Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apostolok evangéliumai hol...

Apostolok evangéliumai hol vannak?

Figyelt kérdés

12 apostol volt.

Hova lett a többi apostol evangéliuma?



2015. jún. 13. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

nem is voltak, illetve a bibliában, a márk evangéliumát elvileg péter diktálta le pl jános ugye saját kezűleg írta stb


nem írtak mind a 12-en, nem ismert olyan forrás a korból, vagy akár pár száz ével későbről sem ami említené hogy vannak

2015. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A kanonizált 4 evangéliumot sem az apostolok írták, sőt.

"János evangéliumát" pl. kb. 150 évvel az állítólagos események utánm írta legalább egy szerző.


"Márk evangélimát" 30-50 évvel az állítólagos események után írták, és még vagy 80-100 évig szerkesztgették (pl. az üres sír rész után ami van teljesen más írta, nem volt része az eredeti irománynak).

2015. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én elmondom ,hogy tudom, 45%-os válaszolót felismerem, muszlim, hiszik ,hogy a valódi eseményeket a keresztények eltorzították, ezért mivel neki ez vallási kérdés is, már csak ilyen alapon mondjuk, hogy volt egy véleménye amit tiszteletben tartunk, a muszlimoknak meggyőződésük ,hogy a Korán és a hagyományok Isten kinyilakoztatásai, ezért nyilván nem tévednek, ez a meggyőződés eleve elrendeli ,hogy semmit ne fogadjanak el ami másra mutat, hiszen azok a szakértők nyilván tévednek, hisz Isten nem tévedhet, az ember igen.


Én nem vagyok muzulmán, én bízom a nemzetközi és magyar történészekben akik nem keresztények (döntő többsége ateista) és egyet értenek abban, hogy az első 3 evangélium 50 és 6 között keletkezett, utolsó pedig legkésőbb 90-ben, nagy velószínűséggel 83-ban


számos töredéket találtak az első és második századból amiből több tljes újszövetséget is össze tudtak rakni, ezek mind megyegyzetek


amúgy pál levelei amik a 40-es években keletkeztek ,beszámolnak a feltámadásról, tehát az első keresztények hittek benne, erre több biblián kívüli forrás is utal, amiben keresztényekről írnak, nem ritkán pont azt emelik ki, hogy miféle ostobaság ez, hogy valaki feltámad


ez persze nem feltétlenül jelenti hogy hitelesek!

2015. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Nag-hammadi tekercseket valahol ellehet olvasni magyarra fordítva?
2015. jún. 13. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
egy részét kiadták magyarul, a többi sajnos csak angolul van
2015. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!