Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokan mondják, enyém az igaz...

Sokan mondják, enyém az igaz vallás, és hivatkoznak erre -arra, hogy a másik miért nem jó, a Bibliából honnan tudhatom meg, hogy mi az igazság a vallásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 07:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Az igazságot nem tudhatod meg, csak hihetsz benne! Épp ezért hívják hitnek ;) Hiszen ha tudnád, mi az igazság, az már nem hit lenne, hanem tudás...
2011. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
A vallásokkal kapcsolatban az az igazság, hogy nincs igazság. Mindegyik úgy forgatja ki a Biblia szavait, ahogy neki tetszik, egyes szekták saját Bibliafordítást adtak ki, ami szerintük az igzságot írja. Amíg egy vallásnak az Istennel való kapcsolat kiépítése a célja, addig nem létezik jobb vagy rosszabb. A gond ott kezdődik, mikor ez agymosássá változik, és a hit helyett a pénz szentháromsága kerül előtérbe.
2011. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

Hello! (^_^)


Nagyon örülök a kérdésednek! Látom gondolkodó ember vagy :-) Szeretném leírni néhány szóban azt, hogy én miért tartom Istentől jövő kinyilatkoztatásnak a Bibliát.


Én ott kezdeném hogy a Biblia szövege először is megbízható. Nem tudom hallottál-e a Holt-tengeri tekercsekről, amelyek i.e. 250 és i.sz. 70 közötti időkből származnak, és Eszter könyve kivételével az összes Ószövetségi könyvről rendelkezésre állnak másolatok. Ezeket összehasonlítva a mostani Bibliával megállapíthatjuk,hogy gyakorlatilag a szöveg (kisseb helyesírási hibáktól eltekintve) semmit sem torzult.


Idézem: "A qumrani I. számú barlangban felfedezett két Ésaiás könyve másolat szóról szóra azonosnak bizonyult a mi héber bibliánk szövegével a szöveg több mint 95 százaléka esetében. Az 5 százalék pedig főként nyilvánvaló elírásokból és helyesírási variációkból adódott." (Gleason Archer: A Survey of Old Testament Introduction. 19. 1. )"


A második érv a Biblia történelmi pontossága. Ebből most csak egyet emelnék ki: A 19-20. századik semmilyen bizonyíték nem állt rendelkezésünkre a Dániel könyve 5. fejezetében olvasható Belsazár királyról. Ma már azonban tudjuk, hogy ez a Babiloni uralkodó valóban létezett és régensként uralkodott.


A harmadik érv az, hogy a Bibliában beteljesült jövendölések vannak. Dániel könyve 2. fejezetében például a prófécia felsorolja az egymás után következő világbirodalmakat, egészen a földi történelem lezárulásáig. Ha pedig mélyebbre ásol, akkor találhatsz kijelentéseket a középkorra, illetve napjainkra is. Sokan mondják,hogy a Bibliai jelképeket nehéz beazonosítani, mindenki úgy magyarázza ahogyan akarja.


Megtörténhez ez is, viszont ez nem helyes, ugyanis a Bibliában nincsenek olyan jelképek, amelyeket maga a Biblia ne azonosítana szó szerint, vagy legalábbis ne tenne teljesen egyértelművé. A legmegdöbbentőbb pedig talán az, hogy a Szentírásban pontos idői kijelentések is vannak. A Dániel 9,24-27-ben például pontos idői kijelentést találsz a Messiás fellépéséről, tanítási idejéről, haláláról, stb...A prófécia mellékesen közli a Messiás elvetésének a következményeit is, például Jeruzsálem pusztulását, mindezt pedig az i.e. VI. században.


A Biblia beteljesült jövendöléseiről egyébként már Pascal is így írt:


"különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert azt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy õ próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."


Negyedikként pedig megjegyezném, hogy a Biblia Istene egészen rendkívüli, ugyanis ennek az Istennek a lényében egyesül a szeretet, és az igazság. Ilyen Isten pedig biztosan mondom hogy nincs más vallásokban. Csodálatos gondolatai vannak ennek az Istennek, gyönyörű az egész lénye, képes arra, hogy teljesen meg tudja változtatni az embert, jó irányba.


Én ezek alapján fogadom el a Bibliát Istentől jövő kinyilatkoztatásnak.

2011. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha valaki komolyan akarja venni a hitet meg úgy érzi hogy Isten parancsolatait be akarja tartani, akkor ne foglalkozzon a vallásokkal, egyedül a Bibliával.
2011. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Hello!


