Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor (kb. hány éves korodban)...

Mikor (kb. hány éves korodban) és minek a hatására kezdtél Istenben hinni?

Figyelt kérdés
Mikor jött el az a pont az életedben, amikor úgymond megbizonyosodtál Isten létezésében? Mert szerintem még annak is, aki kisgyerekkorától kezdve vallásos nevelést kapott, eljön az életében egy pont (vagy esemény), amikor már nem azért hisz, mert a szülei azt mondják neki, hogy kell, hanem azért mert valamiképp önmaga is megbizonyosodik v. átéli v. átérzi Isten létezését. A kérdés természetesen azoknak szól, akik hisznek Istenben :)
2010. márc. 4. 09:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Erős a gyanúm, hogy nincs ilyen "pont", ne várd a csodát. Keresés van és kisebb-nagyobb aha-élmények.
2010. márc. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És milyenek ezek a kisebb aha-élmények? Jó, akkor máshogy fogalmazok: engem az az út érdekel, hogy hogy jut el valaki az istenhithez.
2010. márc. 4. 09:54
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Első ez baromság.

Minden hívőnek van az életében egy pont ( mondjuk így) amihez tudja kötni,hogy mikor adta át az életeté Istennek, tette le bűneit Kriszuts lána elé. Inne mondja ,hogy megtért.

Nekem ez a "pont" ese,mények sorozata: lehetőséget kaptan egy keresztyén táborban nyaralni,ott olyan embereket ismertem meg akik sokat adtak kulturálisan, nemzeti öntudatban és emberségben, olyan dolgokban erősítettek meg amelyekben addig is hittem ( s nem az Istenhitemről beszélek most). Új barátokat szereztem és ekkor tudtam meg,hogy felvettek az általam vágyott főiskolára. S a következő évben vissza térhettem és szerezhettem még barátokat, itt ebben a konferencia sorozaton tértem meg. Ekkor 23 éves voltam. előtte i tudtam Istenről és ismertem.

2010. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Biztos lesznek, akik nem hiszik el, de ez akkor is igaz. Általános iskolás 1. vagy 2. osztályos voltam, és menzán ebédeltünk, egy külső asztal közlekedő felőli oldalán ültem, ahol már nem volt mögöttem asztal, és úgy éreztem, hogy valaki a vállamra teszi a kezét, nem állt mögöttem senki. Ez volt egy olyan pont gyerekként, ami megerősített. Később volt egy álmom (ez már középiskolás korban), amiben meghaltam, és kívülről láttam magam és a családot, nagyon nyugodt pillanat volt, és nem a semmiben végződött, azóta nem félek a haláltól. Idő közben az egyházban többször is meginogtam, aztán ráálltam egy olyan nézetre, hogy szelektálni kell és külön kell tudni választani azokat, akik igazán hitelesek azoktól, akiknek mindez csak színjáték, látszat, dísz, de tartalom nélkül.
2010. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az első sem írt hülyeséget. Gondolom, nem mindenki egyforma úton jut el a hithez. Lehet, hogy valakinek sok kisebb élménye van, valakinek meg egy vagy kevés nagy. Egyik sem rosszabb a másiknál. Szerintem pont az egyéni utak különböző változatai érdekesek :)
2010. márc. 4. 10:05
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen hatásra,én így születtem..egyszerűen tudok róla,és pont! :D :PP
2010. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szóval világ életedben hittél benne, és soha nem kétellkedtél? Érezted valaha, valamilyen formában Isten "jelenlétét" az életedben, vagy csak önkéntelenül alkalmazkodtál a téged körülvevő emberek hitéhez?
2010. márc. 4. 10:08
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
előző vagyok,azaz nem a bibliában leírt ellentmondásos és emeri tulajdonságokkal felruházott hamis istenképben hiszek,hanem az egyetlen jóságos,intelligens Istenben!
2010. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, a Biblia által vázolt Isten is jó, csak egyesek, akiknek ez érdekében áll, elferdítik.
2010. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
semmilyen emberi hithez nem alkalmazkodtam,körülnézek és tudom..nem sokan látják,de én látom,mert ez nekem tény..és akkor kételkedtem volna,ha nem lennék életben..
2010. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!