Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlöl minket a világ? Jehova...

Gyűlöl minket a világ? Jehova Tanúi

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi miért gondolják, hogy azért gyűlöli őket a világ, mert Jézus "tanítványai", holott a világ más vallás képviselőt is gyűlöli, a sok keresztény felekezetet is gyűlöli, karizmatikusokat is gyűlöli. Kínában is bebörtönzik, felnégyelik a Jézusban hivő keresztényeket és Ők nem Jehova Tanúi....Szóval miért gondolják, hogy másokat nem Jézusért gyűlölnek?

2015. jún. 23. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
mivel egy olyan szervezethez tartoznak, amit gyűlölnek a rengeteg tévtanítás, világvégeidőpont, értelmetlen tanítások, hiteltelen bibliafordítások, családszétszakítások miatt, ezért érzikúgy a tagok, hogy gyűlölik őket. pedig a fejétől bűzlik a hal, a probléma az 500 részvényessel van...
2015. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem hanem inkább azt gyűlölik az emberek bennük ahogy viselkednek, amit tanítanak, stb nagyjából leírta az első válaszoló a lényeget.

Az önámittás amit ők mondanak, hogy Jézus nevéért gyülöli őket a világ.

Ők sajnos távól állnak Jézustól és inkább sajnálatra méltók mint gyűlöletre, de persze ők ezt tagadják, sőt kikérik maguknak ha netán egy más gyülekezethez tartozó ember "testvérnek" nevezi őket.

Tehát saját maguk váltják ki az emberekből a gyülöletet és ez az ők hibájuk, csak nagyon szeretnek újjal mutogatni másokra.

2015. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nem szarik senki a gyepemre, addig nem utálok senkit.


Üdv: A Világ

2015. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor te békés ember vagy gyep-mester...


Amúgy én azt sem értem, miért döngetik a mellüket a Jehova név miatt, hogy csak Ők használják Isten nevét helyesen.....egy kis történelem ( vagy az már nem érdekli őket?)

"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével. (Az első keresztény héber nyelvtan Johannes Reuchlin 1526-ban megjelent De rudimentis hebraici című munkája volt.) A szó 1520-ig nem volt ismert, ekkor vezette be Galatinus, amit azonnal meg is támadtak nyelvészeti, valamint történeti-teológiai alapokon.


A héber bibliaszöveg hagyományozási tradíciójának egyik alapja, hogy a szövegben szereplő valamennyi szó kap pontokat. A szövegben vannak olyan szavak, melyeknek más az olvasatuk (qeré), mint ahogyan le vannak írva (ketív). Ezekben az esetekben az olvasandó szó magánhangzói (pontjai) kerülnek a szövegbe írt „helytelen” alak alá, míg a a szó „helyes” írott alakja a margón szerepel. Ekkor a szövegben a szó alatt található magánhangzókat és a margón szereplő mássalhangzós alakot kell összeolvasni – ez lesz a helyes olvasat. (Másként: a javítás a szövegben lévő helytelennek tartott alak megváltoztatása nélkül úgy történt, hogy a helyes szót megbontották: mássalhangzói kerültek a lapszélre, magánhangzói a rontott alak alá. A szövegben eredetileg található szónak tehát nincsenek meg a magánhangzói. Az így kapott – immár kipontozott – szövegbeli alak neve scriptio mixta vagyis kevert írás és egybeolvasása súlyos hiba. (Legegyszerűbben onnan ismerhetőek fel, hogy a héber olvasás szabályi szerint kiolvashatatlanok, de a szövegben lévő szó felett mindig ott áll a lapszéli jegyzetre utaló circellus masoreticus, a maszoretikus köröcske is: ° .)


E jelenséget a héber nyelvészet כְּתִיב קְרֵי ketív qeré-nek nevezi – körülbelüli fordítása: írva van [de] olvasd [másként]. E ketív-qerékből rengeteg van, túlnyomó részük egyszerű helyesírási variációkat (pl. י j / ו w variációkat) tartalmaz.


Azoknál a szavaknál azonban, amelyek tömegesen fordulnak elő, az olvasandó szó magánhangzói ugyan továbbra is bekerülnek a szövegben lévő szó alá, a lapszélre azonban a helyes mássalhangzós alakok már nincsenek kiírva, mivel úgy vétetik, hogy azokat mindenki tudja. Ennek neve qeré perpetuum – állandó qeré, állandó olvasat. Ilyen szó Jeruzsálem héber neve, a hí ő nőnemű személyes névmás a Tórában és még néhány más szó, és ide tartozik az istennév is."


"A Jehova ejtéssel további probléma, hogy a szó így héberül megfejthetelen lesz, illetve értelmetlen (sőt bizonyos értelemben blaszfémikus) jelentést ad ki, alakilag ugyanis egy fordíthatatlan nőnemű(!) qal particípium passzívum lesz. Ugyancsak probléma, hogy míg ezt az alakot kiemelték, addig az alább következőt nem."

