Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hogy dolgozták...

Jehova Tanúi hogy dolgozták fel a Candace Conti-ügy: 28 millió dollár kártérítését és az ingatlanvagyon zárolása, amit az ő adományukból fedezett a társulat?

Figyelt kérdés

Ez nem rágalom, ez tény, így gondolom tudnak rá válaszolni az érintettek. Nem ez az egyetlen pedofil ügy az őrtorony zrt háza táján, van vén, akit ki sem közösítettek (cigarettázó társaikkal ellentétben), hanem megmaradt tovább a posztján.

Amikor adakoztok, akkor eszetekbe jut, hogy egy pedofil ember bűnét fizetitek ki éppen?



#pedofília #Jehova tanúi #Candace Conti-ügy
2015. jún. 23. 08:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


"A világméretű evangélizáló munkára adakozunk, mert az a célunk, hogy Jézusnak "tanui legyenek a föld legtávolabbi részéig" (Cselekedetek 1:8)"


Ez most komoly? Egy Jehova tanúja ilyesmit állít?

Elképesztő ezt el sem akarom hinni. :)))))))))))))

Meg azt írod hogy evangelizáló munkára? Te nem vagy tanú vagy nem értem a tanúk nem használják ezeket a kifejezéseket. Vagy te egy nagyon liberális gondolkozású tanú vagy.

De akkor viszont nem sokáig maradsz a szervezetben mert gyorsan kiraknak onnét ha rájönnek hogy ilyen vagy.


"Jehova Tanúiként sohasem hírdettük azt, hogy tökéletesek vagyunk.Nagyon jól tudjuk, hogy követünk el hibákat, pont ezért vagyunk mérhetetlenül hálásak égi Atyánknak, Jehovának!"


Ki vagy te? Sok tanút ismerek de ilyennel mint te még nem találkoztam. Ki vagy te?

2015. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Utolsónak!

1. Kérlek, minden tisztelettel, ez nem nem chat-szoba! Itt a kérdezőnek tessék válaszolni, mert ez az oldal lényege. (OFF-olás mond vmit?), itt NEM az előző hozzászólók hsz-ait kell kommentelni.


2. Mit nem értesz az "evangelizáló munka" kifejezésen? Írod :"a tanúk nem használják ezeket a kifejezéseket" Ezt miből gondolod? Tanú vagy? Tanú voltál?


nocsak: "te egy nagyon liberális gondolkozású tanú vagy"

- talán sajteném mire utalsz, de ezzel nem értek egyet: "De akkor viszont nem sokáig maradsz a szervezetben mert gyorsan kiraknak onnét ha rájönnek hogy ilyen vagy" . MILYEN? Mégis mire gondolsz?


De mint mondtam ez nem chat, szívesen beszélek én is bárkivel, aki eltérő véleményen van, ha ráérek ,de az OFF-olást kerüljük. Ha neked is, vagy bárki másnak kérdése van, hogy miért válaszolok itt úgy, ahogy, akkor írhat privátban, és ígérem ,hogy válaszolok.


2.

2015. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
47%
jaja, kérdezni csak a pódiumról lehet, mert ha nem, jön a helyreigazítás. senki nem reagálhat önállóan semmire, csak a leírt kérdésre. hol is hallottam ezt? ja megvan. Jézus mindíga feltett kérdésre válaszolt? vagy inkább kérdezett egyet kettőt előtte? zrt kiadványok kontra újszövetség pardon, görög iratok...
2015. jún. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről már azt sem értem, hogy mi köze az egyháznak xy gyermek molesztálásához, ha ès amennyiben ez igaz? Ha törvény szegès történt valóban - és nem az alaptalan vádaskodás nyereség szerzèssel a cèl -, akkor a rendőrség feltarja az ügyet. Csak ugye 20 év után baromi nehéz bizonyítani, mert az egyik állítás kioltja a másikat. Az egyházban szolgáló emberek nem az egyház "alkalmazottai", hanem önkéntesek, akik a saját tettükért felelnek. Mi köze az egyháznak, ahhoz hogy megvádoltak valakit molesztálással? Ha van alapja, a rendőrség kideríti ès a vádlott nem maradhat az egyház tagja. Na de azt gondolták,hogy valaki bemond valamit,hogy 20 éve ez meg ez volt, és majd az egyház, aki nem nyomozó hatóság kideríti az igazságot? Abszurd hülyeség. Érthetetlen mi volt a célja a sértettnek azzal,hogy a gyulekezethez fordult?! Van egy törvényes rend, ha valóban megsértették az a rendőrségre tartozik. A kártérítés nem az eset elismerése, hanem annak ára,hogy ez a személy ne mocskolja tovább alaptalanul az egyház jó hírnevét. Semmi köze az egyháznak ehhez, pedofil és molesztaló soha sem lehet tagja az egyháznak, de ők nem nyomozók.
2017. júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Én a magam részéről már azt sem értem, hogy mi köze az egyháznak xy gyermek molesztálásához, ha ès amennyiben ez igaz?"


