Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napjainkra is érvényes az...

Napjainkra is érvényes az álábbi ige valamely egyházra? (hamis próféta)

Figyelt kérdés

(Jer 29:9)

"Mert ők hamisan prófétálnak néktek az én nevemben: Nem küldöttem őket, azt mondja az Úr."



2015. jún. 15. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Igen és a szektásokra meg ez:

"Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam."

2015. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Igen, a Jehovistákra.
2015. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
2+ Tagadják is a Szentháromságot és Jézus megváltói mivoltát.
2015. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%
igen, Jehova tanúi, azért gondolom ezt már már több jóslatuk is bedőlt, persze utólag módosítják, ezért az átlag tanúi nem veszi észre, csak ha valahonnan szerez régi (akár 100 éves) kiadványokat
2015. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Mit hazudozol itt kedves előttem szóló.


Soha nem tagadtuk Jézus megváltói mivoltját, sőt Ő Isten kinevezett királya, és a megváltónkaki a halálával vissza vásárolt a lehetőséget az embereknek, ezt prédikáljuk is.


nos az ilyen alattomos hazugságok és annak kiszélesítése olyan állításokat szülnek mint ez.


a háromságot, nem csak mi a Tanúk nem fogadjuk el, ennél fogva másokat is ide irhatnál. De a rossz indulatodat kizárólag nekünk szegezed, csak hogy be mutasd milyen szeretet van benned mások iránt,


a lelkiismeretedet tedd rendbe, mert alszik.


s ha megnézed az idézetet akkor láthatod, hog a héber iratokból idézett a kérdező, javaslom, hogy vegyél egy Héber bibliát, és itt az Úr szó helyett mást fogsz olvasni,


ja és ajánlom figyelmedbe ezt a verseket is....


(Ézsaiás 43:10) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam,. . .


nem mi választottuk ki magunkat,


(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Iten minden nemzetből embereket választ ki és a nevéről nevezteti Őket, vagy is megengedi hogy viseljék ezt a páratlan nevet,

Senki msnak nem engedte meg, és ez látható is.

2015. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Bosánat de elsősorban a 3-asnak szólt a válaszom
2015. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

4-esnek


nem jósolunk, az Biblia ellenes


Marianne

2015. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Mindegyik ezt mondja a konkurensekre. Ha úgy tetszik ez egyfajta üzletpolitika, a riválisok lejáratása által felszabadul egy halom fogyasztó, akiket aztán a saját reklámjainkkal később meg lehet nyerni. A vallást is el kell adni valahogy, ha már az önpromózás nem megy, akkor elkezdhetjük a lejáratókampányt, ott aztán meg lehet mindenfélét mondani a másikra, hogy az ő istene hamis, hogy az ő prófétája gonosz, az ő egyházuk kapzsi stb., biznisz az egész, csak meg kell találni a megfelelő üzleti párhuzamot, ami mentén értelmezni lehet mindent.
2015. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A hamis próféták, azok emberek, nem egyházak - ahogyan én értelmezem az általad idézett Jeremiás verset.

Másrészt nem krisztusi tulajdonság az egyik embernek a másikat lehamisprófétázni. Ez nem Istentől van! Hiszen Jézus azt mondta a követőit a felebaráti szeretet fogja jellemezni, nem pedig az ítélet.


Harmadszor, azt írja Malakiás 3:18: "Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt."


Ez a vers önvizsgálatra ad okot, és nem arra, hogy a másik embert igaznak, vagy hamisnak ítéljem. Arra Istentől nem kapott jogot egyetlen ember sem :-)

2015. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus nem én ítélkezem :) de magyarázd meg akkor légyszíves az alábbi igéket;


2Pét 2:1

"Valának pedig hamis próféták is a nép között, a miképen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, a kik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, a ki megváltotta őket, megtagadván, önmagokra hirtelen való veszedelmet hoznak."


Alkalmazható-e ez az ige napjainkra is?

-Te is tudod, hogy igen.


Hát ez;


1Ján 4:1-2

"Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;"


-alkalmazható-e napjainkra is? :)

Ki a hamis próféta mert a Biblia elég komolyan foglalkozik vele főleg a jelenések könyve;


Jel 20:10

"És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké."


És stb, stb, stb. :)

2015. jún. 15. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!