Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási alapkérdések?

Vallási alapkérdések?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, ami a vallással kapcsolatban érdekelne.


Miért keresik az emberek Istent?

Milyen kérdésekre keresik a választ a vallások?

Milyen főbb erényeket tartanak fontosnak a vallások?



2015. jún. 10. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez elég hosszú lesz, de ha tényleg érdekel, akkor ezeket mindenképpen hallgasd meg:

(Én ezekből kaptam rengeteg mindenre a választ. Azt is megjegyezném, hogy azóta követem a munkásságát az illetőnek, amióta rátaláltam ezekre, szóval ajánlom a csatornán található többi videót is.)


https://www.youtube.com/watch?v=LNemV8wNid8

https://www.youtube.com/watch?v=JRlxMmXF8B4

https://www.youtube.com/watch?v=O6Bkt1dA7SE

2015. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

na ezt minden vallás esetében egyenként le lehetne vezetni, és még az adott mert gyakran tök ellentétes, és persze eleve sokféle vallásról el kell dönteni vallás e egyáltalán, mert pl még a kereszténységben a vallásos világkép élesen elválasztható és integrálható a tudományos világképbe, a távolkeleti vallások esetében(buddhizmus pl) a vallás maga egy tudományos világkép, feltételez bizonyos természeti törvényeket amikhez alkalmazkodni lehet (taoizmus pl), esetleg pont az abból való kitörés a cél (buddhizmus pl) tehát olyan mintha feltételezném ,hogy pl a c vitamin szedése összefügg az egészségem emgörzésével és ezért minden nap szednék c vitamint...


na akkor ez most vallás vagy világkép?


az erények megintcsak ilyen eltérőek, pl keresztény lovag erénye a gyengék védelmezése, ez akár a hűséget is felülírhatja, a japán shintoista lovag erénye (szamuráj) a hűség ami akár a jóságot is felülírhatja


a már említett kultúrkörökben létezik a "ami nem hajlik az törik" gondolata, de még a kereszténység (és mi európaiak úgy általában) úgy gondolja meghajolni becstelenség és megtörni inkább helyes (a törött gerinc még összeforrhat, de a hajlott már sosem lesz egyenes) addig a taoizmus azt hirdeti hajolj meg, megtörni pedig céltalan, látható mennyire ellentétes, mártíromság vagy opportunista túlélés


remélem segítettem valami azzal együtt, hogy véleményme szerint sajnos nem lehet így ebben a formában válaszolni a kérdésedre

2015. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Puzsért meg FAM-ot ebben a témában nem javaslom (sőt ellenjavallom, mert mindenfélét összebeszélnek és a saját szubiektumuk nagyon belekeveredik) viszont szinte minden másban igen :D
2015. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rám nagy hatással voltak, mivel egészen addig, amíg nem hallgattam meg ezeket a felvételeiket, én ateista voltam, azóta nem igazán tudom, hogy mi, csak elhiszem, hogy nem minden az anyagi világ.


Egyébként FAM milyen vallású?, mert azt hallottam, hogy közel áll a buddhizmusról, de, hogy most konkrétan minek vallja magát, nem tudom.

2015. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
buddhizmushoz*
2015. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Peter__Griffin ***** válasza:

1 Mert füveznek.

2 Nem tudom, én nem tolok semmilyen anyagot.

3 Szeresd felebarátod. Kivéve persze ha más vallású. Akkor inkább baszogasd vagy robbantsd fel.

2015. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fű az csak segíti az utadat.
2015. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
F.A.M. hivatalosan buddhista, vagy legalábbis az volt, ez pl a hét mesterlövésze című filmes műsorban amikor vendégszerepel néha elhangzik(illetve elhangzott mikor ment a műsor)
2015. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

szia


1,

Ellentétben azzal, amit az evolucionisták állítanak, az ember olyan szellemi képességek birtokában van, amelyek megkülönböztetik őt az állatoktól, s azok fölé helyezik. Azzal a vággyal születik, hogy kifürkéssze az ismeretlen titkait. Állandóan foglalkoztatják az olyan kérdések, mint: Mi az élet értelme? Mi történik a halál után? Milyen kapcsolatban áll az ember az anyagi világgal, a világegyetemmel? Továbbá kutat valami után, ami nála magasabb vagy hatalmasabb, hogy némi uralma legyen a maga környezete és élete felett


Ivar Lissner a Man, God and Magic című könyvében ezt így fogalmazza meg: „Csodálatra méltó az az állhatatosság, amivel az ember mindenkor túl akar nőni önmagán. Erőfeszítései soha nem irányultak kizárólag arra, ami csupán az élethez volt szükséges. Mindig keresett, kutatott, tapogatózott, vágyakozott az elérhetetlen után. Ez a különös, az emberben rejlő kényszer nem más, mint az ember szellemisége.”

Mivel az embernek veleszületett hajlama a szellemiekhez való vonzódás, érthető, hogy ezeket a titokzatos dolgokat és történéseket valamiféle természetfeletti hatalomnak tulajdonította.


2, ez jó kérdés.

a vallások a megfelelni akarás miatt kérdeznek vagy is választ keresnek, hogy a Teremtő mit vár el az emertől vagy is a teremtményitől.

De olyan kérdések is felmerülnek, amikre meg van a válasz de vagy nem fogadják el, vagy valamiért szellemi "vakságban" vannak, és ezért nem találják


Pl mi van a halál után, mi az élet értelme, kicsoda Isten, ha létezik miért engedte meg a gonoszságot, stb

Azok akik Ismerik és igyekeznek mélyebben is megismerni Istent azok bele vetik magukat a Bibiába, és ott meg va a válasz,


Az Isteni erény sok tulajdonságból áll.

az erkölcsi törvényeket Jehova hozta létre, és igazából mindenkinek minden ilyet fontosnak kellene tartaniuk, ha keresztényeknek tartozónak vallják magukat


Pl a szellemi fizikai tisztaság, a házasság intézményének tiszteletben tartása, a magavislet az élet minden területén, ami szerénységgel, és józansággal párosul, és a más emberek életét is figelembe veszi

ne legyen túl anyagias, elégedjen meg azzal ami van, mert akkor a mohóság csapdájába esik amire a Biblia azt írja, hogy bálvány imádás.

s sorolhatná,

egy szóban az -agape szeretetet kellene alkalmazni mindenkinek, ami feltétel nélküli szeretet, szeretni, mert Isten is szereti

az agape szeretet jelentése, akkor is szeretem ha nem érdemelte meg, jólehet a tetteivel nem értek egyet.


Marianne

2015. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!
2015. jún. 11. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!