Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek alapján elhihető, hogy...

Ezek alapján elhihető, hogy Jézus Isten, Jehova emberi testben jött közénk?

Figyelt kérdés

A Biblia Istennek nevezi Jézus Krisztust. Az Ószövetségben is olvasható, hogy a Messiás Isten lesz:


Ézs 9,5

Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!



Az egyedül Istenre vonatkozó kijelentéseket az Újszövetség Jézusra ugyanúgy használja, például:


- Isten a Királyoknak Királya (1 Tim 6,15) és Uraknak Ura (5 Móz 10,17):


Jel 17,14; 19,16

Ezek a Bárány ellen fognak harcolni, a Bárány azonban legyőzi őket, mert uraknak Ura és királyoknak Királya; és akik vele vannak, azok az elhívottak, a választottak és hűségesek".

Ruhájára és derekára az a név van írva: Királyoknak Királya és uraknak Ura.



- Isten az egyedüli Üdvözítő (Ézs 43,11):


Apcsel 4,11-12

Ez lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek, és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.



- Isten az alfa és az ómega, az első és utolsó, a kezdet és vég (Ézs 41,4; 44,6; 48,12):


Jel 1,8.17-18; 21,6; 22,12-13

Én vagyok az Alfa és az Ómega így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható.

Ne félj, én vagyok az első és az utolsó, és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön-örökké, és nálam vannak a halál és a pokol kulcsai.

És ezt mondta nekem: "Megtörtént! Én vagyok az Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég. Én adok majd a szomjazónak az élet vizének forrásából ingyen.

Íme, eljövök hamar, velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek a cselekedete szerint. Én vagyok az Alfa és az Ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.



- Isten a szívek és vesék vizsgálója (Zsolt 7,10; Jer 11,20; 17,10):


Jel 2,23

...megtudja valamennyi gyülekezet, hogy én vagyok a vesék és a szívek vizsgálója, és megfizetek mindnyájatoknak cselekedeteitek szerint.



- Isten az egyedüli Üdvözítő (Ézs 43,11):


Apcsel 4,11-12

Ez (Jézus) lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek, és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.



Egyedül Isten tehet szabaddá bűneinktől (Zsolt 130,7-8; Jer 31,34):



Lk 5,20-21

Ő pedig látva hitüket, így szólt: "Ember, megbocsáttattak a te bűneid." Erre az írástudók és a farizeusok elkezdtek tanakodni: "Kicsoda ez, aki így káromolja az Istent? Ki bocsáthat meg bűnöket az egy Istenen kívül?"



Egyedül Istent lehet imádni (Mt 4,10; Jel 19,10; 22,8-9), de Jézus megengedte, hogy imádják őt, ellentétben Péterrel (Apcsel 10,25-26):


Mt 14,33

A hajóban levők pedig leborultak előtte, és ezt mondták: "Valóban Isten Fia vagy!"


Mt 28,9

És íme, Jézus szembejött velük, és ezt mondta: "Legyetek üdvözölve!" Ők pedig odamentek hozzá, megragadták a lábát, és leborultak előtte.


Lk 24,52

Ekkor leborulva imádták őt, majd nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe


Jn 9,38

Erre az ember így szólt: "Hiszek, Uram." És leborulva imádta őt.


Jel 5,8.13-14

és amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt ...

És hallottam, hogy minden teremtmény, a mennyben és a földön, a föld alatt és a tengerben, és minden, ami ezekben van, ezt mondta: "A királyi széken ülőé és a Bárányé az áldás és a tisztesség, a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké!" A négy élőlény így szólt: "Ámen!" És a vének leborultak, és imádták őt.


Jn 5,22-23

Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki őt elküldte.



Jézust azért ölték meg, mert Istenné tette magát:


Jn 5,18; 8,19.24.58-59; 10,30-33.37-38; 12,44-45; 14,9

Ezért azután a zsidók még inkább meg akarták ölni, mert nemcsak megtörte a szombatot, hanem saját Atyjának is nevezte Istent, és így egyenlővé tette magát az Istennel.

Erre megkérdezték tőle: "Hol van a te Atyád?" Jézus így válaszolt: "Sem engem nem ismertek, sem az én Atyámat: ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek."

"Ezért mondtam nektek, hogy meghaltok bűneitekben: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben."

Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok." Erre köveket ragadtak, hogy megkövezzék, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból.

"Én és az Atya egy vagyunk." Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék. Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?" A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."

Ha nem az én Atyám cselekedeteit teszem, ne higgyetek nekem; de ha azokat teszem, akkor ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában."

Jézus felememelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem."

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát." Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?


