Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a keresztényeket...

Szerintetek a keresztényeket tényleg azért tartják antiszemitának a zsidók, mert Jézust Istennek tartják a keresztények, míg ők megtagadták Jézust, és nem fogadják el az Evangéliumokat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy azokat a zsidókat akik megtérnek, ki tagadják maguk közül.

Pld. Hallottam, hogy a fiuk megtért Jézushoz, ezért a család üres koporsót készíttetett és szimbolikusan eltemette, mivel a család számára meghalt a fiuk.


2015. jún. 5. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Fordítva: ők nem fogadták el a Jézus tanítását.
2015. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Nagyjából a kérdésben benne is van a válasz. Nem a keresztények zsidóellenesek, hanem a zsidók keresztényellenesek. Ennek "leplezésére" pedig azt állítják, hogy őket mindig csak bántják a keresztények (persze volt rá példa a történelem során), mert csúnya "antiszemiták" - és innentől a keresztények már cask védekező pozícióból indulhatnak. A nácizás, fasisztázás is így működik. Mint az oviban: az "nyert", aki előbb mondja a másikra, hogy "buz1".
2015. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Nincs összefüggés a kérdésedben feltett két állítás között. A zsidók (kevés kivételtől eltekintve) nem fogadják el Jézust a megváltóként, várják még annak eljövetelét. De ettől még miért tartanák a keresztényeket antiszemitának?

Én nem fogadom el a naturizmust, mint életformát, de ettől még nem állítom, hogy a naturisták gyűlölnek engem.

Biztos, hogy a mélyen vallásos zsidó családokban előfordulnak az általad is említett példák, ahogy azok más kultúrákban is előfordulnak, de számtalan példát lehet találni pl. vegyes házasságra is. Én csak a magyarországi zsidók nagyon kis részét ismerem, de ők azért tartják antiszemitának a gójok egy részét (vallási és egyéb hovatartozástól függetlenül), mert valóban azok is.

2015. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tartják a zsidók antiszemitának a keresztényeket.
2015. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
Szerintem a kétezer éves gettóba zárás, elnyomás, pogromozás, utóbbi időben holokausztozás többet nyom a latban, mint Jézus hovatartozása.
2015. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző: szerintem a "holokausztozást" zsidók csinálják inkább, nem keresztények.
2015. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a zsidók magukat tartják a kiválasztott népnek.

és mégsem fogadják el Jézust.és tanítását.

a keresztények meg nem zsidóellenesek.

hisz Jézus is szidó volt.

2015. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a zsidó barátaimnál ha Jézusra terelődik a szó, akkor szinte megfagy a levegő.

Valahogyan nem tudták még lélekben feldolgozni, és ezért mindjárt a kereszténység hibáira terelik a szót.

Mindjárt ugye úgy állítva be, hogy aki elhiszi, hogy Jézus Isten, (és az Istent feszítették keresztre Jézusban), az a zsidóság létét fenyegeti, ezért lényegében antiszemita.

2015. jún. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!