Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van Isten -és szerintem...

Roland G. kérdése:

Ha van Isten -és szerintem van- akkor vajon nem tenné fel nekünk a kérdést:Emberek! Miért engeditek meg ezt a sok rosszat a világban?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha Isten megkérdezné:

-miért engeditek be a viszályt az otthonaitokba?

-miért engeditek be a hűtlenséget a házasságotokba?

-miért nem veszitek észre,hogy ez nemcsak a ti,hanem a gyerekeitek rovására fog menni?

-miért néztek olyan dolgokat,amelyek előidézik ezeket nemcsak a családi életetekben,hanem a embertársaitokkal való kapcsolataitokban is?

-miért gyűlölitek egymást?

Ami a Földön történik,azért Ti vagytok a fő felelősek!

-Miért engeditek meg ezt a sok rosszat a világban???

-Miért kell mindent Rám fogni?

(Az ateisták most lehülyéznek,nem baj,bírom..)

Nem mi emberek vagyunk az okozói a legtöbb rossznak a világon ?


2015. jún. 23. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van. Minap majdnem elütöttünk egy bicajos kiscsákót, mert úgy gondolta, hogy buli ha az úttest közepén mutatja be akrobatikus tudását. Ha elüti valaki, akkor Istent okolják, oedig az Úr nem kergette ezt a fiút az asztal körül nagykéssel, hogy az autók között mutatványozzon.
2015. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ó fel is fogja tenni, szólt is előre


Mt 25,31-től a fejezet végéig ;)

2015. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Ha Herr Gott létezne - mint ahogy nem -, akkor nem az ő dolga lenne? Nem az ő felelőssége végül minden jó és minden rossz?


Amúgy mindre megvana válasz, csak bele kéne nézni a TUDOMÁNYOS publikációkba.


És íme még egy kérdés neked:

- miért van SZERINTED olyan bogár ami belepetézik másokba, azokat lebénítja - de nincs fájdalomcsillapítás -, majd a kikelő peték elevenen felfalják amibe belepetézett, utoljára hagyva az idegrendszert, így a legvégsőkig fáj az áldozatnak?

Ki a felelős SZERINTED ezért? Netán a Zember? Vagy Féltékenység, A Seregek Ura? Esetleg "jó" ez?

2015. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kérdezed ezt tőlem,hiszen a TUDOMÁNYOS publikációkban megtalálsz minden választ!
2015. jún. 24. 00:52
 5/16 anonim ***** válasza:
durva cucc ez milyen rovar? Fűrészdarazsak nem? De ott bőven elpusztul az "áldozat" már a peték kikelése előtt
2015. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Ha egy program bugos, az talán nem a programozó hibája?


Kit kéne okolni az emberi faj tökéletlenségéért, ha nem azt, aki teremtette?


Ha van Isten - szerintem nincs -, és mindentudó meg jóságos, akkor miért ilyen romlott világot hozott létre?

2015. jún. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem a logikádat,de az ember nem program,hanem egy olyan lény aki rendelkezik azzal a szabadsággal,hogy mit válasszon.Általában a rosszat választja az ember.Hogy ennek mi az oka?Meggyőződésem szerint a Biblia adja meg a választ és a megoldást is,de ez már egy másik téma lenne.

Abban egyetértünk,hogy az ember sokkal nyitottabb a rosszra,mint a jóra?

És vajon miért?

2015. jún. 24. 01:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ember elhagyta Istent, ezért Isten is magára hagyta az embert és a világát, mivel nem fér össze a legkisebb rosszal sem. De csak egy ideig, amíg a tárgyalás, a bizonyítás és az ítélet lezajlik. És amíg meg nem menti, aki meg tud menteni. Ezért létezik ma olyan ROVAR (ha már a tudomány szóba került), amit említettél. Mert az élet, a jó már nem (és még nem) uralkodik a Földön, hanem a halál és a rossz uralma alatt van.
2015. jún. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#5

Jó lenne ha frissítenéd az infóidat.

Annak érdekében ugyanis hogy a kikelő lárváknak legyen mit enniük egészen a bebábozódásig, az a szerencsétlen rovar bizony nagyon is él!

2015. jún. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

és a fűrészdarázsról írsz itt is meg privátban is, természetesen dowkins könyveiből tudsz róla, és erre ilyenkor van időd, nem vagy te véletlenül durván szétfrusztrálva? Kötelező hittanórára járattak miközben a haverok már rég fociztak vagy mi történt?


mielőtt megkérded én a vizsgaidőszak miatt vagyok fent ilyenkor, és mikor már "füstöl az agyam" felnézek többek közt gyakorira

2015. jún. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!