Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagytok ennyire elfoglal...

Miért vagytok ennyire elfoglalva Jehova tanúival?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok.

Őszintén szólva már kicsit zavar,hogy a legtöbb kérdés hozzájuk szól!

Már sokan próbáltak nekik segíteni,rávilágítani a hibákra.

Egyszerűen nem látnak a szemüktől!

-Isten nevét szádra hiába ne vedd!

-Bibliához se hozzá tenni,se elvenni nem lehet.

Szerintem a legtöbb ember közülük, nem is olvasott még

rendes Bibliát.



#Biblia #Jehova tanúi #rávilágítás
2015. júl. 1. 18:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ja!

A talán legfontosabb amit figyelmen kívül hagynak:ember fia nem tudhatja a világ végének pontos dátumát.

De minden hiába,észre sem veszik amit mondanak nekik.

Akkor miért nem más felekezetekhez szólnak a kérdések?

2015. júl. 1. 19:02
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszem, hogy van egy válasz erre, de nem biztos, hogy a helyes válasz.

Én úgy gondolom, hogy itt nem is a Tanúk a "célpont" hanem inkább azok akik esetleg leendő tanúkká válhatnak.

Ezek a kérdéseket nem nevezném provokatív kérdéseknek hanem inkább "figyelmeztető" kérdések.

De lehet, hogy tévedek! :)

2015. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

KZitust is már annyian támadják,próbál kedves válaszokat írni a saját tudása szerint.Sajnálom,hogy nem lehet Őt onnan kimozdítani,mert ő sem látja a lényeget.Néha én szégyenlem magam,hogy milyen válaszokat kap.

Ő legalább ki meri írni a nevét.

Ez azért kevesekről mondható el.

2015. júl. 1. 19:19
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Igen egyetértek veled, mert azért vannak "rosszindulatú" hozzászólások is ezt mindannyian látjuk.

Kzitus azért "különb" a testvéreinél de sajnos ő sem akarja tudni, hogy nem igazán jó helyre csöppent bele. Dehát ő tudja! :)

Majd talán egyszer ő is meglátja a fekete penészt a glazúr alatt és többet nem eszik belőle.

2015. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a kérdést már én is feltettem úgy 3 hónapja.

Egyszerűen nem értem, hogy 5-ből 3 kérdés miért jehovás a Vallás kategórián belül, amikor egy teljesen jelentéktelen szervezet és az átlagember max. akkor kerül velük kapcsolatba, amikor becsöngetnek, hogy zaklassanak.

2015. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha megbocsátani nem elég hétszer, hanem hetvenhétszer is kell, akkor egy hamis tanító foglyának a szemét hányszor kell Istennel együtt megpróbálva felnyitni?

Kzitus csak egy nick, csak mert ismerjük ezt a betükombonációt és látjuk, hogy Kzitus néven szokott írni valaki, ettől még nem ismerjük, csupán csak ismeretet szereztünk róla ;)

2015. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Ennek külön története van. Valamikor még ez a téma is kiegyensúlyozott volt, aztán megjelentek a Tanúk, és téríteni kezdtek. Erre mások úgy érezték, hogy az olvasók érdekében válaszolniuk kell. Ezután ellentámadásba mentek át, és direkt rá akarnak cáfolni a Tanúkra a kérdezgetéssel.

2015. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy elnézem: Mert ők azok, akik nagyszámban a "túloldalon" vannak. Valamint az ő hitük megy talán a legtöbb helyen szembe a valósággal és ésszerűséggel.
2015. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Nincsenek nagyszámban a túloldalon, csupán feltűnően nem lehet velük beszélgetni sem. Bemásolnak egy oldalnyi marhaságot a weboldalukról, az ember válaszol rá, de ha a válasz olyan, ami veszélyezteti a teológiájukat, akkor egyszerűen nem válaszolnak rá, mert ezt tanítják nekik.

Akik el vannak foglalva velük, azok menteni akarják őket.

2015. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén megvallom hogy pont ezek a kérdések amiket itt Jehova Tanúihoz intéztek a GYK-n, na pont ezek amik rávilágítottak nekem is arra hogy NE tartozzak közéjük.....pedig már majdnem.....
2015. júl. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!