Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás?

Melyik az igazi vallás?

Figyelt kérdés
Szeretnék hinni Istenben és Jézusban .. De nem akarom azt hogy akármilyen szektába vagy vallásba belépjek mert ott szó van róluk én azt akarom h az igaziba lépjek be . Van valakinek fogalma hogy melyik lehet az ? Nem akarom azt h kötelező legyen pl:. a keresztelkedés vagy valami csak akkor ha én is akarom.

2015. júl. 16. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne lépj be ebben az állapotba sehova, majd ha megtértél. A hitet Isten adja, nem te dolgozod ki magadban.

Kérd meg Istent, ha tiszta szívvel keresed, hogy segítsen és vezessen. Majd utána elvezet téged abba a gyülekezetbe, ahol a legjobban tudod őt szolgálni. De amíg még keresztségre is ellenkezel, addig hagyd.

2015. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Kezdjük ott, hogy kb. ötmilliárd ember nem is fogadja el Jézust istennek :)


Ne lépj be egybe se, különösen azért ne, mert valaki ezt mondja/tanácsolja. Ha érdekel a dolog, olvasd el a nagyobb vallások szentírásait, gondolkodj el rajtuk, vesd össze élettapasztalataiddal, és akkor esetleg beléphetsz valamely egyházba, legyen az keresztény, hindu vagy muszlim.

2015. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a történelmi egyházak (református baptista evangélikus ortodox katolikus) ilyenek amiket írsz, semmi nem kötelező, nem szekta stb


persze egyes gyülekezetek ezek közt is csupa alja ember, ha nem jön be valamelyik lazán átmehetsz a másikba, vagy egy másik templomba ugyan annál az egyháznál (nálunk pl 2 református gyülekezet van, hát ég és föld)


menj be, említsd meg a papnak(lelkésznek) hogy érdekel a dolog, de még egyelőre csak érdekel, esetleg ha vannak valahol haverok menj oda


protestánsokat javaslom első körben (baptista, evangélikus, reormátus) két okból:


1: jóval egyszerűbb

2: jobb a közösségi élet, ahhoz hogy keresztény legyél pedig jó ha vannak tesók (keresztények egymásra mint "testvérek" hivatkoznak)


és későb ismerd meg a katolikus és ortodox véleményt is, mielőtt valaki részrehajlással vádolna én ortodox vagyok


jó ha olyan gyülekezetet tudsz találni ahol van "ifi" már ha abban a korban vagy, sok fiatalnak az sokat segít ha a kortársai között kezdhet el lenni, és persze ott is minden érdeklődőt szívesen várnak


ha komoly az elhatározásod(szóval úgy döntesz ez kell neked) akkor egy rövid tanulási időszakon kell átesned, nincs vizsga vagy ilyesmi, alapvető keresztény nézeteket ismersz majd meg, és ennek a végén megkeresztelnek


ha 12-13 éves vagy akkor viszont hosszabb ideig szokás tanítani az embereket


ha esetleg ortodox akarsz lenni, na ott szélsőségtől szélsőségig vannak a dolgok, előfordult már ,hogy valakivel a pap beszélgetett pár órát, aztán azt mondta, akkor következő vasárnap keresztelés, volt akinek meg 5 évig kelett "tanulónak" maradnia, rendeznie az erkölcseit, pl jótékonykodnia kellett, öregeknek segíteni meg ilyenek :D

2015. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha csak szeretnel hinni, akkor te nem vagy hivo, meg kevesbe vallasos.
2015. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyi vallás közül nehéz kiválasztani melyik az igaz (ha van egyáltalán). Inkább ne válassz, így megmenekülsz attól, hogy hamis tanokra fecséreld az idődet.
2015. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

egyértelmű, hogy WATCHTOWER INC az. azaz az ŐRTORONY ZRT.


130 ÉVES TÖRTÉNELMÜK ezt teljesen alátámasztja. tévedhetetlenek, és értik, mi zajlik a világban. tagjai között tapintható a szeretet, a pénz semmilyen szerepet nem játszik nálluk, miként az INC (zrt) társasági forma ezt bizonyítja is. egyedűl ők használják az isteni nevet, mindenki más szerint Istennek nem ez a neve.

(irónia)

2015. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha vallást keresel akkor nagy bajban vagy.

Jézust keresd, és Ő majd mutatja az útat ne aggodj! :)

De ha mégis minden áron vallás által akarsz Jézushoz közeledni akkor kerűld azokat a vallásokat amelyek a következő betükkel kezdődnek.


H,I,J,K,M,S


De mondom, előbb inkább Jézust keresd fel és Ő akkor biztosra vezet.

2015. júl. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azért azt vegyétek figyelembe, hogy a kérdezőt csak érdekli a dolog, és nem akarja, hogy egy szekta behálózza, szerintem ez egy érthető álapot, én is jártam több mint egy évig templomba, meg olvastam a dologról mielőtt azt tudtam volna mondani, hogy na ez az ami kell nekem
2015. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérd Isten vezetését; ha jó vele a kapcsolatod, akkor ő majd megmutatja, hogy hova menjél.
2015. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Igaza van följebb a válaszolónak, ne vallást keress, inlább a Bibliából ismerd meg Krisztus tanításait, és légy a követője. Tedd azt, amire tanít, amit kér tőled. Ő ugyan is a keskeny ösvényhez vezető utat mutatja meg neked, amely a tanítása szerint az örök életbe vezet :-)

2015. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!