Annyi köze van hogy az adott gyülekezett vezetőinek "parancsba" van adva hogy fel kell hívni az egyház központját és onnét kell utasítást kérni. Nem a rendőrséget hívja elsőnek. Sőt külön írásban is van foglalva az úgynevezett "Vének könyvében" hogy milyen további lépéseket kell tenni ilyen esetben. De ennek a könyvnek erre az esetre való szövegezése az idők folyamán változott.

Szóval nagyon is sok köze van mert teljes mértékben beleavatkozik s mivel így tesz ebben az esetben bizony neki is teljese felelősséggel kell tartoznia. Mert irányít!


"Érthetetlen mi volt a célja a sértettnek azzal,hogy a gyulekezethez fordult?!"


A célja az lehetett hogy onnét várt segítséget. Mivel elvileg egy közösségről van szó.


"A kártérítés nem az eset elismerése, hanem annak ára,hogy ez a személy ne mocskolja tovább alaptalanul az egyház jó hírnevét. Semmi köze az egyháznak ehhez, pedofil és molesztaló soha sem lehet tagja az egyháznak, de ők nem nyomozók."


De igen lehet tagja. Elfelejted hogy emberekről van szó. De Istent nem lehet megcsúfolni!

2017. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Odáig értem, hogy "parancsba van adva", hogy szóljanak a fiokhivatalnak, csak azt fel nem fogom miért oda megy egy sértett? Elmondom miért. Mivel a rendőrségnek se tud az ég világon semmit bizonyítani 20 év után, csak egy indítéka lehet a sértettnek, a pénz szerzés. És mivel tudja,hogy a jó hírnév miatt sokan sokat hajlandóak fizetni, bemocskolja egy egyház nevét. Logikusan a rendőrségre megyek ha sérelem ér, mert az egyház nem hatóság. Viszont pénzt csak úgy lehet szerezni, ha valaki jó hírnevét bemocskolom. Xy magán személyt beperelni nulla esély,hogy pénzt kapjak. Egy egyházat beperelni már haszonnal kecsegtető dolog. Köze nincs az egyháznak egy ilyen ügyhöz,mivel nem hatóság, ők nem fognak egy ember szavára elítélni senkit, Isten se teszi. Sajnos az ilyen perek ellen nem lehet védekezni, mert óriási károkat okoz, és soha senki se tudja meg az igazat. Tipikus anyagi haszonszerzés a cèl.
2017. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
És még egyszer mondom nem lehet tagja az egyháznak pedofil vagy molesztaló ember. De ez bemondasra nem szüntethető meg. Ha a hatóság ezt bebizonyítja, vagyis törvényesen elítélik, abban a pillanatban megszűnik a tagság. De csak úgy, mert állítok valamint úgy nem. És ez rendben is van. Sumakolni persze lehet egy darabig, minden igazságra fény derül előbb utóbb. De az igazságtalan lenne,hogy tanúk nélkül bárki bárkire bármit mondhat, és akkor az úgy is van. Pénz kellett a nőnek, ezt is értem, de ez egy etikátlan, erkölcstelen eljárás. Ha gondom van, rendőrségre megyek, nem fenyegetőzök olyanokkal akiknek az egészhez semmi közük.
2017. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Odáig értem, hogy "parancsba van adva", hogy szóljanak a fiokhivatalnak, csak azt fel nem fogom miért oda megy egy sértett?"


A sértett vagy inkább molesztál az nem a fiókhivatalba megy hanem nagy valószínűséggel a szüleihez a szülei azok a vénekhez és a vének mennek a fiókhivatalhoz!

De megjegyezném azt is hogy a "sértett" az egy gyermek mert ebben az esetben beszélünk pedofíliáról.


"Elmondom miért. Mivel a rendőrségnek se tud az ég világon semmit bizonyítani 20 év után, csak egy indítéka lehet a sértettnek, a pénz szerzés. És mivel tudja,hogy a jó hírnév miatt sokan sokat hajlandóak fizetni, bemocskolja egy egyház nevét."


A bíró valamilyen dolog hatására csak meghozta az ítéletet. A szervezet meg kifizette a pénzt. S nem csak egy ügyről van szó hanem többről is.


"Logikusan a rendőrségre megyek ha sérelem ér, mert az egyház nem hatóság."


