Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan gondolják ezt a muszlim...

Hogyan gondolják ezt a muszlimok? Isten mint először zsidók (zsidó nép teremtője ) Istene aztán keresztény és utána az iszlám Istene?

Figyelt kérdés

Isten mindig is ígért megváltót ez benne van a Tórában és a Bibliában el is küldte a fiát Jézust.Isten aki jeleken csodákon keresztül volt a zsidókkal és keresztényekkel elhagyná őket?Hogy egy új vallást csináljon ?



A kérdés nem provokációnak írtam ,csak kíváncsiságból!



2015. júl. 1. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Az iszlám szerint mindhárom vallás ugyanazt az istent szolgálja. A szent könyveik azonban szándékosan vagy véletlenül, de módosultak az idők folyamán (pl. rossz fordítás miatt). Ezért volt szükség a változtathatatlan Koránra, illetve a kijelentésre, hogy Mohamed az utolsó próféta.
2015. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szerintem a Biblia hiteles meg a Tóra is.DE a muszlik szerint a biblia a sok fodítás miatt torzult ,de a tóra évezred óta a zsidóknál van ki vette ki az ő kezükből?

Mikor Mózes egyenesen az Istentől hozta le a 10 parancsolatot ,Izrael történelmébe beleivódott a Tóra.PL Dávid király Salamon temploma .A tóra miért és mikor módosult volna? Ezt mondja már meg valaki .

2015. júl. 1. 16:37
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem a teljes, csak részei rosszak :) Az iszlám talán közelebb is áll a judaizmushoz, mint a kereszténységhez. Az iszlám a zsidó és a keresztény szent iratokat is szentként tiszteli, csak fenntartásokkal kezeli.


A vallás alapvetően a tisztább ábrahámi gyökerekhez kívánt visszatérni.


[link]

2015. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt még le írnád légyszíves,hogy Allah miért utálta meg Izraelt ?És miért hagyta el Izraelt ? És akkor ha Bibliának semmi jelentősége akkor miért küldte el fiát Jézust?
2015. júl. 1. 17:04
 5/17 anonim válasza:

Nem mondják azt a muszlimok, hogy a Bibliának semmi jelentősége nincsen hiszen az is Isteni kinyilatkoztatásokon alapul. Viszont az idők során valóban sokat elvettek belőle és sokat hozzá is raktak. Például a II. századig még a keresztények között mégg nem alakult ki egyet értés hogy azt a 4 evangéliumot használják amit mi ma az Újszövetségben láthatunk.

A Koránt a muszlimok Isten igéjének tekintik. Mivel Isten örök és állandó ezért az igéjét is megváltoztathatatlannak tekintik. Ezért kezelik fenntartásokkal a Tórát és a Bibliát.

Jézust pedig a muszlimok prófétaként tisztelik. Tudtommal őt tekintik az első tiszta életű prófétának. Isten fiának azért nem fogadják el, hiszen a Koránban is van egy ilyen részlet, hogy " Allah nem nemzett és nem is nemeztettet. És az ő Utolsó Itéletükbe ( mármint ahogyan ők hiszik) le fog jönni Jézus és elmondja az embereknek, hogy ő sosem kérte azt, hogy Istenként imádják.

Ezeket tudtam a kérdéseidre írni, igyekeztem hűen idézni azokból a szakirodalmakból amik az Iszlámról szólnak. Remélem tudtam segíteni!

2015. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.De a Tóra változatlan a Bibliának kicsit rögös az útja a sok üldöztetés miatt ,de sok nem csak bibliai kutatók is bizonyítják ,hogy a Biblia hű az eredeti kéziratokhoz.Mai napig találnak eredeti kéziratokat ami egyezik a ma használt Bibliával.

Elég fura ,hogy a korán hitelessége azon áll fenn,hogy az alapjait hamisnak vallja.

2015. júl. 2. 13:21
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

"Elég fura ,hogy a korán hitelessége azon áll fenn,hogy az alapjait hamisnak vallja."


Szerintem valamit félreértettél. A Korán hitelessége nem a Tórán vagy a Biblián mulik. Előző válszolók elmondták hogy ezek is szent könyvek az iszlám szerint de az idők folyamán szándékosan vagy véletlenül módosultak. A kérdésedből úgy tünik alap dolgokkal nem vagy tisztában. Az iszlám nem új vallás. Muhammed proféta ugyanazt az üzentet továbbitotta az embereknek mint Mózes vagy Jézus. Zsidók ezt nem fogadták el, ahogy Jézust sem. Ők még mindig várnak de hiába, sennki nem fog jönni.

2015. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért gondom így mert a muszlimok mindig erre hivatkoznak hogy ti is kedves válaszolók az 1 válaszoló is írta

" Ezért volt szükség a változtathatatlan Koránra, illetve a kijelentésre, hogy Mohamed az utolsó próféta mert a biblia meg a tóra torzult "

.Mindig ezzel az érvel futok össze a muszlimoktól.

A kérdéseim zömére is ezt a választ kaptam :( .

2015. júl. 2. 15:55
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

"az idők folyamán szándékosan vagy véletlenül módosultak."


Hmmm ... azért jó volna ennek bizonyítékául egy "eredetit" összehasonlításképp.


Mert a legrégibb, amit ddig találtak, egy kb ie 125-bõl származó tekercs, melyen Jesája ( Ézsaiás ) könyvének csaknem teljes szövege van és különösképp ez csaknem betûrõl betûre megegyezik a mai ( héber ) Bibliákban levõ szöveggel.


Attól tartok, arról van szó, hogy az Iszlám szerint nem szükséges, hogy az "igazhitû" muszlim igazat mondjon "hitetlennek", sõt, jobb, ha nem. :)

2015. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy vallásosnak istene szava elegendő bizonyíték :)


A Bibliánál elég könnyen megállapítható ez, hiszen a niceai zsinaton döntötték el emberek (!), hogy mi kerül bele és mi nem. Vagy ha jól tudom, az egész lutheránus mozgalom is fordítási vitából indult.


A Koránnál az ilyenek elkerülése miatt kell ragaszkodni az eredeti arab szöveghez, a fordításokat már nem is szabad Koránnak hívni.

2015. júl. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!