Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 30 felett érdemes megkeresztel...

30 felett érdemes megkeresztelkedni? Miért, vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Nem kaptam vallásos nevelést, a család sem vallásos.

(Aki meg van keresztelve, az sem jár templomba.)

Egyházi esküvőt nem szeretnék.


Így lenne bármi értelme?


Egy barátnőm felnőtt fejjel csinálta végig, de ő az esküvő miatt. Ha ez kilőve, akkor bármi más értelme van?


2015. júl. 19. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem részesültem vallásos nevelésben, sőt mondhatom, hogy ateista környezetben nőttem fel.

De én mindig is kerestem...


Aztán 35 évesen, tanulmányok után eldöntöttem, hogy felveszem a bevezető szentségeket.

Ne tudd meg, mekkora döbbenet volt a környezetem részéről! A szüleim azt mondták, hogy ha meglépem, akkor viszlát.


Én a szívemre hallgattam, és megléptem.

Belső indíttatásból, tehát nem azért, hogy keresztszülő lehessek, vagy lehessen majd egyházi esküvöm.


Nem bántam meg, sőt nyertem vele egy új családot a keresztszüleim személyében, akik valóban szeretnek, akikkel beszélhetek lelki dolgokról.

2015. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

Értelmetlen a kérdésed.


Nem vagy vallásos, templomi esküvőt sem szeretnél.


Akkor minek akarsz megkeresztelkedni? Gondolkodj már, mielőtt ilyen hülyeséget kérdezel.

2015. júl. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

Én azért merítkeztem be, mert Isten megszólított, rámtalált (és nem fordítva, mert én csak kerestem, de ő az, aki válaszol, ha tiszta szívvel keressük) és megtértem. Van hitem.

Neked nincs, akkor minek? Sokadik ilyen kérdés mostanában és idáig mind arra ment ki, hogy gúnyolja Istent és aa hívőket.

2015. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Részemről ez az leső ilyen kérdés, és nem gúnyoltam senkit.


A kérdésm nem volt értelmetlen, ha annak tartod, nem muszáj írni! A válaszod volt teljesen értelmetlen. Azt meg én hadd döntsem már el, hogy mit kérdezek meg, jó?

Örülnék, ha nem akarnád megszabdni, hogy egy névtelen oldalon ki mit kérdezhet!


Ha kíváncsi vagyok, kiírok egy kérdést, ha valakinek ez nem tetszik, lehet továbbmenni válasz nélkül a következő kérdésre, amit értelmesnek talál. Ilyen egyszerű. De inkább jobban esik beszólogatni, ugye? A nagy hívők...

2015. júl. 20. 07:28
 15/18 A kérdező kommentje:

A többieknek természetesen köszönöm.


Még most látom, hogy az "értelmetlen" 57%-ban ad hasznos válaszokat. És az ilyen nevez másokat értelmetlennek... viccesek az emberek...

2015. júl. 20. 07:29
 16/18 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kérdésedhez fűződő kommenteidből valóban úgy tűnik nincsen értelme, illetve nem lenne értelme a kresztelkedésednek igy, ebben a "felállás"-ban:-). Persze bármit teszel, az a te döntésed.

Miért írom ezt? Mert a külső dolgok, formaságok, lehetőségek miatt merülhetett föl benned ez a kérdés.(A barátnőd ások miatt "esküvő" kersztelkedett meg)

De a bibliai keresztelkedésnek komoly következménye van: vállalod a Kriszrus szerinti "tanítvány" életet. De hogyan vállalnál bármit is, ha semmit sem tudsz róla. Na erre vonatkozóan ad támponot Krisztus, amikor arról beszél, hogy mit jelent a keresztelkedés.

Egyedül is kielemezheted a szavait: Máté 28:19, 20

" Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Krisztus szavai szerint a keresztelkedést tanítványképzés előzi meg, majd egy megbizatást kell tovább folytatnunk, és mint olvashatod, ezt a munkát, vagy megbizatást Krisztus felügyeli egészen e világrendszer befejezéséig.


Persze ez mint olvashatod nem kötődik korhoz, csak értelemhez, hogy az ember megértse mit jelent "hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek."

2015. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

kzitus és a teokratikus hadviselés:


"De a bibliai keresztelkedésnek komoly következménye van: vállalod a Kriszrus szerinti "tanítvány" életet."


és még mit vállal egy tanú, zita? van esetleg 2. kérdés is? miszerint miként és minek azonosítod magad az emberek előtt? valami földi zrt tagjaként? ja, nem azt titkolják, valami szervezet tagjaként, ugye? hol is található a szervezet kifejezés a bibliában? mert ha ezt kérdezik a második kérdésben, nyílván van bibliai alapja, nem?

2015. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A keresztelkedéssel azt fejezzük ki, hogy szeretnénk jó kapcsolatban lenni Istennel. Ezt csecsemőként nem tudjuk megtenni. Tehát a keresztelkedéshez elég idősnek kell lennünk ahhoz, hogy ismeretet szerezzünk Istenről, és Jézus tanítványai legyünk (Cselekedetek 8:12; 1Péter 3:21). Úgy leszünk Jézus tanítványai, ha megismerjük a parancsolatait és engedelmeskedünk azoknak. (Olvasd el: Máté 28:19, 20.)


Jézus apostolainak a napjaiban sokan megragadták a lehetőséget, hogy megismerjék Istent és Jézust. Például amikor egy férfi megtudta, hogy Jézus halála lehetővé teszi a megmentést, késlekedés nélkül a követője lett. Ma is sokan lesznek Jézus követői, akik őszintén keresik az igazságot. (Olvasd el: Cselekedetek 8:26–31, 35–38.)

2016. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!