Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a pokol (ha lehet...

Crussader kérdése:

Létezik a pokol (ha lehet Bibliai igékkel is alátámasztani)?

Figyelt kérdés
Van itt olyan ember aki hisz a pokol létezésében és csakis azért lett vallásos, hogy elkerülje a poklot?

2015. jún. 18. 23:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ilyen ember. Nem tud senki akaratból Istennel kapcsolatba kerülni, megváltás és kegyelem nélkül.

Minden meg van írva mit kell tenned. Minden abban a könyvben, és míg lélegzet van benned, dönthetsz. Utána már nem.

Használd ki az idődet, mert nem tudhatod mikor lesz az utolsó leheleted.

2015. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Értem!

Tehát akkor szerínted senki sem tud kereszténnyé válni csak azért mert fél, hogy a pokolba kerűl?

Te hiszed, hogy van pokol?

Én kételkedem egy ilyen szörnyű hely létezésében.

Ma hallgattam végig egy rövid videót aminek az a címe, hogy üzenet a pokolból. Nos azt kell mondanom, hogy elég rémisztő volt a kisfilm.

2015. jún. 18. 23:47
 3/22 anonim ***** válasza:

*Te hiszed, hogy van pokol?


Igen, hiszem hogy van, mert bebizonyosodott előttem a másik oldal, hogy létezik, kétség kívül. És mivel létezik, ezért, igen van. Isten nem az embernek készítette, de sajnos sokan ott fogják végezni.

2015. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Egyébként ha megfigyeled, az utóbbi időben sokan kapnak látomást erről a helyről, a világ számtalan pontján.

Mind megtér az élő Istenhez utána. több mint esélyes, hogy kegyelem az, hogy eljut hozzád már maga a pokol fogalma. sokan mesének tartják..pedig nem az.

2015. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az öszinte választ.

lehet még egy kérdésem hozzád?

Hogy érted azt, hogy bebizonyosodott előtted?

Remélem nem gond, hogy megkérdeztem. :)

2015. jún. 18. 23:58
 6/22 anonim ***** válasza:

Ezt a két könyvet ajánlom figyelmedbe, szerezd be, és olvasd el:


Paul Thigpen: Gyehenna


[link]


Carlos Annacondia: Ide figyelj sátán


[link]

2015. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

5 Pontosan úgy ahogy a szó tiszta jelentése.


Igazolva lett, bebizonyosodott.

2015. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) utánnanézek.
2015. jún. 19. 00:17
 9/22 anonim ***** válasza:

A következő linken vannak Bibliai igék:


[link]

2015. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én is olvastam a Gyehenna című könyvet, és sok korrekt választ ad az embereket érdeklő kérdésekkel kapcsolatban, de ami magát a Pokol leírását illeti, nem kijelentésen alapul, hiszen ez egy regény, ami Dante Isteni színjátékát használja kiindulási pontnak, és nem a helyszíni leírásokban van a lényege, hanem a belefogalmazott bibliai gondolatokban. Én is ajánlom ezt a könyvet, csak ne hiteles leírásra számíts, hanem egy keresztény regényre. Ha hitelesebb leírást szeretnél, akkor Bill Wiese: 23 perc a Pokolban című könyvét ajánlom, aminek van videóváltozata is a Youtube-on.


[link]


Illetve mások:

[link]

[link]


Félelemből valóban nem lehet megtérni. Ezek a filmek/könyvek arra alkalmasak, hogy kizökkentsék az embereket, hogy elgondolkodjanak és elkezdjék keresni Istent. Ígéret van arra, hogyha közeledünk Istenhez, akkor Isten is közeledik hozzánk. Az Atyához azonban csak Jézus Krisztus által lehet közeledni. De csak akkor vagyunk védve a megcsalattatástól, ha készek vagyunk arra, hogy bármelyik irányba mozduljunk, amerre Jézus terelni akar minket. Ezt bölcs dolog hangosan ki is mondani Jézusnak, ebben az esetben ugyanis Isten úgy tereli a dolgokat, hogy szembesülj az igazsággal, hogy választhass. Ha ez megtörténik, akkor válaszd Őt. De légy résen, mert előfordul, hogy nem Isten szólít meg először. Isten belülről, a szívedben ad bizonyságot, amikor az Evangéliumot hirdetik neked azok, akiket Isten küldött, nem pedig az értelmedben. Nem a fejedben, hanem nagyjából azon a helyen, ahol a félelem és a rettegés szokott az ember hasába belemarkolni, azzal a különbséggel, hogy a békesség tölti be az embert, nem pedig a félelem, miközben sok esetben hitetlen gondolatok cikáznak az ember fejében. Sok esetben ekkor fedezi fel az ember először, hogy nem az értelme a legmagasabb rendű alkotója. De gyakran kell magának az embernek arra a helyre mennie, ahol az az ember beszél, akin keresztül Isten meg tudja szólítani. Ilyenkor Isten mindig gondoskodik postásról is, erre is figyelni kell. A postás szavait is aláhúzza Isten. A manipulatív, erőszakos térítések nem Istentől vannak. Ha ilyennel találkozol, akkor maradj a helyeden. Talán a hely, ahova hívni akarnak, Istentől van, de azt a személyt, aki a manipulálás vagy megfélemlítés eszközével erőszakosan akar rávenni arra, hogy a jövődet meghatározó döntést kicsikarja belőled, egészen biztos, hogy nem Isten küldte hozzád.

2015. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!