Tamás Jézust Urának és Istenének vallja:


Jn 20,28-29

Tamás pedig így felelt: "Én Uram, és én Istenem!" Jézus így szólt hozzá: "Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak és hisznek."



János is Istennek nevezi Jézust:


1Jn 5,20

De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet.



Jn 1,18

Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.



Bár a késői kéziratok szerint itt egyszülött Fiú áll, de egyrészt ez a könnyebb olvasat, másrészt az összefüggés igéiben egyértelmű, hogy János a megtestesült Logoszról, mint Istenről ír:


Jn 1,1.3.14.


Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött.

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.



Pál szintén kijelenti, hogy Jézus Isten volt emberi testben:


Kol 1,19; 2,9

Mert tetszett az egész Teljességnek, hogy benne lakjék

Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg


Fil 2,6-8

Ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.


1 Tim 3,15-16

Ha pedig késnék, ezekből tudd meg, hogyan kell forgolódnod az Isten házában, amely az élő Isten egyháza, az igazság oszlopa és erős alapja: Valóban nagy a kegyességnek a titka: aki megjelent testben, igaznak bizonyult lélekben, megjelent az angyaloknak, hirdették a pogányok között, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségben.



Ahogyan a Zsid 13,12-ben, úgy a következő versben is Jézus tulajdon véréről van szó:


ApCsel 20,28

Viseljetek gondot tehát magatokra és az egész nyájra, amelynek őrizőivé tett titeket a Szentlélek, hogy legeltessétek az Isten egyházát, amelyet tulajdon vérével szerzett.



Jézus Isten és Üdvözítő, a dicsőség Ura:


Róm 9,5

akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenekfelett: áldott legyen mindörökké. Ámen.



Tit 2,13

mivel várjuk a mi boldog reménységünket, a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus dicsőségének megjelenését



2 Pt 1,1-2

Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, mindazoknak, akik velünk együtt ugyanabban a drága hitben részesültek Istenünk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus igazsága által: Kegyelem és békesség adassék néktek bőségesen az Istennek és a mi Urunknak, Jézusnak megismerésében.


1 Kor 2,8


Ezt e világ fejedelmei közül senki sem ismerte fel, mert ha felismerték volna, a dicsőség Urát nem feszítették volna meg.



A Zsidókhoz írt levélben az Atya így szól Jézusról:


Zsid 1,6-8

Amikor pedig bevezeti az elsőszülöttet a világba, ismét így szól: "Imádja őt az Isten minden angyala!" És az angyalokról ugyan ezt mondja: "Angyalait szelekké teszi, és szolgáit tűz lángjává", de a Fiúról így szól: "A te trónusod örökké megáll, ó, Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája."



Minden imádság egyedül Istenhez szólhat (Apcsel 9,20-21; 22,16-19):


Apcsel 7,59-60

Amikor megkövezték Istvánt, az így imádkozott: "Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet!" Azután térdre esett, és hangosan felkiáltott: "Uram, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!" És amikor ezt mondta, meghalt.


2Kor 12,8-9

Emiatt háromszor kértem az Urat, hogy távozzék az el tőlem. De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz." Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem.



Róm 10,9-13

Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz. Mert szívvel hiszünk, hogy megigazuljunk, és szájjal teszünk vallást, hogy üdvözüljünk. Az Írás is így szól: "Aki hisz őbenne, nem szégyenül meg." Nincs különbség zsidó és görög között, mert mindenkinek ugyanaz az Ura, és ő bőkezű mindenkihez, aki segítségül hívja; amint meg van írva: "Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül."


1Kor 1,2

az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az ő Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják


1 Tim 1,12

Hálát adok a Krisztus Jézusnak, a mi Urunknak, aki megerősített engem, mert megbízhatónak tartott, amikor szolgálatra rendelt.


Jel 22,20

Ámen. Jöjj, Uram Jézus!


2015. ápr. 8. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Határozottan igen.
2015. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mégis milyen sokan nem merik elhinni az igazságot.
2015. ápr. 8. 12:45
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö,


elöször is meg kell vizsgálni, hogy igazán van-e bibliai háromság.


Ez már sokszor át volt itt véve. A BIblia nem tanítja, az egyházi tradició igen.


Figyeld meg kérlek, hogy Istennek vannak titulálva a Bibliában még a közönséges emberi bírák is. Ha érdekel kérlek keresd ki a Zsoltárok 82:6,7: "Én mondottam, istenek vagytok ti, és a Felségesnek fiai ti mindnyájan. Mindamellett meghaltok, mint akármely föember"


...és ezek elött a közönséges földi birák vagy királyok elött is térdre borultak az emberek.


Nézd át kérlek, még egyszer a verseket, melyeket idézel, egyik sem támogatja azt a nézetet, amit a kérdésedben leírsz.


