Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek van igaza, a Jehova...

Roland G. kérdése:

Kinek van igaza, a Jehova tanúinak, vagy Jézus Krisztust középpontba helyezve, őróla tanúskodó hívőknek?

Figyelt kérdés

Jézus ezt mondta:~..és lesztek NEKEM tanúim...~Apcsel 1:8

Az Újszövetségben élők Jézus Krisztusról tanúskodnak elsősorban,nem pedig JHWH -ról!


2015. jún. 15. 21:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Egy. Jehovisták, mert állandóan ezen lovagolnak. A pünkösdisták azért pünkösdisták, mert a pünkösdöt helyezik az előtérbe. A baptisták azért baptisták, mert a vízkeresztséget helyezik az előtérbe. A jehovisták a Jehova nevet helyezik az előtérbe, éppen ettől azok, amik: jehovisták. Ja, hogy ez nem tetszik? Ez nem az én problémám. Te, vagy ti úgy hívjátok magatokat, ahogyan akarjátok. A ti tanításaitok, tradícióitok, törvényeitek engem nem köteleznek semmire, ezért én hívhatlak titeket jehovistáknak a megkérdezésetek és beleegyezésetek nélkül is, ebben semmi pejoratív tartalom nincs, de nem fogadlak el titeket a Biblia Istenének a tanúinak, aki JHVH Elohimnak nevezte magát.


Kettő. Az Atya és Jézus két személy, nem pedig személyiség. Isten nem skizofrén. Az egység nem azonosságot jelent. Jézus azt mondta, hogy én és az Atya egy vagyunk. Azt is mondta, hogy az Atya nagyobb nálam. Ez a két állítása egyszerre igaz. A felsorolásban is mindig az Atyáé az elsőbbség, és ez meg is fog maradni. A vita soha nem az volt, hogy az Atya nagyobb-e Jézus Krisztusnál, a Fiúnál, a Logosznál, hanem az, hogy a Krisztus egylényegű-e az Atyával. A Biblia szerint igen. Jézus Krisztus és a Szent Szellem nem teremtménye az Atyának, hanem Őtőle származó isteni személyek. Tudom, nehéz megérteni, de ahogy az én gyerekem nekem nem a teremtményem, ugyanígy nem teremtménye az Atyának a Fiú és a Szent Szellem. Pont.

2015. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Asperrimus:

Így van!!!

2015. jún. 17. 01:03
 23/32 szp72 ***** válasza:

Asperrimus-nak


Jó néhány szamárságot összehordtál a #18-as válaszodban. De a #21-es azonban nem rossz. Az Ószövetség Jahvéja mindig és minden esetben egyedül az Isten, Jézus Krisztus Atyja.

2015. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Jézus engedelmességet tanúlt.


engedelmes az atyának mért ne?

hisz tanításában is benne van tiszteld apádat s anyádat.a szüleidet.

felebarátod tégy úgy mással mint.stb stb.

Jézus sok tanítása utal az engedelmességre és tiszteletre.

és nem csak tanított hanem ő is betartotta

tehát az anya tisztelete természetes.

igaz hogy nagyobb az atya de ő a fia.

és az atya isteni hatalmakkal ruházta föl.

és ő halt meg értünk az atya akaratából.

tehát Jézust isten fia ilt istennek kel tekinteni.hisz már eleve az atya által is isten.

2015. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

bocsáss meg de egy tulajdonév és egy sima szó között óriási különbség van nem gondolod.


Jézus mikor ondta hogy szenteljék meg azt a szót hogy pünkösd, stb---

megmagyarázod más szavakkal összehasonlítva, hogy Isten nevét miért ragozod,

s mi Jehova Tanúi vagyunk. mert erről az Istenről tanúskodunk akit így hívnak ettől tanú és nem ista

2015. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Asperrimusnak


elég szívbe markoló, hogy Isten tulajdon nevét, még ha nem is értesz egyet a kiejtéssel többeszámban emberekre ragasztod. egyébként is ez gúnyolódásra szánt kifejezés, és ha lenne benned csak egy kicsit több tisztelet akkor már magát Itennek a nevét ne tedd gúny tárgyává, ha a Tanúit mint embereket szereted mocskolni.


Nekem ez olyan fájó, mint ha szülő anyukámat, vagy apukámat becsmérelnék.

Imádkozom érted is, hogy változztass mások hozzáállásán még ha nem is értesz vele egyet


Marianne

2015. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
kedves mariann, a Jehova név nem tulajdonneve a Teremtőnek, miként a Jézus név sem tulajdonneve annak, akit ma Jézusnak ismerünk. vajon ha i. sz. 30 -33 ban utánnakiáltottál volna Jehosua-nak, hogy Jézus, tudta -e volna, hogy neki szólsz? ugyanígy, az AZZÁ VÁLOK, ahogy magát a Teremtő nevezte, nos neki sem tulajdonneve a Jehova, hiszen százféleképpen szólítják a világban, nem? és hidd el, Ő nem pontosan tudja, ki az, aki Őt szólítja, mégha krisnának nevezi, akkor is. mert Ő nem a füle hallása után ítél, hanem a szívek indítékát vizsgálja. bezzeg te nevezheted a katolikusokat hitehagyottnak, de téged nem nevezhet senki sem másként, csak Jehova tanújának?
2015. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nincs válasz


Marianne

2015. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

keresztény vagyok de a Jehova tanúiknak abban igazuk van hogy isten neve Jehova. valahol a bibliában is benne van.

és ők valóban úgy nevezik magukat hogy Jehova tanúi.

nincs eben semmi rossz,még ha nem is értünk velük mindenben egyet,nagyon kedves és rendes emberek.

én pl csak abban nem értek velük egyet hogy Jézust ne szeresük istenként.és ne imádkozunk hozzá. meg hogy nincs lélek.

2015. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

érdekesség kép:


Némely emberi neveknek is van jelentése, még sem a jelentésén szólítjuk az egyént hanem a nevén.


Pl:György

Név jelentése:

Földműves


Gábor

Név jelentése:

Isteni férfi, Isten embere


Anita

Név jelentése:

Kegyelem, könyörület


Marianne

2015. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!