Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel lehetne bizonyítani a...

Mivel lehetne bizonyítani a bibliából, hogy Péter járt rómában?

Figyelt kérdés
JT elvetik azt,hogy Péter járt Rómában,de más protestáns felekezetek elfogadják,épp azért kérdem ,h akkor a JT-k miért kardoskodnak miatta?

2015. júl. 15. 23:13
1 2
 11/12 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bár már írták előttem: a Biblia nem említi, hogy Péter járt volna Rómában - én is leírom.

Protestáns felekezet tagja vagyok és úgy tudom, Péter nem járt Rómában.

Van olyan katolikus hagyomány, amely azt tartja, hogy Péter volt Róma első püspöke - megvan az oka, hogy így gondolják és nem gondolom, hogy piszkálni kéne őket ezért vagy bárkit, aki így gondolja.


Hogy Jehova Tanúi miért kardoskodnak ellene, az már egy másik lapra tartozik.

A mai Jehova Tanúi azért kardoskodnak ellene, mert így tanították őket. Nem néznek utána. Elfogadják, amit tanítanak nekik. Hogyan lehet egy embert egyik egyházból a másikba áthozni? Ha mozdítottál már nehéz szekrényt vagy háztartási gépet, akkor tudod. Döntöd jobbra, döntöd balra, taszigálod kicsit és már arrébb is ment. Ha meginog valaki, abban fog bízni, aki elkapja. Ahhoz, hogy valaki meginogjon arra van szükség, hogy valamiben kételkedjen, akkor is, ha az lényegtelen. Na ezért kardoskodnak a JT ebben a témában. Arra utaznak, hogy bebizonyítsák neked, hogy nem is ismered a Bibliát elég jól - és majd nálunk megtanulod.

Nem a kérdés a lényeg, hanem a szándék! Az ördög is hiába idézett a Bibliából - a szándéka volt a lényeg, nem az, amit mondott!

Légy józan és tanulmányozd a Bibliát és legyen sok-sok kérdésed, és ha nem találod a választ a Bibliában, tedd fel Bibliát forgató embereknek a kérdést!

Hajrá! :)

2016. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 21. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!