Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden nap azért imádkozok,...

Minden nap azért imádkozok, hogy verje meg az Isten azokat akik nekem keresztbe tettek. Mit szóltok?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, és az életem értelmetlen lett. 16 ember keserítette meg eddig az életem. Ha van Isten ezt nem hagyhatja tétlenül.
2015. júl. 18. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha a megbocsájtás nem út, akkor fedezd fel, hogy az életed rajtad múlik. 28 évesen te kezedben a döntés, hogyan alakítod
2015. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ex vallásosként mondom, hogy rohadtul nem így működik ez papíron. Ha rosszat akarsz másoknak akkor ezzel lényegében minden létező vallásban bűnt követsz el.


Egyszerű nem hívő emberként mondom neked, hogy a megbocsájtás, vagy legalábbis a "lesz..rom" hozzáállás sokat tud segíteni ilyen esetekben. Nem kell mindenre rástresszelni, amin úgysem tudsz változtatni.

2015. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm szokta mondani, hogy ő először megbünteti a bűnösöket, utána pedig megbocsát nekik.

Ha mód van rá akkor a büntetőjog eszközeivel (bíróság) nyerj elégtételt. A vallásban van ilyen szó hogy megbocsátás. De a gyakorlati életben ez nevetséges lenne. Például ha a bíró azt mondaná a gyilkosnak hogy megbocsátok testvérem, menj békével. A büntetés és a büntetéstől való félelem tartja a rendet a civilizációban.

2015. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nyilván nem gyilkosságban meg hasonlókban kell gondolkodni a kérdés kapcsán.
2015. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"28 éves vagyok, és az életem értelmetlen lett. 16 ember keserítette meg eddig az életem. Ha van Isten ezt nem hagyhatja tétlenül."


Nem fog segíteni. Ha egy kicsit is igaz hívő lennél, ha egy kicsit is olvastál volna bibliát, akkor tudnád, hogy Istent úgy tartják számon, mint a "maximum jóság", amely nem tesz rosszat, csakis jót.


Nagyon sajnálom, hogy 16 ember ilyen rossz volt veled, de ha imádkozol, akkor inkább azért imádkozz, hogy megjavuljon ez a 16 személy, és hogy a sok rosszat valahogy viszonozzák neked sok jócselekedet formájában.


Képzeld el, hogy van egy király, és van 17 embere. Te vagy az egyik, a másik 16 pedig akik rosszak veled. Mindannyiótoknak van egy hordó aranya. Ezek a gonosz emberek pedig egyenként kimarkolják a hordódból az aranyat, és beledobják a folyóba.

Mit kérsz a királytól? Hogy dobattassa bele mind a 16 ember hordóját a folyóba, mert ők is ezt tették veled.

De vajon nem lenne egyszerűbb ha azt kérnéd a királytól, hogy ez a 16 ember kérjen bocsánatot tőled, és hozza föl a folyó aljáról az aranyakat, és adják vissza neked?


Egy jó király meg sem hallana téged, ha azt kérnéd tőle, hogy dobattassa bele a többiek aranyát is a folyóba. Helyette inkább kiszedetné velük, és visszaadatná neked.


Remélem most már érted, hogy miért nem fog teljesülni a rosszkívánságod. Vagy ha teljesül, akkor nem Isten akaratából.

2015. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
A bosszúállás az Úré. Kérd, hogy minden ellenségedre nehezedjen rá a keze. Zsoltárokban találol útmutatót. Nekem működött.
2015. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Sehova nem vezet. Ez sajnos az emberi természet egyik rossz tulajdonsága, hogy ha velem valami rossz történik, akkor dögöljön meg a másik is és akkor jó lesz. Nem, nem lesz jobb neked attól, hogy a másiknak se jó. Te magad tudod rendbe tenni az életedet. Ehhez viszont szívesen segít Isten.
2015. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

-Te magad tudod rendbe tenni az életedet. Ehhez viszont szívesen segít Isten. -


Nah ezt a dumát nagyon nem szeretem...Segít a nagyfrancokat.

2015. júl. 18. 21:54
 9/22 A kérdező kommentje:

-Nem, nem lesz jobb neked attól, hogy a másiknak se jó.-


Ezt mondd másnak. Nem bánnám, ha az a 16 ember aki elvágta az életem megdöglene.


Helyzetem nem változna, de igenis jobban érezném magam, elégedett lennék, hogy ők megérdemelték ezt.


De ahogy látom Isten inkább a rosszakat segíti.

2015. júl. 18. 22:01
 10/22 Tamás321 ***** válasza:
Ha te magad igaz ember vagy, feddhetetlen, bűngyűlölő és istenfélő, Isten meg fogja büntetni minden ellenségedet. De egyenlőre most a gonoszok ideje van, a sötétség hatalmáé.
2015. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!