Az előző válaszoló vagyok. >__<


Kiegészítésként: írhattam volna még több dolgot is, csak nem akartam hogy zsúvolt legyen az előző post, remélem áttekinthető :)


Még annnyit had jegyezzek meg, hogy ha valaki őszintén keresi Istent, akkor annak az embernek Isten fog elegendő bizonyítékot adni arról hogy mi az igazság vele kapcsolatban, hiszen:


"Jer 29,13 És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem. "


Minden jót! ^^

2011. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem minden vallás igaz, csak azért van ennyi, hogy mindenki átadhassa magát Istennek amennyire képes rá. Minden vallás egy-egy szint, ki melyiket tudja követni.
2011. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


A kérdésedben benne van a válasz: a Bibliából tudhatod meg. Én úgy gondolom Isten minden időben gondoskodott arról, hogy legyenek igaz követői és hirdetői. Veszélyesnek tartom azonban azt, ha valaki kizárólagosít, hogy csak nála van az igazság, mindenki más hamis.


Vannak olyan felekezetek, amelyek kevesebbet ismernek az igazságból, és vannak olyanok amelyek többet. Azonban az igazság csak akkor igazság, ha szeretettel párosul, vagyis azon emberek életében, akik vallják megjelennek a hamisíthatatlan gyümölcsök, és nem csak nyelvükkel, de cselekedeteikkel is bizonyságot teszanek az Isten szeretetéről. És bizony én úgy látom ma nincs egyetelen olyan felekezet sem ahol ez maradéktalanul megvalósul!


Ahogyan tanulmányozod a Szentírást, és egyre több világosságod lesz tapasztalni fogod a különbséget a Biblia tanítása és az emberek élete közt. Isten vezérelni fog - ha kéred tőle - olyan emberek társaságába, akiknél tapasztalod ezeknek az igazságoknak a valóságát. Tapasztalatból írom ezt, ahogyan megismertem a Szentírásból a keresztség valódi értelmét, a református közösségem már nem tudta azt nyújtani, amire vágytam így lépnem kellett, és Isten megmutatta azt, hogy hol a helyem. Ettől függetlenül mai napig visszajárok a régi református gyülekezetembe és testvérként tekintek rájuk. Szerintem ez így természetes.


Üdv. Péter

2011. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem tudhatod meg sehonnan,a Bibliából sem,hiszen a Biblia is csak egy bizonyos látószögből értelmezi az igaz vallás fogalmát.persze mondhatja vki azt,és győzködhet másokat arról,hogy az ő vallása nem téved,de aki más úton jár,az tévelyeg,és nem tudja az igazságot,csak akkor előnyös,ha tisztában van azzal is,hogy miért illetik a "szűk látókörű"jelzővel.ha egy vallásnak van 2 milliárd követője,de rajtuk kívül van akár csak 10 ember,aki nem hisz abban,amiben ők,akkor arról már nem lehet kijelenteni,hogy egyetlen igaz vallás,ez valótlan állítás lenne.Mondhatod azt,hogy igaznak tartod azt,amiben hiszel,de akkor is csak egy bizonyos szűrőn keresztül értelmezed a hitedet,meglehet,hogy nagyon finom szűrő,és tartalmazhat sok igazságot,vagy számodra-és még sokak számára-igaz dolgokat,de akkor is csak egy szűrő.
2011. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
28%

Szia!

A kérdésedből idéznék:

"a Bibliából honnan tudhatom meg, hogy mi az igazság a vallásokkal kapcsolatban?"

Eszerint a Biblia alapján keresel valamilyen jó egyházat, ilyesmit. Nos, tökéleteset nem fogsz találni. Jót, kevésbé jót, és rosszat igen, de tökéleteset biztos nem.

A Biblia alapján onnan tudod megmondani, hogy mely egyházak a jobbak, hogy hol vallják leginkább azt, amit a Biblia tanít. A Biblia azt tanítja, hogy a világ nemzetei közül Krisztushoz fordulókra ne tegyenek törvényt. (Apostolok cselekedetei 15.) Ebben a részben felsorolja azokat, amiktől tartózkodni kell a keresztényeknek:

1. Megfulladt állatot ne egyenek

2. Vért ne egyenek

3. Ne legyenek bálványimádók

4. Ne paráználkodjanak.

Ezen felül egy fő parancs van, a szeretet. (Máté 7:12, 22:37-40, Római levél 13:8)

Hitgyakorlati parancsot Jézus kettőt hagyott ránk. A keresztelést (vagy bemerítést), amivel szimbolikusan kifejezzük, hogy régi énünk meghalt, újjászülettünk Krisztusban, valamint az ún. úrvacsorát, ahol szimbolikusan Krisztus testét esszük, és vérét isszuk, megemlékezve az értünk történt szenvedéséről, és kiontott véréről.

Ez minden, amit a Biblia elvár a Krisztushoz térő emberektől. Ahol bármi egyebet rád akarnának erőltetni, ott törvénykezés megy, nem javaslom ezeket az egyházakat, mert Isten nevében hazudva inzultálják a hívőket.

Sok sikert a keresésben! :)

2011. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés a Biblia hitelességével kapcsolatban. Mi van a kanonizációval? Az apokrif iratok miért nem kerültek be? Mert a kanonizációt emberek végezték ki tudja milyen érdekek mentén. Mi alapján döntötték el, hogy mi kerül be és mi nem?
2011. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!