Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy Református...

Katolikus vagy Református legyek? Lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék tanácsokat kérni, hogy katolikus vagy református legyek.


A helyi katolikus pap eléggé mogorva és akaratos (ha azt mondja a fehérre, hogy az fekete, akkor az fekete), illetve a Bibliában benne áll, hogy ne imádjunk bálványokat, a katolikusoknál ott van ugye a rózsafüzér és a Szűz Mária kultusz, és ugye Istenhez kell, hogy imádkozzunk, a katolikusok imádkoznak szentekhez is ugyebár, és ott a sok hagyomány is. Viszont a katolikusok Jézus egyháza (Szent Péter, a kőszikla).


A reformátusok nagyon a Bibliára alapoznak, ami egy idő után unalmas tud lenni, viszont ott nincs bérmálás és miegymás. A helyi református pap normális és segítőkész.


Tudom, ez nem egy póló, hogy melyik áll jobban. Szeretnék tanácsokat kérni, hogy katolikus vagy református legyen. Lehet, hogy erre nincs válasz, mert magam fogom eldönteni, de azért némi tanácsot szívesen fogadnék. :) Köszönöm előre is!


2011. júl. 18. 17:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
29%

Hát a kőszikla munkálkodása nyomán egy olyan kőszikla jött létre, amely igencsak figyelemreméltó előszeretettel gördül a gyerekek irányába...

Lehet, hogy a helyi pap sem lenne olyan mogorva veled, ha sikerülne közelebbről is megismerkednetek...

2011. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
20%
Legyél hitgyülis, az sokkal divatosabb manapság.
2011. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
80%
Én református vagyok, különféle okok miatt azonban volt szerencsém elég sokat járni katolikus istentiszteletekre is és nekem nem nagyon tetszett. Biztos aki katolikus másképp gondolkodik, de pl. nekem nem tetszett, hogy olyan cifra ruhában jött a pap, az egész mise abból állt, hogy felállni leülni és szinte végig háttal állt miközben elvileg hozzánk beszélt. A református az hozzám közelebb állt nem ilyen affektálós meg cifra.
2011. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
61%

De meg lehet közelíteni ezt más oldalról is.


A reformátusok istene eleve eldönti, ki hova kerül a földi élete után. Tehát egyes embereket, talán téged is, már a világ megteremtésekor is a pokolra szánt.(predesztináció)

A katolikusoké első látásra nagylelkűbb, hiszen mindenki számára nyitva hagyja a mennyország felé vezető utat, a bökkenő azonban az, hogy a mennybejutást és egyúttal a pokol elkerülését betarthatatlanul szigorú előírások betartásától teszi függővé.


Döntsd el, szerinted melyikük a kisebb szemét, majd ennek megfeleően csatlakozz annak a nyájához.

2011. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
79%

Igazából mindkettő nagyon messze áll Jézus eredeti tanításától. De talán a katolikusban több maradt.

Szerintem szép hagyományok járulnak ehhez a felekezethez, és ugye ez az öregebb. Tény hogy sok a botrány körülötte, de egy országot se a politikusokról kell megítélni.

A református egyszerűbb, talán könnyebb is.

Én magam katolikus vagyok, de szerintem nem ez az igaz út.

2011. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
62%
Ha igazi, tiszta hitet szeretnél, akkor reformátusnak keresztelkedj! Nem akarom lehurrogni a katolikusokat, de a tanításaik nagy része Biblia-ellenes. Figyeld csak a szenteket és a bálványimádást...
2011. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
55%

"illetve a Bibliában benne áll, hogy ne imádjunk bálványokat"


Nem az a lényeg, hogy ez a Bibliában benn van, hanem az, hogy Isten a tízparancsolatot Izrael népének Mózesen keresztül kiadta. Nincsen olyan dolog, ami ne lehetne bálvány. De a bálványimádáshoz az szükséges, hogy azt nevezzük meg életünk és boldogságunk egyetlen véges céljának (drogok). Az ókori embereknél a fesitizmus, a szoborimádat volt jellemző. De a katolikus képek pontosan azzal, hogy azok eszköz-okok Isten felé, nem bálványok.


"a katolikusoknál ott van ugye a rózsafüzér és a Szűz Mária kultusz"


Szűz Mária megérdemli a tiszteletet (=kultusz>cultus>colere = tisztelni), ugyanis ő az első szent, akit már fogantatásakor megváltott a szeplőtelenséggel. A reformátusok nem a Szentháromságos "természetre a természetfelettit" misztikára törekednek, hanem akadékoskodnak és a hitélet profán. És, ha Istenen keresztül megértjük az embert Krisztus által; - ebből az összes dogmát, amely az isteni igazságra épül, le lehet vezetni, így a szentek tiszteletét is. Sajnos ezt a misztikát Kálvin nem láthatta, mert a katolicizmusban volt egyfajta lepangás (bár ez korántsem egyeztethető össze azokkal a "nagy züllés" elméletekkel, amelyet erre a korra bélyegeznek). Ez az ortodox felekezetekben még erősebben jelen van.


"és ugye Istenhez kell, hogy imádkozzunk, a katolikusok imádkoznak szentekhez is ugyebár, és ott a sok hagyomány is."


Egy hagyomány van, amiből származik a Biblia, ez a Szentlélek sugallata. Az öltözködés, a liturgia az ünnepi alkalmat készíti elő. De először meg kell ismerned a szentségek jelentőségét, ami által sokkal közelebb jutsz az Evangéliumhoz, mint aki azokat elveti.


"Viszont a katolikusok Jézus egyháza (Szent Péter, a kőszikla)."


Pontosan! :)

2011. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
60%

és még valamit kiegészítenék:

"és ugye Istenhez kell, hogy imádkozzunk, a katolikusok imádkoznak szentekhez is ugyebár"

A katolikusok a szentekhez csak úgy imádkoznak, mint akik közbenjárnak értünk Istennél. Tehát a szenteknek nem tulajdonítanak hatalmat. A hatalom és a döntés Istené. Ők csupán "segítenek" nekünk, mint mennyei közbenjárók.

2011. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
5%
Ha csak e kettő közül óhajtasz választani, akkor nyilván nem a bibliai igazság érdekel a legjobban. Ennyi.
2011. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
72%

Reformátusoknál is van bérmálás, csak ott konfirmálásnak hívják.

Egyébként én református vagyok, és neked is ezt ajánlom. A mi tiszteletesünk pl elég érdekesen mondja el a dolgokat (csak néha sokat beszél az istentiszteleten, amúgy jófej).

A katolikus papunkról nem mondanék inkább semmit...

3× voltam katolikus misén de nekem annyira furcsák a szokásaik hogy inkább hagyjuk...

2011. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!