Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember aki a...

Van itt olyan ember aki a református egyházhoz tartozott, mi okból lépett át másik vallásba?

Figyelt kérdés

2015. máj. 29. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én bár nem ilyen valaki vagyok, de Megkérdezhetem, hogy te ilyen vagy?
2015. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

szia


az emberi hagyományok szerint reformátusnak kereszteltek.

Ám a Biblia tanulmányozása olvasása nyilván valóvá tette az igazságot.

2015. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia én tervezek átlépni más egyházhoz, na persze nem jehova taúi vagy ilyesmi, komoly történelmi egyház, most nyilván református vagyok, és egy rendkívüli ref. gülyekezet tagja, de sajnos ez egy igazgyöngy a sz*rtengerben


mire vagy kiváncsi? hitszemléleti dolgok? Vagy ikább poltikai? (pl az egykori besúgóhálózat, hegedűs lóránt stb)

2015. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ehhez az egyházhoz szeretnék tartozni.

Érdekel,hogy elszokták-e hagyni?

2015. jún. 1. 12:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont a Biblia olvasása végett szeretnék ide áttérni.
2015. jún. 1. 12:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt a 2-es válaszolónak írtam.
2015. jún. 1. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van aki elhagyja. Gyakrabban azok, akiket ugyan oda kereszteltek, de lényegében nem voltak vallásukat gyakorlók. Ritkán, de előfordul, hogy vegyes házasságok esetén inkább a katolikus valláshoz csatlakoznak. Énnek fő oka, hogy a református fél ilyenkor toleránsabb, mint a katolikus.Persze más ok is lehet, de én csak ilyet láttam.
2015. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én hagyományból reformátusnak lettem keresztelve, de a családom nem gyakorolta a vallást, nem hívők a családtagjaim. Én 16 éves koromban megtértem, de onnantól kerestem is az igaz egyházat, amíg meg nem találtam, addig a református hitelvek szerint éltem. Most Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza tagja vagyok, és nem azért "hagytam el" a református vallást, mert hamis lenne, csak nekem ott mindig hiányzott valami, amit az egyházamban megtaláltam, és ezért meg is keresztelkedtem Jézus Krisztus egyházába.
2015. jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én pont úgy gondolom, hogy a Biblia olvasása és kellő megértése vitt el engem a reformátusságból, illetve a reformátusságban sok olyan tanítás van ami szerintem ne mbiblikus, ugyan akkor meg kell jegyezzem az "átlag református" gyakran még csak nem is hallott róla, a theológusok is mikor tanulják az egyetemen felháborodnak
2015. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 z__aszlo válasza:
100%

Az okom egyszerű: Ez az egyház már nem egy hitvalló és a Szentíráshoz hűséges egyház.

A Református Presbiteriánus Egyházhoz csatlakoztam.


Úgy láttam még mikor a MRE-ba jártam, hogy gyökeres változásra lenne szükség, hogy határozottan elmondhassam, hogy református és valóban egyház az, amihez tartoztam: az igehirdetések sokszor távol állnak a Biblia tanításaitól, igyekeznek csak azt mondani belőle, ami a népnek tetszik, szórakoztatni, helyenként határozottan csak a nemzeti büszkeség fenntartására irányulnak az "igehirdetések" és olyan "igehirdetésen" is volt alkalmam részt venni, ahol a Biblia helyett Cohelo meséjéből volt felolvasva, és kérve, hogy hallgassuk az "igét", meg az ünnepségeken való részvételt, az úrvacsorával élést, hogy már-már érdemszerzően kezeljék, önvizsgálat nélkül megy ki mindenki és a lelkipásztorok az egyházfegyelem legkisebb jelét sem mutatják azáltal, hogy visszatartanák a kiszolgáltatását azoknak, akik köztudottan bűnös életmódot folytatnak, intsék, hogy ne egyenek és igyanak maguknak ítéletet - esetleg olyanról hallhatni még, hogy nem fizetett kepét, és annak ha van vajmi következménye. Szerintem szükség van egy megreformált egyházra, ahogy erről bővebben olvashattok itt: [link]

2015. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!