Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges ez ami filmekben...

Lehetséges ez ami filmekben szokott lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor istentől kérnek valamit és ezzel eladják a lelküket az ördögnek. Lehet hogy hülye kérdés de egy kicsit megijedtem. Én nem vagyok megkeresztelve és nem járok templomba mert szüleim nem engedik de kereszténynek vallom magam olyan értelemben hogy hiszek a vallás tanításaiban. Itthon szoktam imádkozni és igyekszem minnél többet megtudni a kereszténységről, olvasom a Bibliát stb. Ennek ellenére úgy érzem hogy a hitem még nem száz százalékos és előfordult hogy ha el voltam keseredve akkor beleraktam az imámba hogy bármit megtennék. Lehet hogy tényleg csak megártott a túl sok ilyen film de nem tudom ilyen megtörténhet-e.

2015. jún. 19. 19:26
 1/6 schocko ***** válasza:
20%
Azzal, hogy Istentől kérnek valamit még nem jelenti azt, hogy eladnák lelküket az ördögnek...egyébként nincs se Isten, se ördög, se lélek, az egész csak mese, s hiába kérsz valamit, nem attól teljesül esetleg, hogy megadja az Isten, hanem te teszel érte...ha volna Isten, akkor ki lehetne mutatni akár a cselekedetei által létét, de nem lehet kimutatni...a jókat nem jutalmazzák, a bűnösöket nem büntetik...(kivétel az emberi ítélkezés)...olvass Shakespearet, sokkal okosabb leszel...
2015. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az imádat Istennek szántad, akkor Ő az aki meghallgatja. Így nem adhatod el a lelked az ördögnek. Isten erősebb mint az ördög, így nem tud Tőle elragadni, ha te nem akarod. A kéréseink egyébként nem mindig, vagy nem azonnal teljesülnek. De amire valóban szükséged van és hittel kéred, az könnyen teljesülhet. És ha tényleg meg is teszel érte mindent. Viszont törvénytelen dolgokat nem tehetsz, mert azzal méltatlanná válsz a kérésed teljesülésére.
2015. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehezen tudom elképzelni, hogy akkor most valaki kijelenti, hogy "Tiéd a lelkem, Ördög!", aztán onnantól kezdve eladta a lelkét. A Sátán nem így munkálkodik. Illetve ilyen nyílt elhatározás nélkül is élhet valaki a Sátán befolyása alatt.
2015. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ertem, hogy ha Istentol kersz valamit, akkor ahhoz mi koze van az ordognek?


Az igazsagot amugy ne a filmekben keresd. :)

2015. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Crussader ***** válasza:

Kedves kérdező! :)

A lelkedet nem tudod eladni Istennek mert az így ís úgy is az Ővé, tőlle kaptad és Ő rendelkezik vele.

Az, hogy imádkozól az egyáltalán ne baj, sőt a Szentírás azt mondja, hogy "szűntelen imádkozzatok".

A gondok akkor kezdődnek amikor elfordulsz Istentől, de a lelkedet akkor sem fogod tudni eladni mert mint ahogy említettem már Isten rendelkezik vele. Az csak Faust hülyesége, hogy a lelket el lehet adni.

Igen tényleg el lehet adni de átvitt értelemben, akkor adod el a lelked amikor eltávolódsz Istentől.

2015. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszolonak: valójában te sem létezel, csak azt hiszed...
2015. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!