Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha összeomlik az őrtorony...

Ha összeomlik az őrtorony szervezet, akkor mit fognak csinálni a hívek?

Figyelt kérdés

Nem csak a tagok száma csökken, de a fiókhivatalok száma is, elküldik az alkalmazottakat (lefokozzák a kerületfelvigyázókat körzetfelvigyázókká és nem adnak nekik fizetést, maguknak kell megoldani, de menesztik a bétel dolgozókat is, akik akár több évtizede hűségesen szolgálnak ott), a hívektől előre megmondott összegű adományokat várnak, bekérik a nehezebb időkre félretett többletpénzt, és az ingatlan eladások sem segítenek, mert éppenhogy fedezik a tartozásokat. Új szellemi termékek újságának terjedelme csökken, az internetes honlap látogatottsága csupán annyi, mintha minden tanú hetente kétszer megnézné. Összevonják a királyságtermeket

Ez már a csődközeli állapot, ami jól mutatja, hogy Isten áldása messzire kerüli ezt a szervezetet.


Mit fognak csinálni a tanúk, ha az őrtorony bezárja a kapuit? Vagy a következő fokozat az lesz, hogy elhitetik velük, hogy a pelyvától szabadította meg jehova abaddon sáskáit és már végre tiszta az igazságuk?


2015. júl. 21. 18:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Már azon voltam, hogy felteszek egy hasonló kérdést. :D

Csak azzal a pici különbséggel, hogy vajon ha oda kerülne a sor és a szervezet az összeomlás szélén állna a társulat vajon megalkudna?

Pl. a vér kérdésben, a kiközösítésben, a szántóföldi kötelező munkával stb?

Nem tudom mi lenne a hívekkel de szerintem a Brooklyni skacok hamar kitalálnának valamit, az tuti. :)

2015. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Attól, mert makacsul ragaszkodnak a hazugsághoz, én sajnálom őket. Mármint az egyszeri híveket. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy a vezető testületnek mi lesz a büntetése.
2015. júl. 21. 18:18
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Szilvásbuktát, mert az szeretem!
2015. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nos, ha nincs lehetőség átfogó reformokra és átértékelésekre akkor a hívek asszimilálódnak más vallási csoportokba, vagy a romokon alapítanak egy új vallási közösséget. Mint azt a történelem is mutatja.


Lásd milleriták és a Nagy kiábrándulás.


[link]


[link]

2015. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor maradnak hazugságban és megszervezik az őrtorony 2.0át?
2015. júl. 21. 18:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Akár így is mondhatjuk, ha nem a más vallásokba/felekezetekbe való beolvadás következik be, vagy jobban mondva nem csak az, akkor a volt tagok egy bizonyos része alapít egy közösséget melynek gyökerei visszanyúlnak majd a régihez.

De ugyanaz nem lesz! Ez is lényeges.


Esetleg némelyeknek egyéni, nem vallásos hite lesz.


Amúgy most őszintén, mennyire reális ez a felvázolt összeomlás? Mert a leírtak alapján inkább komoly reformokra tippelnék ezek ellensúlyozására, a véghez valami komolyabb megrázkódtatás kellene szerintem.

2015. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A felsoroltak egyértelműen egy vég közeledte, mivel ők növekedésről papolnak, holott a tények nem ezt mutatják, tehát hazugság árán akarják megtartani a híveket. Ez nem fog sikerülni, pláne nem úgy, hogy egyre több és több pénzt akarnak kisajtolni tőlük.
2015. júl. 21. 20:46
 8/21 anonim ***** válasza:

Gyerek keresztséggel potolják már az elvesztett "hadirokkantakat".

Vajon mi következik ezután?

2015. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, erről tudok. Csak így tudnak olyan növekedés látszatot mutatni, amit hazudnak. Mivel teljesítmény orientáltak, ezért saját csapdájukba estek.
2015. júl. 21. 22:36
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez megtörténik rengeteg tönkrement ember lesz.

Az erőssebbek talán aszimilálódnak de a lélekben gyengékre nehéz élet fog következni, és talán öngyilkossággal fog végződni.

Lelki betegekkel,és csalódottakkal lesznek tele az idegothonok, és bizony ez mind a zrt számlájára fog menni.

2015. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!