Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisztek Istenben? Mert...

Miért hisztek Istenben? Mert így neveltek a szüleitek? Vagy van ennek vmi oka?

Figyelt kérdés
vagy mert mindenki azt mondja, hinni kell mert a pokolra jutsz ?
2015. ápr. 2. 23:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%

Erre lettem beprogramozva. Tulajdonképpen amennyire hiszek, annyira nem.

Hiszek, de amíg nincs bizonyítéka tagadom.

És nem mások meséjében hiszek, hanem a sajátomban.

2015. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

engem kiskorom óta arra neveltek a szüleim, hogy higyjek Istenbe, meg hogy imádkozzak...


de én személy szerint semmi jelét nem látom annak hogy létezik...

2015. ápr. 2. 23:13
 3/30 anonim ***** válasza:
30%
Az egész világ Isten létezésének a bizonyítéka. Nem tudom milyen gyülekezetbe jársz, de, ha olyanba amelyik nem csak névlegesen keresztény akkor láthatod, hogy az emberek milyen változásokon mennek keresztül, láthatod a démonoktól való szabadulást, a Szent Szellem munkáját (pl. nyelveken szólást), gyógyulásokat. Hinni nem józan ésszel kell, idő kell ahhoz, hogy Isten teljesen átformáljon. Jézus munkásságát a korában sokan látták és rengetegen megtértek és hitték, hogy Ő a Messiás, ellenben voltak olyanok akik a csodák ellenére is elítélték (pl. farizeusok), ez mutatja azt, hogy a hithez önmagáéban nem elég a fizikai megtapasztalás.
2015. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%

Nekem pont hogy a fizikai tapasztalás hiányzik.

Ami jel van pedig messze nem egyértelmű és a Bibliára meg főleg nem húzható rá.


Amúgy engem is hívőnek neveltek. Nem tértem meg, inkább ki a hitemből.

2015. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%
Túl sokat olvastam az őrült ezósoktól és bigottaktól, az ítélkezéstől meg kijön a belem.
2015. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne.
2015. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%
Meg nézem az egyik bűnügyi csatornát ami provokál. Egy rothadt szánalmas kis lúzer valentin napon boldog embereket ölt random, mert ő a kutyának sem kellett. Ilyenkor elborul az agyam.
2015. ápr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%
Szerencsére megdöglött. Meg az a féreg is aki megölte a lánya barátját, majd meg is erőszakolta a lányát. Azt is a patkányokhoz dobnám.
2015. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

"Az egész világ Isten létezésének a bizonyítéka."


:D Ha neked ez bizonyíték...

A világ létezése egy dolgot bizonyít, hogy létre kellett hogy jöjjön különben nem létezhetne. A "hogyanra" ez nem válasz.

2015. ápr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 openyoureye ***** válasza:
29%
Bocs, hogy kérdéssel válaszolok: És te miért nem hiszel? Mert nincs materiális eszközökkel bizonyítva? Tehát te a futóverseny végéig míg el nem dől minden úgy véled jobb azt képzelni, hogy utolsó leszel, mint bízni magadban? A bizonyítatlanság azonnali negativitást kell, hogy szüljön? Ne feledd, tagadni azt lehet amit biztosra tudsz cáfolni. A szkepticizmus pedig nem egyenlő, nem is volt és nem is lesz soha az ateizmussal. Az ateizmus már egy szélsőséges elképzelés és még csak véletlenül sem nevezhető szkepticizmusnak. A szkeptikus nem állít olyat, mely nincs bizonyítva, ezzel szemben az ateista igen. Gondolkozz el ezen.
2015. ápr. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!