Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért van az hogy pont a...

Mért van az hogy pont a lényeget felejtsük el?

Figyelt kérdés

arról van szó hogy a hit vallás keresztény zsidó stb emberektől várható el,a megértés szeretet tisztelet stb.

függetlenül attól hogy ép milyen vallású.

hisz ez az alap szinte minden vallásban nem?

és ennek ellenére,inkább tapasztal ható ez más kategóriában mint ezekben.


hívők!hol a meg bocsájtás és a mások tisztelése?

hisz mind emberek vagyunk ezért nem tökéletesen hibátlan,hisz az csak is isten.!

egyébként én keresztény vagyok.és ezért lehet hogy ez egy kicsit furcsa lesz,de ezeknek a (betartását) inkább a Jehovistáknál tapasztaltam.


de azért örülök hogy még eszt hozzátehetem!

hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK.



2015. máj. 29. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Én szeretlek, ezért elnézem a sok-sok helyesírási hibádat.

Akikről írsz, azok a képmutató emberek. Minél sűrűbben szórják magukra a keresztet, annál betegebb a lelkük.

Az igazi hívők, azok szeretnek és megbocsátók.

2015. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem engem kel szeretni csak tisztelni más hitét is.


valahogy aszt hiszik hogy a hitet képviselik csak közben észre sem veszik hogy ők maguk,

nem is tartsák be amit képviselnek.

hogy terelnek a jó irányba,de közben ha nem értenek egyet valamivel akkor már jön a megvetés lenézés.

hasonló ez pld egy szegény ember meg nyeri a lottót.

és észre sem veszi hogy ép olyanná vált amit (akiket)meg vetet szegényként.

és ha lát egy szegény embert aszt már ő is lenézi és még bele is rúg a hec kedvéért.



Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

2015. máj. 29. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 6. fejezet

"

31 És amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképpen cselekedjetek azokkal.

32 Mert ha csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik.

33 És ha csak azokkal tesztek jól, akik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik.

34 És ha csak azoknak adtok kölcsönt, akiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

35 Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

36 Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.

37 Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;

38 Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, amelylyel ti mértek.

"

2015. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bibliai jövendölés teljesedik:3 Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. 2 Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, 3 természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretők, 4 árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők, 5 akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el.
2015. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

sajnos a hétköznapi élet már nagyon is mutassa a bibliai jövendölést.

mely már a hitet is fertőzi.

Lucifer-666. válasza hasznos a vallást kiforgatók számára.

és az önzőknek akik a vallásra hivatkozva lenézően ítélkeznek hogy pld álomba ringatod magad mert isten nem veled kötött egyezséget. de isten minden emberé ki befogadja őt. még ha nem is ép kiválasztott nép.

hisz az ő szemében minden ember egyelő.


azzal a mértékkel mérnek néktek, amelylyel ti mértek.

és ez a hívő emberek re is vonatkozik ép úgy mint bárki másra!!

2015. máj. 30. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a legfontosabbak. Személy szerint próbálok úgy élni mint Jézus, követni őt és olyan tulajdonásokat kifejleszteni ami neki voltak.
2015. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

és van olyan aki elvenné tőlünk isten útját mert önző módon mondván nem vagyunk kiválasztott nép.

és még is pont ők utasítják el Jézust.

2015. máj. 31. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!