Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az igazság ezzel a kérdésse...

Mi az igazság ezzel a kérdéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nemrég vitába keveredtem egy tanúval. nem akarta beismerni, hogy Jézus MINDENKIÉRT meghalt. azt állította, a tanúk ezt nem ismerik el, nem hisznek az egyetemes megváltásban. ehhez képest az itt író tanúk mást mondanak. melyik a tényleges vallási tanítás?
2015. jún. 16. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
A szektáknak nincsenek tényleges vallási tanításaik.
2015. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

úgy tudom az ,hogy mindenkiért, illetvel ehet hogy cak fogalomzavar van?


Mert mindenkinek van lehetősége a megváltásra, de mégsem mindenkinek sikerül, sokan mást választanak "a pokol kapui belülről vannak bezárva" akkor tehát mindenkiért mert mindenkinek van lehetősége, de ha másképp fogod fel mivel ne mfog mindenki üdvözülni, ezért talán azt mondod mégsem mindenkiért

2015. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia


Jézus halála mindenkire érvényes lenne, ám egyének nem élnek ezzel a lehetőséggel.

így értette.

vagy is mindenkiért meghalt, de sokan méltatlanok lesznek erre a lehetőségre.

2015. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De milyen érdekes, szinte mindent kiforgatnak egyesek, amit a Tanúk mondanak, gyakran a legnyilvánvalóbb igazságokat is, kiragadnak tőlük, figyelmetlenül olvasnak és vádaskodnak, stb-stb. Vannak persze néha jóindulattal is emberek, lehet hogy a kedves kérdező is éppen ilyen, de majd kiderül ... :-)
2015. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem vállalom a felelősséget, értem aztán senki se adja az életét. Rossz ötlet volt.
2015. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
"vagy is mindenkiért meghalt, de sokan méltatlanok lesznek erre a lehetőségre." igen, pont ezt mondta az a tanú is. én pont ezt nem értem: ha valami "ki nem érdemelt kedvesség" akkor hogy lehet nem kiérdemelni, méltatlannak lenni rá? nekem az jön le, hogy mindenki méltatlan rá, épp ezért ki nem érdemelt kedvesség.
2015. jún. 17. 07:36
 7/16 anonim ***** válasza:

szia

Nem szabad magától értetődőnek venni, ettől csak passzív vallásos lesz valaki de nem éli a keresztény életet.


Egyszerű, benne van a Bblia versben:


(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, . . .

(János 3:17, 18) . . .. 18 Aki hitet gyakorol benne, nem kerül ítélet alá. . . .

(Róma 10:10) 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.


Mint ltható a hit gyakorlása nem passzív, hanem aktív, vagy is tennem kell azért hogy bizonyítsam a hitemet.


S mit kell tennem?

Jézus elmondta mit kell tenni, milyen életet kell élni, mi tartozik bele az Istennek bemutatptt imádatba, ami a hitedet bizonyítja.


Marianne

2015. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 KZitus ***** válasza:

Szia


A kommentedhez szeretnék hozzászólni...


Ha hitet gyakorolok Jézus halálában szorosan követem a lábanyomát, és teljes elmémből, erőmből, szívemből követem a tanításait, akkor sem érdemlem meg azt a hatalmas áldozatot, amelyet értem hozott mind Isten, mind a fia Krisztus. Ez "ki nem érdemelt kedvesség" mindkettőjük részéről, amelyet szíveseen fordítanak a hasznomra, mivel látják, hogy az életemet hagyom, hogy az ők tanításai, alapelvei irányítsák, és bár tökéletlen, bűnös, sokat vétkező ember vagyok, naponta bizonyítom Istennek, hogy Sátán hazug, mert nem engedem, hogy az általa létrehozott világ törvényei, gondolkodása irányítsa az életeemet. Ez nem könnyű a Sátán világának a nyomása miatt. De Jézus azt mondta, hogy aki mindvégig kitart, az résszesül megmeentésben.

Krisztus naponta sokféle módon segíti a szolgáit a kitartásban, tehát nem vagyunk magunkra hagyva ebben a szellemi harcban.


Ilyen módon a "ki nem érdemelt kedvesség"-ben mindenki részesülhet, de nem automatikusan, hanem ahogyan már följebb idézték az Írásokat, hitet kell gyakorolni benne. Azt visszont tanulni kell, hogy hogyan. Pl.János 17:3 szerint.

2015. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
tehát a ki nem érdemelt kedvességet ki kell érdemelni???? nem látod az ellentmondást?
2015. jún. 17. 09:57
 10/16 KZitus ***** válasza:
" nekem az jön le, hogy mindenki méltatlan rá, épp ezért ki nem érdemelt kedvesség." - szerinted ki részesül megmentésben Krisztus váltsága alapján?
2015. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!