Két személyröl van szó. Az egyik Jehova a legfelségesebb, aki EGY Isten, és egy egészen különálló személy, aki a Fia Jézus Krisztus.


Az hogy Jézus is Istennek van szólítva, mert megérdemli, az Atya után a második.


Ha a Sátán is isten? és a földi birák is istenek?

2015. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

szia


csatlakozom Testvérem grKaty válaszához.


Jézus isteni eredetű, és nem maga a mindenható Isten.

Isten mono Isten nem egy titokzatos háromság része.

Maga Jézus soha nem mondta, hogy Ő a mindenható Isten, mert az Atya nagyobb nála.


Jézusnak volt kezdete, első teremtése volt az Atyának, az atyának nem volt kezdete.

Jézus minden képességet az atyjától kapott, mert Ő maga ne rendelkezik vele.

Igy amikor gyógyitott, vagy halottakat támasztott, Istentől kapott képességgel tette, ahogy az első tanitványai is, és azok se váltak Istenné ez miatt


Jézus egységes gondolkodásban felfogásban értelemben volt az Atyával, olyannyir hogy földön jártakor ugy tett mindent ahogy az Atya tett volna ha Ő jött volna le.

De tudjuk, hogy Jehova nem tesz ilyet, mert Ő mint hatalmas kifogyhatatlan energia forrás, nem változtathatja Fizikai Testé az életét. s akkor amig itt lett volna lent vezetés nélkül maradt volna a világ egyetem.


Jézus Önként jelentkezett Jehovánál, hogy Ő elvégzi azokat a feladatokat amit más angyal is elvégzett volna, de Jehova a legértékesebbet adta, és ezért engedte.

Hogy lássák az emberek Isten még erre is képes miértünk, pedig nem érdemeljük meg


Te feláldoznád a gyermekedet?

Nem hiszem

Isten megtette, mert ennyire szeret minket mi pedig hálátlanok vagyunk és lázadozunk...

2015. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

s talán még annyit, hogy ha a mindenható Isten meghalt volna ami lehetetlenség, mert halhatatlan, akkor kitámasztotta fel?


ezeket a verseket amiket ide kiirogattál, nem mind vonatkozik Jézusra, mert a szövegkörnyezet alapján van ami magára a Teremtőre vonatkozik.


Jézus pedig soha nem mondta, hogy Ő az atya, mert mindig is kihangsúlyozta, hogy amit az atyától tanult, vagy az amit az atya mondott azt teszi, nincs magán kezdeményezése, Tehát a Fiú alárendeltségi viszonyban van az Atyjához képest akkor is ha jutalma jeléül kapott egy időre királyi hatalmat Tőle

2015. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

(János 8:28) . . .és hogy semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket.


(János 8:29, 30) 29 És aki küldött engem, velem van; nem hagyott magamra, mert mindig azt teszem, ami kedvére van.” 30 Amikor ezeket mondta, sokan hittek benne.


Jézus küldöttként azonositja magát


ki a nagyobb?

a küldött, vagy aki elküldte?

2015. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sandor76 ***** válasza:
15%

Hat nem.

De nem igazan erted azt amit leirtal.

2015. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Érdekes ,csak a tanúknak csillant fel a szemük.

Enyire hitetlenek,nem hiszik el ,hogy Istennek minden lehetséges?Ha úgy akarja emberi testet vesz magára ,vagy meg hal a kereszten (cölöpön).

Nagyon nagy hitetlenségben ,tévelygésben vannak a tanúk,és sokan mások akik nem fogadják el Jézust ,mint tökéletes embert,és tökéletes Istent.

Hiszen akkor a Bibliával vitatkoznak és nem velem !

2015. ápr. 8. 23:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, hogy Istennek minden lehetséges?


Ezzel akarod bebizonyítani a nézetedet. De hiszen vannak országok, ahol például a tehenet imádják.


Istennek ez is lehetséges? Csak azért mert ott abban a kultúrában valaki abban hisz?


Nézd, Te mélyen hiszel a háromságtanban. Természetesen ez a Te dolgod.


De ez a meggyözödésed meggátol Téged abban, hogy észrevedd, hogy ezek a versek, az egyik az Atyáról, a másik a Fiáról ír. Két különálló személyröl.


Ha annyira hiszel a háromságtanban, próbálj meg kérlek elgondolkodni, hogy itt mindenütt csak 2 személyröl vannak a versek. Hol van a harmadik?

2015. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ki beszél itt a háromságtanrol?Mert én egyáltalán nem .

Igazatok van jobban átfogom gondolni az egész írást.

Bocsi ha valakit megbántottam a nézeteiben.

2015. ápr. 9. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!