Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A néger keresztények szerint...

A néger keresztények szerint Jézus fekete vagy fehér ember volt? És a muszlim négerek szerint Allah néger volt?

Figyelt kérdés
Amerikában sok afro-amerikai azt mondja hogy Jézus fekete volt,hisz sok rabszolgát vitte annak idején a Közel-keletre ezért akár néger is lehetett Jézus. Szerintetek?

2014. júl. 31. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Nézzük a hitük szemszögéből.

Azt vallják, hogy Jézust Mária szüle.Ő pedig nem lehetett néger, így Jézus sem.

Allahról pedig hülyeség bármilyen bőrszínt is feltételezni, mert ő egy isten, nem ember.

2014. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Allah helyett nem lehet, hogy Mohamedre gondoltál?

Amúgy Jézus a biblia szerint zsidó volt, Mohamed pedig a korán szerint arab. Hinni persze bármiben lehet, van akik szerint Jézus magyar volt... de alapja szerintem egyiknek sincs.

2014. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Az afro-amerikaiak esetében nem tudom hogy van, de az afrikai keresztény egyházak Jézust négerként ábrázolják, tehát ami van a falon feszület, azon néger Jézus van általában.
2014. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%

kezdjük ott, hogy jézus nem létezett.

folytassuk ott, hogy jézus az szép barnabőrű lett volna ha létezett volna.(mint pl a cigányok)

és befejezésül: minden ember szivesebben képzel el egy olyan messiást, aki olyan bőrszínű mint ő, tehát minden keresztény rasszista ebből a szempontból. (a kedves nácik se voltak rasszisták, csak fanatikusan keresztények [20. századi kereszteshadjárat = 2. világháború])

2014. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, mivel az anyja, Mária zsidó volt, ezért nem lehetett néger.
2014. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2014. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Tőlem kínai is lehetett.
2014. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!: Igen Mohamedre gondoltam véletlenül elírtam.


4-es válaszadó:Honnan veszed hogy Jézus nem létezett?

2014. júl. 31. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek." (Jn 20,29).


Teljesen mindegy milyen volt.A bálványimádás bűn.A Bibliában sincs megírva.Nem a látvány miatt szeretjük hanem a tettei miatt...Ő igaz.

2014. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szeressük egymást ***** válasza:
39%
* allah kisbetűvel mert bálvány
2014. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!