, hogy azt meg is hallgassa mind Jézus, mind az Atya.

Az hogy olvasod a Bibliát világiként az nagyon jó dolog, az, hogy már benned felmerülnek kérdések, az még jobb, mert abból látszik, hogy észrevettél már valamit, ami addig előtted rejtve volt.De ha nem térsz meg, nem válsz tanítvánnyá, akkor a bűn elválaszt Istentől, és az imáid el sem jut oda ahová szeretnéd.

2015. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kizárólag bűntelen ember tud Isten elé járulni, és ez a világon egyetlen egy személy, nincs több, és nem is lesz más: mint Jézus.
2015. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Jézus kizárólag azért az emberért tud közbenjárni, akiért már letette Isten elé a váltságdíjat, akit már megváltott sátán és a bűn hatalma alól.
2015. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A másik pedig:



Az, ha világiként egyik pillanatról a másikra elindulsz, és megtérsz, megkeresztelkedsz, és veszed a Szent Lélek keresztségét,úgy hogy előtte semmit nem ismertél, semmit nem hallottál, az semmi másnak nem tudható be, mint annak, hogy vannak, vagy voltak a te lakóhelyedért, érted, a megtérésedért tanítványok, akik imádkoztak, és a sötétség erőit törték előtted.


Ne felejtsd el, Isten már a földi fogantatásod előtt tudta a jővődet. Mindent. Már fogantatásod előtt.És tudja az egész életed. Tudja mikor születsz meg, mikor halsz meg, tudja miket fogsz cselekedni akkor amikor még benned nem is fogalmazódott meg semmi.


Rengeteg felkent ember imádkozik nyelveken, és cselekszik általuk ismeretlen még világi emberért, és egyenesiti ki, az egyenetlent előtted, hogy eljuss a lehetőségéig annak, hogy egyáltalánb eljuss a célig vezető útra.


Értem is annak idején a településemen volt egy társaság akik imádkoztak. Sosem voltam hívő, annyit éreztem, hogy van Isten, de hogy ki/mi stb. semmit róla nem tudtam. Aztán történtek események, egyszer csak a semmiből elém került egy felkent ember (akit hivatalos ügyből kifolyólag ismertem meg egyik pillanatról a másikra), és elindultam.És megérkeztem.

2015. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy nem tudhatod, hiszen senkire nincs kiragasztva, ki felkent, ki nem az. Mész az utcán, és nem tudhatod.Kivéve akkor ha a Szellem tesz róla neked bizonyságot. Az hogy ki kicsoda egy világi előtt, az mindig akkor derül ki, amikor Isten láthatatlan módon beavatkozik az adott egyén életébe, egy ilyen imádság következménye képen.Vagy egy angyal odavezet ahol éppen egy felkent prédikál stb. mert hogy ilyen is van.
2015. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8 Ez ugyan úgy vonatkozik sátánra is. ez a módszer, csak nála annyiban különbözik, hogy a bűnnel kaput nyit az emberben(elolvas egy horoszkópot az ujságban pl az ember) és érzetet ad a szívben, hogy menj el egy jóshoz. De míg eljutsz a jóshoz, addig több "segítőt" küld hozzád.Aki javasolja neked az adott jós címét pl.


Szóval nem árt óvatosnak lenni. És: figyelmesnek.

2015. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Zárszónak, mielőtt valaki elkezdené, hogy a jósok is Istennel vannak kapcsolatba:


V.Mózes 18-


10.

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11.

Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12.

Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13.

Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14.

Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

15.

Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!


Ámen.

2015. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!