Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti is hinnétek így istenben?

Ti is hinnétek így istenben?

Figyelt kérdés
Ugye akik hisznek mondjuk a keresztény katolikus istenben azt a szüleik megkeresztelték és ök mondták el neki nagyrészben hogy igenis van isten. De ha nem mondták volna el hogy van vallás és nem is tudott volna sehonnan róla kor is rátalált volna istenre. Ti rátaláltatok volna istenr?

2015. júl. 11. 21:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ő talált énrám.
2015. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim nincsenek megkeresztelve, ha jól tudom. Nem is beszéltünk otthon Istenről.

Iskolás koromban kezdtem el járni hittanra, mert érdekelt, és utána lettem megkeresztelve.

2015. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Én fordított példát tudok. Gyermekként mélyen vallásos nagyszüleimnél nevelkedtem, gyakorlatilag együtt a nálam másfél évvel idősebb nagybátyámmal. Nagyszüleim mindent elkövettek, hogy vallásos irányba tereljenek, de én mindig mindent TUDNI akartam. A hit nem elégített ki. Így történt, hogy a nagybátyámból pap lett, belőlem ateista.
2015. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
a megkeresztelés és a hitben nincs összefüggés, régen ez volt a divat de nem sokan hisznek közülük benne
2015. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:

A kettőben tényleg nincs összefüggés. :)


Bár megvagyok keresztelve (kb. fél éves lehettem, amikor megtörtént), mégsem vagyok vallásos, nem hiszek istenben.

2015. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

A kérdésed teljesen értelmetlen.

Hogy talál rá valaki a keresztény Istenre, aki soha az életében nem hallott róla?

Meg mi az, hogy rátalál valaki Istenre? A muszlimok meg rátaláltak Allahra? Szerinted hogy találtak rá, ha nincs is szerinted, mert te keresztény vagy és nem hiszel benne?

2015. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
NEM.
2015. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, te milyen közösségben élsz, de nálunk már általános iskolában is volt szó a kereszténységről, még csak nem hittanórán, hanem irodalomból és történelemből, így azok is tanultak róla, akik nem vallásos családból jöttek. Még csak az iskoláig se kell eljutni, már egy óvodás gyerek is rákérdezhet, hogy pl. mire való a templom. Képtelenség, hogy Európában valaki ne tudna róla, hogy létezik ez a vallás, ahhoz barlangban kell élnie az illetőnek. És ha hall róla és esetleg érdekli, utánanézhet, kérdezősködhet. Több embert is ismerek, akik így keresztelkedtek meg.
2015. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Ozmium42 ***** válasza:
0%
Az ego játéka, hogy az ember szereti abba a képzeletbe ringatni magát, hogy a saját erején felül még egy láthatatlan ember, aki helyesli az ő céljait, hatalmas erejével támogatja, és biztosítja a szerencséjét. Ezért spontán kialakul valamilyen (bármilyen) istenkép. Nincs rá orvosság, racionalitás útján van esély belátni ennek a tarthatatlanságát.
2015. júl. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem, fel sem tűnt volna, hogy a keresztény isten hiányzik az életedből, vagy Buddha, vagy Zoroaszter, vagy egyáltalán egy isten. A világ ugyanúgy működik istennel és isten nélkül is.
2015. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!