Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ehhez mit szólnak Jehova tanúi?

Ehhez mit szólnak Jehova tanúi?


#Jehova #Ószövetség #gonosz isten
2015. jún. 10. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez mit szólnak a magukat kereszténynek tartók általában, miért csak pont Jehova Tanúi? Mert azért ezek spekulációk jó pár dologgal szembemennek, még az ihletett Bibliával is. Következetlen zagyvaság szerintem.
2015. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jómagam keresztény vagyok és mindig is zavart,hogy az ószövetség istene(Jehova)ennyi gyilkolásra,rablásra bújtja a népeket.Ellenben az újszövetség Istene(Atyánk)arra biztat,hogy ne ölj,tűrj.

Kíváncsian találtam rá erre a megközelítésre és utána is fogok nézni a Bibliámban.

2015. jún. 10. 17:47
 3/13 KZitus ***** válasza:
10%

" utána is fogok nézni a Bibliámban." - ha ezt megteszed, és közben kéred a Teremtődet hogy segítsen, támogasson a megértésben - megváltozik a fentebb leírt véleményed Róla.

De ez természetes, hiszen MEGISMERED.:-)

2015. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Ezek érzelmi oldalról közelítik meg a témát, tehát manipulálnak. A Biblia Istene, egyben a világegyetem teremtője és Istene, valamint egyben a zsidók Istene is volt. Ő egyetlen egyszer sem "gyilkolt", vagy adott parancsot céltalan, gonoszságból, kegyetlenségből fakadó gyilkolásra a bibliában, ha tudod, hogy mit jelent a "gyilkolni" kifejezés. Az ítéletei igazságosak voltak, sőt ugyanezen igazságok mentén fog armageddonkor is ítélkezni.
2015. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

kérdező, zerintem az ószövetségben is inkáb jóságos Isten, és következetes, és az újszövetségben is keményebb mint a köztudatban el van terjedve, nincs ám leöntve cukormázzal, Jézus nem a hippi haver a szomszédból...


de tételezzük fel ,hogy igaz a video tartalma, akkor a csomó párhuzam jóslat, meg ami a kettőt összeköti ,hogyan esik ki? (tudom most ez kicsit kötekedésnek tűnik, de írásban nem lehet intonálni, komolyan kérdezem)

2015. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem vállalja az arcát.


nem véletlen. egyébként pedig ha veszel egy héber Bibliát, ott több ezerszer van Isten nevének tettragramja leirva.

jó lehet babonás félelemből nem ejtik ki az Izraeliták, de nem is törölték ki mint a modern kereszténység.


Marianne

2015. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
#6: Hát ennyi gyilkolás, kínzás és melléfogás után valószínűleg én sem vállalnám az arcomat...
2015. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jehovista, de aki ezt a videót összehozta, az soha az életben nem foglalkozott mélyebben, akár tudományos szinten az Ószövetség keletkezésével, istenképével, akár történettudományos, akár irodalomtudományos szempontból, nyelvészeti vagy teológiai szempontból meg már ne is említsük...

Van erre szakirodalom, ha valaki tényleg meg akarja érteni az Ószövetséget, akkor ne ilyeneket nézzen:

pl. Josef Schreiner: Az Ószövetség teológiája, Rózsa Huba: Az Ószövetség keletkezése

2015. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Sose bírtam felfogni hogy hogyan lehetett egy mesekönyv(Biblia) alapján összehozni egy komplett vallási rendszert....
2015. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert lehet, hogy nem "mesekönyv", hanem téged tévesztettek meg ezzel a mesével. :-) Az más kérdés, hogy sokam, sokféleképpen értelmezik, de lehet, hogy nem mesekönyv.
2015. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!