Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Római katolikusok! Ti...

Kedves Római katolikusok! Ti használtok tömjént valamilyen imádság közben vagy esetleg néha, , csak úgy''?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint itthon a kis zugomban nem, ha erre vonatkozott a kérdés.

A liturgiában, a szentmisén van, hogy használnak.

2015. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
egyes szertartásokon használnak ,de ez viszonylag ritka, otthon mégkevesebben, ez a tiszteletadás egy jele, ahogy lehet kommunikálni beszéddel tehát hanggal, lehet jelkommunikációval is (mármint a sikátnémák jelkommunikációs módszerére gondolok), morse-val, fényjelekkel, és számos egyéb módon, a katolikusok szerint Istent nem csak szavakkal lehet tisztelni hanem sokféleképpen
2015. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megvannak a magam otthoni kis rituáléi katolikus rituáléi - amit nem szeretnék a nyilvánosság elé tárni. De életemben már 4-szer(!) érzem úgy, hogy el kellene hagynom ezt az Anyaszentegyházat.


Szerintem nem a Sátán műve ez az érzés, ahogy kedves "térítő" szándékú "testvéreim" próbálják velem ezt elhitetni. Amit a legutóbbi években tapasztaltam ezekben a körökben forgolódva, azt bigott agymosásnak tartom.



Vannak vallási és lelkiismereti szabadságjogok, amikről sokan hajlamosak elfeledkezni.


Bocsánatot kérek Tőled Kedves Kérdező, hogy alaposan eltértem a kérdésed valódi tárgyától, de most úgy éreztem, ki kellett öntenem valahol a "lelki szennyest."


Üdv: 41/N

2015. júl. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!