Persze logikus. Egy gyereknek meg még logikusabb ugye? Főleg ha azt tanítják neki hogy az Őrtorony szervezet a valami az élet az elsődleges a legjobb és legkiválóbb és egyben a leg-szeretet teljesebb is. Papírforma szerint minden tökéletesen működik csak az a baj hogy a valóság az egészen más az emberek esetében.


"Viszont pénzt csak úgy lehet szerezni, ha valaki jó hírnevét bemocskolom."


Dolgozni is lehet! Azzal is lehet pénzt keresni!


"Xy magán személyt beperelni nulla esély,hogy pénzt kapjak. Egy egyházat beperelni már haszonnal kecsegtető dolog. Köze nincs az egyháznak egy ilyen ügyhöz,mivel nem hatóság, ők nem fognak egy ember szavára elítélni senkit, Isten se teszi."


Na akkor tanulj jogot vagy legalább szerezz egy ügyvéd ismerőst nekem van. Nem nulla az esély arra hogy egy magánszemély kártérítést fizessen. Nem csak egyházat perelnek be. Intézményeket is beszoktak perelni. Még itt Magyarországon is volt ilyen per ahol állami gondozottakat molesztáltak és az intézmény lett beperelve.

De olyan is hogy az állami gondozottaknak járó pénzt csalták ki vették el a gondozók a fiataloktól és ebben a perben részt vett az ügyvéd ismerősöm is. Szóval a pénz esetében első kézből vannak információi. Lehet sikerre vinni ilyen ügyeket csak sok idő és nagy kitartást igényel. Természetesen a siker az nem garantált. Az általam ismert esetben is csak egy ember került börtönbe mert a többi ellen nem volt elég bizonyíték. De igen is sikerrel lehet felvenni a harcot az ilyen dolgok ellen ha van olyan aki segít ebben. Egyébként nagyon nem egyszerű ez a helyzet.

Szerezz tapasztalatot ilyesmiben és majd rájössz s amíg ez nincs meg addig nem is fogod megérteni az egészet. Beszélj ügyvédekkel de főleg áldozatokkal. S akkor majd elindulsz azon az úton hogy megérthesd mi is történik. Például egy áldozat fejében.


"És még egyszer mondom nem lehet tagja az egyháznak pedofil vagy molesztaló ember."


Én pedig még egyszer mondom hogy lehet tagja simán. Hiheted azt hogy ezek az emberek bevallják hogy azok de nem így van. s az is elképzelhető hogy később lesz az. Annyira szűk látókörűen gondolkodsz hogy az szinte hihetetlen.


"De az igazságtalan lenne,hogy tanúk nélkül bárki bárkire bármit mondhat, és akkor az úgy is van. Pénz kellett a nőnek, ezt is értem, de ez egy etikátlan, erkölcstelen eljárás. Ha gondom van, rendőrségre megyek, nem fenyegetőzök olyanokkal akiknek az egészhez semmi közük."


Oké pereld vissza a pénzt bizonyítsd be hogy téves ítélet született az ügyben mert az Őrtorony társulat ügyvédei mind kontárok voltak és nem értenek az egészhez. Nincs szakmai hozzáértésük és még csak meg sem próbálták bebizonyítani hogy a vádak alaptalanok.

2017. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

'A sértett vagy inkább molesztál az nem a fiókhivatalba megy hanem nagy valószínűséggel a szüleihez a szülei azok a vénekhez és a vének mennek a fiókhivatalhoz!"


Miért könyörgöm? Ha valaki molesztál, akkor elsőnek nyilván a szüleimnek szólok, rendben. A szüleim mivel szeretnek, a rendőrségre mennek. Miért? Mert szólhatok én a pásztoroknak, de mit szeretnék elérni? Azt, hogy se engem, se mást ne zaklasson többet XY. Ezt ki tudja megakadályozni a pásztorok vagy a rendőrség?


A pásztorok tényszerűen nem tudnak az esetről, mert nem tárta fel előttük a tettes. A molesztált meg lehet feltárta, de bizonyítéka nincs rá. Senkit se ítélnek el bizonyíték hiányában. Ha történt jogsértés, azt a rendőrség megállapítja, de tudtommal peren kívüli egyezség született, vagyis semmit se állapított meg a bíroság. Arról meg ne legyen kétséged, hogy egy ilyen ember már nem tagja a közösségnek egy ilyen ügy után, hót ziher.


