Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok olyan vallásokat,...

Írnátok olyan vallásokat, ahol nem megengedett a fegyverkezés?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire fogalmaztam meg jól a kérdést.az érdekelne, hogy melyik (/melyek) az a vallás, ahol a fegyverkezés/harc/erőszak nem megengedett?

2015. jún. 23. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen, van egy vallási szervezet amit Jehova Tanúiként ismerünk.

Ők nagy hangsúly fektetnek a felszineskedésre, ők azok akik nagyon ellenzik a fegyverkezést, viszont azt is tudnod kell,hogy;

- Közvetett tulajdon hadiipari beszállító cégekben (Renewable Energy Group)

- ENSZ-tagság civil szervezetként (1991-2002, ENSZ = Sátán fő politikai eszköze)

Szóval nem tudom ha létezik egyetlen olyan keresztény vallás ami teljes egésszében "fegyvermentes" lenne.

2015. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tanú, mégsem pártolom a fegyverkezést, míg egy testvérem igen. Szerintem ez ember függő.
2015. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
van több kisebb keresztény felekezet is ami tiltja a fegyverkezést, sőt bármiféle "hadakozást" pl nem lehet visszaütni, vagy lefogni a támadót sem, kitérni és elfutni szabad csak
2015. jún. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jézus azt tanította, hogy:

"inkább szeressétek ellenségeiteket

áldjátok azokat, akik titeket átkoznak

jót tegyetek azokkal akik titeket bántalmaznak

és imádkozzatok azokért aki háborgatnak benneteket"


És Jézus ezt nem csak tanította, hanem ez szerint is élt, ezért életével, halálával és feltámadásával hitelesen igazolta is tanítását.


Minden keresztény vallás tulajdonképpen ez szerint kellene, hogy cselekedjen és tanítson.

Ha vannak közöttük akik mégsem, az csak ideiglenes tévedésük, amelyet az egyházi vezetők téves Bibliai értelmezése, valamint a hatalommal történő "haverkodása" okozza, ami nem végleges, hanem csakis ideiglenes.


De a kereszténység igazából az, amit Jézus tanított, és nem az amit a különböző egyházak vezetői.

2015. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keresztény vallások, buddhista vallások.
2015. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajjaj egyeske megint hitehagyott blogokból szerzett infokat. Álszentség meg akkor lenne ha nem így tennének, ahhoz képest a besorozás megtagadásáért végeztek ki többeket míg a katolikusok pl. nagy vidáman gyilkolászták egymást a szent atyájuk és papjaik áldásával.
2018. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!