Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyermek megkeresztelésekor...

Gyermek megkeresztelésekor kötelező keresztszülőt választani?

Figyelt kérdés
Kisfiunk már 2.5 éves és nem találunk olyan embert a környezetünkben akit megfelelőnek tartanánk a keresztszülőségre.
2007. nov. 5. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1 éves és ugyanez a gondom! Én úgy tudom, hogy nem kötelező, anélkül is megkeresztelik, de ajánlott. Nekem viszont fontos lenne a keresztelőn kívül az is, hogy legyenek keresztszülei.

Szerintem kérsezzétek meg abban a templomban, ahol meg szeretnétek kereszteltetni, biztosan segítenek!

2007. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Úgy tudom, nem kötelező. A szülő is keresztvíz alá tarthatja a gyermeket, hiszen a keresztelés annak a vállalása, hogy a gyermeket kersztényi hitben fogják nevelni. Nem a gyermek vállalása. Később lesz az övé, ha ezt ő maga megerősíti. A keresztszülő pedig vállalja, hogy a megkeresztelt gyereket támogatja lelki fejlődésében és a kereszténység megismerésében.

Kár ettől a segítségtől őt és önmagadat megfosztani. :):)

Ha nincs olyan barátotok akire nyugodt szívvel rábíznátok a gyermeketeket, akkor úgy tűnik, baj lehet a kapcsolataitokkal.

2007. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
83%
Nalunk,katolikusoknal kotelezo!Mikor a kisgyermek megszuletik,mar akkor felkerik a szulok a legykozelebbe baratot vagy rokont is lehet,hogy elfogadja-e a keresztszuloseget!Mas vallas eseten mar nem tudom,hogy kotelezo-e?
2007. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

ez a szokás. de ide is leírom, hogy a keresztszülő csak a másodlagos dolog. itt a gyermekednek a Jézushoz kötelezed el és közelebb viszed hozzá így teljesen mindegy, hogy ki a keresztszülő mivel ez nem lényeg Isten szemében, mivel ez csak egy rituálé és a keresztszülőválasztás csak egy szokás.

ha semmi érdemleges embert nemtalálsz akkor kérj fel valakit a gyülekezetből ahol tervezed a keresztelőt. de amúgy meg ha nemválasztassz akkor a gyereked majd idősebb korában ugyanide fogja írni a színvonalon aluli kérdéseket, hogy Most megvagyok keresztelve ha nincs keresztszülőm? inkább intézd el rendesbe és ne csinálj botrányt meg semmit. mindenki megtudja oldani akkor te miért nem?

2008. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
92%
A gyermeknek azért kell keresztszülő hogy vezesse a keresztény vallás szerint helyes úton!
2008. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!