Addig lehet a tagja, amíg ki nem derül a turpisság. Ezt a nyomozást pedig a rendőrség végzi el. Továbbra se értem az egyház egy ilyen esetben mit tud tenni saját hatáskörben? XY önkéntes pásztor vagy tagja a gyülekezetnek. Mindenki úgy éli az életét titokban, ahogy akarja. Előbb-utóbb persze a helytelen életvitel kiderül, de a páasztorok nem őrök, hogy mindenki lelkiismerete felett őrködjenek és azt ellenőrizzék, hogy ki mennyire ragaszkodik Isten törvényeihez. Ez nem is lenne logikus és nem ezt a feladatot kapták és vállalták.


Tényszerűen lehet és lesz is olyan személy, aki csak névben teszi azt, amit kellene, de amikor egyedül van, másként cselekszik. Mindenki maga ad számot magáról az Istennek. Egy biztos, az egyház senkit se tűr meg a sorai között, aki bizonyítottan ellene megy a bibliai irányelveknek. Senkit sem támogat, aki ilyen életet él, és senkinek se falaz, hogy "megússza" a jogos büntetést.


A molesztálási ügyeket rendkívül komolyan veszik, akinek például ilyen ügye volt a múltban, még mielőtt tanúvá vált volna (más szóval megtérése előtt), soha nem élvezhet bizonyos kiváltságokat. Teljesen csak Isten moshatja le az ilyen súlyos bűnöket az emberről, de ez nem akadályozza meg abban, hogyha megtért helytelen útjáról, vagyis nem gyakorolja ezt a szörnyűséget, akkor még lehet a keresztény gyülekezet tagja.


Lezárva ezt az ügyet nagy szégyen ez Isten nevére, aki ilyesmiket cselekszik és mindenkinek el kell számolnia egy napon ezekkel a tettekkel. A magam részéről viszont biztos vagyok benne, hogy az egyház nem cselekedett helytelenül. A szülőknek kellett volna akkor, azonnal rendőrségre mennie, mert ez a törvény. Ha elítélik, már nem is tanú az illető, probléma megoldva. A borzalmat vissza csinálni senki sem tudja már.

2017. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Csak még 1 gondolat:


"Viszont pénzt csak úgy lehet szerezni, ha valaki jó hírnevét bemocskolom."


Dolgozni is lehet! Azzal is lehet pénzt keresni!


Ezt az ügy kapcsán jelentettem ki, általánosságban véve a munkával lehet pénzt keresni. De most az ügyet figyelembe véve írtam, hogy ha XY-t bepereli, és megítélnek 25 millió dollárt, szerinted mennyi esély van arra, hogy bevasalják? Pontosan annyi: NULLA. Egy egyháztól viszont be lehet "vasalni" mert majd a hívek össze dobják. Pontosan tudom hogy működik a jog, ezt is egy ügyvéd javasolta a sértettnek az biztos. Pedig épp az egyház és a hívek azok, akik az egészről pont semmit se tehetnek.


"Xy magán személyt beperelni nulla esély,hogy pénzt kapjak. Egy egyházat beperelni már haszonnal kecsegtető dolog. Köze nincs az egyháznak egy ilyen ügyhöz,mivel nem hatóság, ők nem fognak egy ember szavára elítélni senkit, Isten se teszi."


Na akkor tanulj jogot vagy legalább szerezz egy ügyvéd ismerőst nekem van.


Isten senkit sem ítél el tanúk nélkül. Ezt nem Jehova Tanúi találták ki, ez a Mózesi törvényben van benne. Régi, igaz, de Istentől származik, aki azért tudja mit beszél és mi a jó. Ez pont azért van így, hogy akárki ne mocskolhassa be valaki jó hírnevét alaptalanul. Tudom, a gonosz lelkűek pedig igyekeznek tanúk nélkül űzni a dolgaikat, de ezzel mit tudunk tenni szerinted? Nem lehet őrködni mások felett. Ha vétkezett a törvény ellen, akkor a rendőrség talán talál közvetlen bizonyítékot és az segít, hogy el legyen ítélve. Onnantól kezdve meg már nem tagja az egyháznak.


Egy szervezettől sokszorosan több pénzt szedhetsz be, mint egy magánszemélytől ezen kár vitázni, ez tény kérdés. Ha XY molesztált, akkor XY-t kell beperelni. De mivel semmi bizonyítékom, beperelem az egyházát, ahová jár. Na az már érdekesebb történet. Az egyháznak pedig fontos, hogy ne vessen rossz fényt Isten nevére se ez, se más ügy, ezért inkább fizet. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az állítások megtörténtek biztosan, vagy hogy sikerült bizonyítani. Hozzáteszem sajnos! Lehet ez ügy miatt is, de ma már nagyon komoly oktatás folyik arról, hogy mit tegyen egy szülő vagy egy gyermek, ha a molesztálás legkisebb jelét tapasztalja. Biztos, hogy ez nagyon súlyos tanulópénz!

2017. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!