Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy jehova tanúja vallású...

Egy jehova tanúja vallású fiúval járok. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve vagyunk együtt nagyon szeretjük egymást és teljenes normálisan viselkedik nála rendesebb fiúval nem találkoztam. Anyukája jehova de apukája úgy tudom nem vallásos. Még nem tudják hogy együtt vagyunk.


Baj lehet a fiúra vagy rám nézve ez a kapcsolat?

Mi történik ha az anyja megtudja?

Engem is meg akar majd téríteni?

Mit tesz ha nem fogok? (Katolikus vallású vagyok és maradok is)

Kitagadná a saját fiát?


16/L 17/F



2015. jún. 27. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Naná.

Jönni fog az agymosás, a tudományellenesség, az orvosi ellátás megtagadása, meg az összes hozadék.

2015. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha a fiú is vallásos, akkor téged is meg akar téríteni. Különben nem tarthat veled komoly kapcsolatot.
2015. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 KZitus ***** válasza:
34%

Szervusz


A kérdéseket, amelyeket itt kiírtál, smelyek nyugtalanítanak, miért nem kérdezed meg a fiútól?

Hiszen azt írod, "szeretjük egymást és teljenes normálisan viselkedik nála rendesebb fiúval nem találkoztam." ????

Ha mégis a háta mögött informálódsz RÓLA, mennyire tiszteled őt?, vagy mennyire komoly a kapcsolat? Nem érzed hogy amit tesszel, nem fer vele szemben?

Még gyermek vagy, de ezeken a kérdéseken hidd el, jó ha gondolkodol. A saját,további kapcsolataid érdekében.

Még csak véletlenül sem volt szándékomban kioktatni tégedet. Csak ezek a dolgok jutottak az eszembe... Ha megbántottalak, elnézésedet kérem:-)

Szeretettel üdvözöllek: Zita

2015. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Miért hiszi azt mindenki, hogy az összes Jehova tanú hülye? Nekem keresztanyukámnak a szülei Jehova tanúi és tök normálisak. Komolyan már engem zavar, hogy az összes Jehova tanút hülyének nézik, pedig én nem vagyok az csak zavar már ez az állandó általánosítás.


"Baj lehet a fiúra vagy rám nézve ez a kapcsolat?"


Nem hiszem. Miért lenne baj?


"Mi történik ha az anyja megtudja?"


Semmi, örülni fog, hogy a fiának van egy barátnője.


"Engem is meg akar majd téríteni?"


Nem hiszem, nem tudom.


"Mit tesz ha nem fogok?"


Semmit.


"Kitagadná a saját fiát?"


Nem valószínű.

2015. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ozmium42 ***** válasza:
57%
Csak rosszul sülhet el: kezdetben kényszeríteni próbálnak majd, hogy legyél te is tanú, ha nem megy, akkor a fiút fogják terrorizálni, hogy szakítson veled, ha nem szakít, akkor megbüntetik, kizárják őt.
2015. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
MENEKŰŰŰŰŰŰLJ!
2015. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
57%

nekem fura, hogy fél év után még csak meg sem említett otthon. egyébként meg két emberről szól egy kapcsolat, ha őszintén szeret akkor nem fog a vallása miatt szakítani veled a későbbiekben is.

és ha próbálnak győzködni, megmondod, hogy te katolikus vagy, tiszteletben tartod az ő vallásukat is, ők is tartsák tiszteletben a tiédet.

2015. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nos ez úgy volt hogy megbeszéltük még az elején hogy nem nagyon fogunk a vallásainkról beszélni és azóta is kerüljük ezt a témát.
2015. jún. 27. 20:36
 9/16 A kérdező kommentje:
Viszont attól félek hogy ha komolyabban belemennénk az nem tenne jót a kapcsolatunknak mivel a végkimenetel az lesz vagy engem enged el és marad a jehováknál vagy pedig őket engedi el és velem marad.
2015. jún. 27. 20:38
 10/16 A kérdező kommentje:
De hát ugye még csak 16-17 évesek vagyunk még egyikünk sem tudja hogy komolyodik-e ez a kapcsolat és akár életre szóló lehet vagy mindketten valaki mashoz megy-e hozzá és így elég nehéz ilyen nagy döntéseket hozni.
2015. jún. 27. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!