Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vagy a keresztény...

A zsidó vagy a keresztény vallásba érdemesebb betérni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokat gondolkoztam, de teljesen el vagyok bizonytalanodva, hogy melyik vagyok igazán én, hova is tartozom valójában, melyik az amelyikben én is hihetek.

2015. júl. 16. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Ahogy én látom, a zsidó valláshoz zsidó származás is kell!
2015. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, és számomra a vallás nem feltétlen az, hogy papírod van róla, hogy valóban az vagy-e, hanem hogy miben hiszel.
2015. júl. 16. 20:30
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Kereszténység számomra a nyomort jelentette. Nélküle sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és kevesebb a zúzódásos kék folt is a testemen (Viva la piarista gimnázium).
2015. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

Abba a vallasba erdemes beterni, amivel azonosulni tudsz, es akkor amikor azonosulni tudsz vele. Ahogy en latom neked egyelore nem a beteresen kellene tornod a fejed, hanem az ismeretszerzesen. Senki sem tudja neked megmondani, hogy melyik vallasba erdemesebb beterni (vagy legalabbis nem lenne etikus ha igy tenne), ez ugyanis egyeni szivugye mindenkinek. Raadasul mind a zsidosagnak, mind a keresztenysegnek kismillio agazata van.

Jarj el kulonbozo felekezetekbe, ismerkedj meg mind a tanitasokkal, mind a tagokkal. Ha megtalaltad a neked valot, magadtol is tudni fogod, mert ugy fogod erezni, h hazatalaltal.

2015. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
A zsidó vallás el van maradva vagy 2000 évvel..De te tudod melyik áll közelebb közelebb hozzád.
2015. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Apropo, termeszetesen nem kell zsido szarmazasunak lenned, hogy beterj, ez netto hulyeseg.
2015. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
a zsidó vallásnak nagyon fontos része a zsidó történelem, akkor az "igazi" ha az őseid is zsidók voltak, a kereszténységnek nincs ilyen "vetülete"
2015. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Kérdezd meg magadat, hogy elfogadod-e Jézust megváltódnak? Ha igen, akkor keresztény, ha nem, akkor zsidó.


Egyébként, ha csak betért vagy, és nem származás szerint zsidó, akkor nem fogadnak el teljes értékű zsidónak.

2015. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Roland G. ***** válasza:
31%

Szerintem ne vallást keress,keresd a Biblia Istenét!

A zsidó vallásról annyit,hogy 613 parancsot kell megtartanod,s egyet megszegsz,átok alá kerülsz.Ezzel az a probléma,hogy például ha valaki egy halottal érintkezik,akkor a mózesi törvény szerint rituálisan tisztátalan lesz,s ha nem tisztul meg,akkor örökre rajta marad a tisztátalansága.A megtisztuláshoz kell egy vörös tehén,amit elégettek annak idején,és a hamvával elegyített vízzel lett tiszta az illető.A gond az,hogy 2000 év óta nincs vörös tehén,s a Judaizmus hivatalos álláspontja szerint,ma egész Izrael a halotti tisztátalanság alatt van!Ez csak egy példa!


A kereszténységről meg ne legyen olyan látásod,hogy nehéz,vagy megtarthatatlan.Ez igaz,ha önmagadra nézel,de kizárólag az Istenbe vetett bizalom által fog változás beállni az életedben,nem a te erőfeszítéseidből,hanem Isten természetfeletti beavatkozásától.Én így éltem meg!


-Roland

2015. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

Azokkal értek egyet, akik az írták, különbözõ megfogalmazásban, hogy

"Jarj el kulonbozo felekezetekbe, ismerkedj meg mind a tanitasokkal, mind a tagokkal. Ha megtalaltad a neked valot, magadtol is tudni fogod, mert ugy fogod erezni, h hazatalaltal."


Mindenesetre a hétköznapok szintjén, az emberekkel szembeni viselkedében pontosan ugyanazt várja el a kereszténység a kereszténytõl, amit a zsidó vallás a zsidótól. Különbség csak a hit elméleti alapjaiban van.

