Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még régebben olvastam arról,...

Még régebben olvastam arról, hogy ha imádkozunk akkor szeretteinket is a Mennyországba vihetjük magunkkal ha ők nem térnek meg. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom hol olvastam, de nem a Bibliában. Talán Mihály angyalhoz kell imádkozni érte és talán van kimondottan is egy ilyen ima. Tudnátok ebben megerősíteni, hogy ez tényleg így van-e? Kutyafuttában írok, bocsi a hülyén fogalmazásét!

2013. márc. 29. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet annyit fogsz megkapni belőle, amit szeretsz belőle és szerethető.

A Biblia nem ír ilyesmiről.

Viszont a megtérés a Bibliában nem azt jelenti amit a legtöbb egyház annak nevez.

2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Itt olvastam: [link]

Tudtam, hogy nem írok hülyeséget. Ez a Bibliában van benne vagy ez már emberi találgatás?

2013. márc. 29. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
A szeretteink akkor lesznek a mennyországban,ha ők is oda akarnak menni.Megtérés alatt mit értesz konkrétan?
2013. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A hit Isten kegyelmi ajándéka, az ember dönt,hogy elfogadja e vagy sem. Mindenkit személye szerint ítél meg az Isten,nem aszerint, hogy: "neked a lányod hívő volt,akkor te hiába nem tettélsemmit, gyere be." Imádkozhatunk,és kell is imádkoznunk elhunyt szeretteinkért, azért, hogy a tisztítótűzben való szenvedésüket enyhítsük. De aki önként utasítja el Istent, azt Isten is elutasítja. Nem azért, hogy bosszút álljon, hanem mert tiszteletben tartja az ember szabad akaratát, s ha az ember nem akarja őt, Isten van annyira "úriember" csúnya szóval, hogy akkor nem erőszakolja rá senkire önmagát. Amit linkeltél, nem olvastam, de ennek biblikus alapja nem hiszem, hogy lenne.
2013. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézus arra tanított, hogy egyedül Istenhez imádkozzunk.(Filippi 4:6)
2013. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem igaz, ez a lényege a megváltásnak, hogy mindenkinek személyesen kell elfogadnia, nem lehet a szomszéd nénit "beimádkozni" a mennybe.
2013. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az 1Kor7:14-et értelmezik így páran.

"Mert meg van szentelve a

hitetlen férj az ő feleségében, és

meg van szentelve a hitetlen

asszony az ő férjében, mert

különben a ti gyermekeitek

tisztátalanok volnának, most

pedig szentek."

2013. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Teljes mértékben igaz.
2013. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 -B ***** válasza:

Valóban igaz, hogy a hívők családtagjai áldás alatt vannak. Sőt arra is van ige a Bibliában, hogy akikkel egy házban élsz, vagy együtt dolgozol a munkahelyeden, vagy az iskolában, áldás lehet rajtuk a hívő miatt. Viszont az is igaz, hogy a megtérés mindenkinek személyes dolog. 1:1 kapcsolat Istennel, amit Jézus által tett lehetővé. Szóval ha el is mondjuk valakinek az evangéliumot, hogy megtérhet ma is, és az egészet érti is: akkor is neki kell döntenie a szívében. Mert Isten a szíveket vizsgálja, nem azt, hogy mit mondanak az emberek.

Jézus ellen is kik szólaltak fel? A törvénytudók és a farizeusok. Ők kívülről fújták a Bibliát, minden nap azt olvasták, mégsem ismerték fel benne Istent, mert a szívükben nem döntöttek. Egy 'tudománynak' fogták fel, csak ismeretük volt, de nem volt bennük élet. Aztán amikor eljött az élet, Jézus, nem kellett nekik.

Csak a példa kedvéért, és érezd, hogy nem vagy egyedül: én is biztosan feltettem volna ezt a kérdést. Ugyanis nekem a szüleim és a nagyszüleim is szidják Istent, és nem hisznek benne. Sem az örök életben, sem Jézus feltámadásában. Időnként nagyon fáj látni őket. Viszont az, hogy mi nem vihetjük őket magunkkal, nem azt jelenti, hogy ne imádkozzunk értük! Az imádnak hatalmas ereje van, mert Istennek van hatalmas ereje. És a 'miatyánk'ban is így imádkozunk: 'legyen meg a te akaratod'. Isten akarata pedig ez:

"Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, 2a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet éljünk teljes istenfélelemben és tisztességben. 3Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, 4aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére. 5Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, 6aki váltságul adta önmagát mindenkiért tanúbizonyságként a maga idejében." (1Tim 2,1-5)

Azt kell kérni, hogy Isten munkálkodjon bennük. Ugyanis mi tehetünk bármit, nem lesz eredménye, ha nem Isten cselekszik. Magunkat sem tudtuk megmenteni; másokat sem fogunk. De az imának akkor is ereje van! Légy türelmes, és ne lankadj az imádkozásban értük!

2013. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a Biblia valahol azt irja, hogy ha hiszel, udvozulsz te es a te hazadnepe. nem tudom pontosan hol irja de irja. de lehet hogy ezt ugy erti hogy Isten megtériti oket is meg az eletukben miattad de azt is el tom kepzelni hogy mashogy. pl omikor Jezus mondja h a gazdag

oknak nehezebb bejutni a mennybe mint a tevenek a tu fokan atkelni. tehat kb lehetetlen es ezen meglepodnek a tanitvanyok es kerdeuik h kicsoda udvozulhet tehat? Jezus azt mondja erre h embereknel ez lehetetlen de Istennel minden lehetseges. szal imadkozzunk csak hittel szorgalmasan egymasert es segitsuk ezzel kozelebb egymastt Isten orsuagahoz. Mert a szeretet sok bunt elfedez

2013. ápr. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!