Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a fenevad bélyege a vasárna...

Ha a fenevad bélyege a vasárnapünneplés lesz, akkor a jövőben ezek szerint változni fog az üdvösség feltétele?

Figyelt kérdés

Most Krisztusban való hit, a törvény cselekedetei nélkül, de a jövőben lesz ún. Egyparancsolat,a szombat betartása a vasárnappal szemben? Mi lesz azzal, aki pontosan tartja majd a szombatot a vasárnaptörvénnyel szemben, de mondjuk hazudik vagy lop. Mi van azzal, aki vasárnaptörvénykor is hisz Jézusban, de nem tartja a szombatot? Sorolhatnám a variációt. Ha ez történik, akkor az Újszövetség egyes részei hatályon kívül helyeződnek? Főleg a Római és a Galata levél, ami a törvénykezők ellen szól és azok ellen, akik cselekedetekből akarnak üdvözülni.

Ha pedig az üdvösségem hálájaként tartom a szombatot, akkor nem inkább azt kellene tenni, amit a Biblia ír? Jakab 1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól. A szombattartás képmutatás, az hogy a fenevad bélyege a vasárnaptörvény lesz, az meg a képmutatás önigazolása. Tehát az önigazultság önigazolva van. Várom a vélényeket



2015. jún. 30. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy mindez az adventista vallást érintő kérdés
2015. jún. 30. 14:04
 2/75 anonim ***** válasza:
81%

Ez csak egy h.n. adventista fikció, nem kell vele foglalkozni.


Kezdjük ott, hogy azok a keresztények, akikre az adventisták ráfogják, hogy "vasárnapot" ünnepelnek, valójában nem azt teszik, hanem "vasárnapON" ünneplik Jézus feltámadását. Velük szemben, akik "szombatotOT" ünnepelnek.


Én nem ünneplek sem szombatot sem vasárnapot, de értelmetlen dolognak tartom így kihegyezni a vitát ebben a kérdésben, ahogy az adventisták teszik.

2015. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
72%

Isten nem foglalkozik ilyen értelmetlen, babonás rituálékkal és azzal sem, hogy minek hazudod magad vagy kiben hiszel. Istent azt érdekli, hogy milyen ember vagy. Mondhatnám a kedvedért, hogy az érdekli, hogy mekkora a hited. De akkor azt hiszik párán, hogy ha döngetik a mellüket, hogy keresztények, minden rendben van és nem létezik bűn.

Hit nincs cselekedet nélkül. Az igazi hívő nem elzárkózik a világtól, mint a talentumos példában, hanem az elveszett bárányokhoz jött a farkasokhoz.

2015. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem írtam oda a kérdésbe, hogy inkább adventista kritika szempontjából tettem fel a kérdést. Én úgy hiszem, pontosan tudom a választ. Egy semmi vagyok, Jézus nélkül nem érek még egy nagy nullát sem. Él bennem Jézus, minden az Ő jóvoltából történik, nekem pedig hallgatnom kell a Szent Szellem vezetésére és az Igére, a Bibliára. Avedntistáknak meg gondolatindítónak is szántam ezeket a kérdéseket, ellentmondásokat, hátha valaki eszmél, h valami nincs rendben náluk
2015. jún. 30. 14:15
 5/75 anonim ***** válasza:
48%

Azért az adventisták szerint az üdvösséghez még vetgetariánusnak is kell lenni, meg tartósítószereket sem szabad fogyasztani.

De úgy látszik, hogy nincsenek itt adventisták, úgyhogy nem fogsz tőlük választ kapni.

2015. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:

Igen tudom, direkt nem kevertem bele az étkezés témát, mert azt elcsúsztatják világi statisztikákkal és kikerülik ezt a kényes témát (elterelik).

Bár az 1 Tim 4.4-et is félremagyarázta Péter, hogy ott Pál csak a tiszta állatokról beszél

1 Tim

4,4 Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek [Tit. 1,15.] azzal;


Ezek szerint nem Isten teremtette a tisztátlan állatokat... Vagy az adventisták nem értik a "minden" szó jelentését

2015. jún. 30. 15:29
 7/75 anonim ***** válasza:
Szeretik magukról a kiválasztottságot hinni. Nem hallottad még azt a szájukból, hogy nekik kell a munka nehezét elvégezni, hogy a világon hirdessék Isten parancsát, ami a szombat? Mert én igen. Meg azt is, hogy minden más egyház hazudik és félrevezeti a híveket. Jehova tanúi pepitában.
2015. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szomorú, hogy ilyen képetek van rólunk adventistákról. Azért is szomorú, mert nyilván vannak rossz tapasztalataitok olyan szélsőséges adventistáktól, akik ezekre helyezik a hangsúlyt.


A valóság ezzel szemben az, hogy mi adventisták egy konzervatív protestáns felekezet vagyunk, akik büszkék a hitvalló őseikre, Lutherre, Kálvinra, a Wesley testvérekre, mindarra amit ezek az emberek felismertek és elértek, éppen ezért testvérnek tekintünk minden más felekezetbe tartozó keresztényt.


Mi azt hirdetjük, hogy az üdvösség Isten ajándéka az ember számára, melyet a Jézus Krisztusba vetett hit által nyerhetünk el, ez így van most, és így lesz amíg a földi történelem lezárul.


A fenevad bélyege a Sátán által befolyásolt gondolkodásmód és cselekedet, ezt tanítjuk, erről szól Jelenések könyve 14:9 is.


Az egész kérdésed nem más mint egy ócska provokáció arra nézve, hogy lejárass minket. Nem tudom milyen indítékból teszed ezt, de hogy ez a fajta szeretetlen megosztó magatartás nem Krisztustól való abban biztos vagyok. Magát a kérdéshez fűzött kommentedet pedig hadd ne minősítsem, szomorú, hogy ilyen kitalációkat terjesztesz anélkül, hogy annak valóságtartalmáról meggyőződnél. Csak egyetlen gondolat ehhez a lejáratósdihoz: "amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal." (Lk 6,31).


Üdv. Péter

2015. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:
Pétr, most még válaszolok. Olvasd el fentebb, h miért írtam ezeket, már megindokoltam. De annak tartod, aminek akarod, hisz törvénykező vagy, ítélkezel, ahogy a törvénykezőkhöz szokás
2015. jún. 30. 19:10
 10/75 A kérdező kommentje:

"A fenevad bélyege a Sátán által befolyásolt gondolkodásmód és cselekedet, ezt tanítjuk, erről szól Jelenések könyve 14:9 is. "


Ezt is tanítjátok, meg, amit írtam is. adventista voltam, tanító, nekem nem tudod behazudni, hogy mit hirdettekés mit nem, mert ott voltam köztetek. Nem azt láttam, amit Te mondesz, hanem, amit láttam. Ezért nem provokáció ez és ezért ítélkeztél. Vagy talán minden körülményemet, gondolatomat ismered a múltamból és a jövőmből, hogy ilyen precízen ítéletet mondtál, amire csak Isten képes?

2015. jún. 30. 19:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!