Illetve van a hétköznapokban is egy lényeges különbség: a kereszténységben nincs válás. Ha egy keresztény nem csakmpolgári, hanem egyházi házasságot is kötött és mondjuk polgárilag elválik és késõbb újraházasodik, akkor az egyházi szempontbõl bigámia.

A zsidó vallásban létezik válás - 3500 év óta. Ami persze nem jelenti, hogy félévenként házastársat kellene cserélni. :D De megvan a lehetõség, hogy, ha kiderül, hogy nem müx, akkor - a megfelelõ eõírásos módon - el lehet válni. ( Kivéve, ha egy férfi megerõszakolt egy nõt olyan környzetben, ahil a nõnek nem volt lehetõsége segítségért kiáltani, mert ebben az esetben, ha asszony vagy menyasszony volt, a bünti halál, ha hajadon, akkor ( némelyek szerint ez még súlyosabb ): feleségül kell venni és nem válhat el egész életében. :D )


Akik olyasmit zagyválnak, hogy a zsidómközösségben nem tekintik egyenrangúnak a betértet a születettel, azok semmit nem tudnak a zsidóságról és még azt is rosszul.


Mint zsidó, természetesen nem javasolhatom, hogy a zsidó vallásba betérj, mivel soha nem szabad rábeszélnünk senkit.


Ez viszont nem jelenti, hogy ha valaki betér, azt megkülönböztetnék a született zsidótól. A betérés pillanatától kezdve született zsidónak számít, mert a betéréssel, melynek befejezõ formasága a mikvében ( rituális fürdõben ) való megmerítkezés, ezzel az illetõ "újászületik", így eméletileg csakugyan attólkeezdve született zsidó. a legnagyobb illetlenségnek számí azt emlegetni, hogy "csak" betért.


Valójában mind betértek vagyunk, csak nem most, nem tegnap, hanem ( már aki ) 3500 évvel ezelõtt, a Szináj alatt, amikor az ÚR parancsaira azt mendtuk "naszé vnismá", vagyis megtesszük és meghallgatjuk.


++++++++


"613 parancsot kell megtartanod,s egyet megszegsz,átok alá kerülsz"


Marhaság. Szó sincs átokról, még ejnywe einyérõl se, ha így volna, alig volna zsidó átok nélkül. :D

Természetesen attól még, hogy nincs átok, igyekezni kell a parncsokat betartani, hisz attól, azért vagyunk zsidók.

Természetesen nyilvánosan, tudatosan megszegni valamilyen parancot, nagyon csúnya dolog, de átokról még akkor sincs szó.


Errõl szól a belzi rebbe egy tanulságos története, amikor a rabbinövendékekkel sétált szombat délután és szembe jött velük egy zsidó, aki dohányzott. ( Tudvalevõleg szombaton tilos, mert a tûzgyújtással függ össze, márpedig tüzetgyújtani tilos - persze a kemecében, kályhában péntek délelõtt gyújtott tûz éghet még szombaton is, az nem tilos, sõt eloltani éppúgy tillos, mint gyújtai )

A rabbinövendékek persze felháborodtak, a rebbe azonban azt mondta, az a zsidó biztos nem tudta, hogy Szombaton nem szabad dohányozni. Közben melléjük ért a másik és mondta, dehogy nem tudja, persze, hogy tudja. Mire a rebbe: akkor biztos elfelejtette, hogy Szombat van, mire a másik: hogy felejtettem volna el, perszehogy Szombat van, tudom, hogy nem szabad de mégis dohányzom.

Erre a rebbe az ég felé: áldott légy Örökkévaló, Urunk, Királyunk, látod, milyen nagyszerû emberekbõl áll ez a Te néped? ez a zsidó is itt inkább vállalja, hogy elkövette a legsúlyosabb bûnt, de nem hazudik ...

"ha valaki egy halottal érintkezik,akkor ... " sõt, ha temetõben jár, akkor is.

Igen, ez sajnos így igaz, ez a magyarázata annak, hogy azt, hogy zsidó a Templomhegyre felmenjen ( egy bizonyos hat´qarvonalon túl ), azt nem csak a muszlim hatóság tiltja, hanem a rabbik is, pont ezért, mert ahhoz nem vagyunk elég tiszták. De csak ahhoz. Egyébként minden más rendben.

2015. júl. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!