2015. jún. 23. 19:30
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Én ezt régebben jószándékúlag feltettem kérdésben, hogy tudják e honnan származik ez a szó? Hát amit kaptam, azt nem raktam ki az ablakba. Azóta tudom, hogy szándékosan vakok és süketek. Nekik nem Jézus kell, hanem egy kiváltságosnak tűnő helyzet, amivel többnek érezhetik magukat.
2015. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem imponál nekik, hogy nem szeretik őket... A Bibliában benne van, hogy örülni kell, ha Isten nevéért szenvedünk. Csakhát, a jehovisták és az Isten. Khm...

Kiragadnak egy-egy részt a Bibliából, és azzal futkosnak.

Nem tudom nálatok hogy van, de a mi városunkban folyton tologatnak ilyen kicsi kocsikat, amin őrtorony meg efélék vannak. Soha nem tudok úgy kimenni a boltba, hogy legalább egyet (egy párt, ugyanis nálunk kettessével járnak, és hihetetlenül okos fejjel beszélgetnek... Egyelőre nem láttam, hogy egy harmadik is csatlakozott volna hozzájuk) ne lássak.

Szerintem most is ha ezt elolvassa egypár, szent áldozatnak fogja vélni, hogy ne szóljon vissza, vagy ha meg is teszi, egy végtelenül gyöngéd és lekezelő hangnemet fog megütni...

2015. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Ez abból indul ki,hogy a vezetőik,mivel nem buta emberek(ha már valaki képes tömegeket irányítani,az tudhat valamit)fel vannak rá készülve,hogy a tanúkat jogos kritikák fogják érni hit-és stílusbeli dolgaik miatt.Pl.ha egy tanút elküldenek melegebb éghajlatra,mert vasárnap délben becsönget valakihez,az azért van,mert a "világ gyűlöli" őket.Vagy ha a Bibliával ellentétes dolgot magyaráznak,vagy önmaguknak ellent mondanak és ezt szóvá teszi valaki,az is csak egy tévúton járó lélek,akit csak sajnálni lehet tudatlanságáért,vagy pocskondiázó,gyűlöletkeltő személynek van titulálva, a Sátán irányítja zsigerből...Lényeg,hogy a tanúk ne lássák meg,hogy a saját tetteikért,szavaikért nekik kell felelősséget vállalniuk,mert akkor be is kéne ismerni amikor valamit rosszul csinálnak,akkor viszont borul a vezetői páholy tekintélye is.
2015. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik azt hangoztatni,hogy őket gyülöli a világ,mert Jézus követői(ezt a bibliábol idézik).Szeretik áldozatnak feltüntetni magukat és hangoztatni,hogy vélük az emberek csufolkodnak.Egy alkalommal a szomszédaim mentek valami Mária bucsura és a másik szomszéd aki Tanu,állt az ajtóba és röhögve kérdezte"na mi van,mentek Máriskához?".Hol is tartunk akkor? ki csufolódik a másikkal?
2015. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


A kérdésesdre: "Szóval miért gondolják, hogy másokat nem Jézusért gyűlölnek?" a válasz az, tömören és röviden, hogy NEM gondoljuk ezt.


A Szentírást gondosan olvasóként pontosan tudjuk, hogy "az egész világ a gonosz hatalmában van" (1János 5:19) Márpedig a "gonosz" mindenkivel szemben áll, aki Istent keresi/szereti ill. Fiát, a Megváltót akarja követni.


Bennünket is elszomorít és felháborít, amikor a híradásokból arró értesülünk, hogy a "gonosz" mindent megtesz azért, hogy megfélemlítse azokat, akik Istenhez és Jézushoz akarnak tartozni, mert tudjuk, hogy ez a célja. Nem kívánok most arra kitérni, hogy Jehova Tanúiként persze sok mindenben nem értünk egyet az ún. keresztény felekezetek nézeteivel/tanításaival , de azt is tudjuk, hogy nagyon sok embertársunk van, aki ezen felekezetek (névleges) tagja, és őszinte hívő. A "gonosz" támadása ellenük is irányul, mivel mindenáron az a célja, hogy megakadályozza őket abban, hogy eljussanak az igaz Isten ismeretére.


Jézus azt mondta: "Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt" (János 6:44) Mi hisszük, hogy az Atya (aki mindnyájunké), Jehova Isten még nagyon sok embert vonz Fián, Jézuson keresztül. A "gonosz" azonban mindent megtesz, hogy ezt megakadályozza.


Még sok mindent lehetne erről írni, de bízunk benne, hogy igaz lesz végül, amit Isten igér a prófétával: "Bizony, kerestek majd engem, és megtaláltok, mert teljes szívetekből engem kerestek" (Jeremiás 29:13)

2015. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó ,


Sok Jehova Tanúja nem úgy gondolja, mint te ( te normálisnak tűnsz ), épp ezért írtam ki a kérdést

2015. jún. 24. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!