Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ez a hadakozás a...

Miért van ez a hadakozás a Jehova tanúi ellen? És hol vannak a félre fordítások? Konkrét példát szeretnék látni, hogy hol és miért? Én is kételkedem, de a Károli Gáspár Bibliában is szerepel Jehova neve. Mózes I.32:9 (1949-es kiadás)

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 A kérdező kommentje:
Javítás:kételkedem .Még nem vettem észre benne eltérést.Mindkét Bibliám megvan.A Károli Gáspár és az Újvilagi fordítás is.
2015. júl. 27. 20:21
 2/85 A kérdező kommentje:
Javítás:kételkedtem .Még nem vettem észre benne eltérést.Mindkét Bibliám megvan.A Károli Gáspár és az Újvilagi fordítás is.
2015. júl. 27. 20:21
 3/85 anonim ***** válasza:
10%
2015. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 A kérdező kommentje:
JAVÍTÁS: Kételkedtem.Na így helyes.Mobilról írtam.És kételkedemet írt.
2015. júl. 27. 20:23
 5/85 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, itt találhatsz autentikus választ a kérdésedre:


[link]

2015. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Átolvasom és összehasonlítom.
2015. júl. 27. 20:35
 7/85 anonim ***** válasza:
41%

1. Mutass nekem légyszíves 15. század előtt készült Bibliát, amelyben szerepel a jehova szó. Nem tudsz, mert akkoriban találták csak ki ezt a szót.


2. Az Újszövetségben egyetlen egyszer sem szerepel a jehova szó, az új világ készítői mégis beleírták több százszor. Tudod mi jár Isten szerint annak, aki hozzátesz a Bibliához vagy elvesz belőle?


3. Olvasd el a János 1-et. Ha nem érted a különbséget, akkor az agymosás sikeres nálad.

2015. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
31%

Ahhoz, hogy én neked most kiválogassak minden átírást, fent kellene legyek egész éjszaka és még akkor sem fejezném be, úgyhogy keresd ki magad.

Egy szót mondok csak "KEGYELEM" nézd meg hánszor van meg a Károlidban és nézd meg hányszor van meg az UVF-ben.

Meg fogsz lepődni!

És ez csak egyetelen szócska de aminek hatalmas nagy szerepe van az életedben.


Jó munkát!

2015. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
78%

a jehova névről:


az ószövetségben valóban sokszor szerepel a JHVH, amira Károli eredetileg mint "az Úr" hivatkozik, revidálásokban rakták helyre, ahogy sok más mai fordítás is egyszerűen beírja h "jehova/jahve/JHVH" ahol pedig "Az Úr" szerepel ott valahol pl egy végjegyezten leírják hogy ott amúgy JHVH szerepel az eredetiben, és azt is leírják miért nem az került a fordításba, igen jelen van, igen Isten egyik neve, ami Isten fontos tulajdonságait mutatja meg, ezt mindenki elismeri


de ettől még nem lesz igaz jehova tanúinak tanítása, az újszövetségben pedig zéró darab "jehova" szerepel az eredeti iratokban, második századból és az első végéről is van számos töredék amiből össze lehetett rakni több teljes újszövetséget, ezek ugye az első példányok, és még azokban sem szerepel a "jehova" kifejezés

2015. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
72%
A görögök számára tudod hogy készült a görög nyelvű Őrtorony Zrt-s Újszövetség fordítás? Az eredeti ógörögöt lefordították angolra, majd az angolt visszafordították görögre!
2015. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!